مردم اهل سنت و امارت اسلامی طالبان و اهل تشیع افغانستان

مردم اهل سنت و امارت اسلامی طالبان و اهل تشیع افغانستان

به قلم : احمد امارتی

کسی که اطلاعات خود را از رسانه های کرایه شده امریکا می ګیرید نود فیصد انها تبلیغات و دروغ است. متاسفانه اطلاعات اکثر مردم از رسانه های مزدور یا متعصبین جاهل ګرفته شده ‍‌هیچ حقیقت ندارد . همین امروز در کابل مضاهره بود از طرف مترجمین، جواسیس و کارکنان امریکا و انها از بایدن خواستند که هر چی زود تر به انها ویزه امریکا داده شود چون ‍طالبان در پیشروی هستند و جان آنها در خطر است.. در میان اینها هم سنی زاده بود هم شیعه زاده.

برادر عزیز اینجا در افغانستان اهل تشیع مثل ایران نیستند من که خبر دارم اکثریت اهل تشیع ایران مخالف امریکا هستند اما در افغانستان بعد از سنی زاده ها که بزرګ ترين حامیان امریکا بودند شیعه زاده ها هم از آمریکا حمایت کردند و ما از این حقیقت چشم پوشی کرده نمیتوانیم اما حالا میایم به نظر امارت و نظر شخصی من در مورد اهل تشيع….

۱…. آنها مسلمان و هموطن ما هستند.

۲…. هیچګاه بر سر انها ظلم را قبول نداریم چون انها اقلیت هستند.

۳…. خون انها خون ماست، مال انها مال ماست،. عزت انها عزت ماست.

البته اینطور هم نیست که شیعه هم مخالف امریکا نیست نا امروز اکثر شیعه های از مناطق دور از امارت حمایت می کند و امارت از انها حمایت می کند……

باید بدانیم که دشمن اصلی منطقه و دشمن اصلی اسلام، امریکا هست و باید بر آمریکا و متحدین آمریکا تمرکز کرد که سالهاست به همراه متحدین جهانی و حکومتهای غلام و اجیر محلی بزرګ ترین جنګ علیه اسلام و امت مسلمه شروع کرده است.

بلکل ما مسلمین با تمام مذاهبی که داریم باید در برابر این دشمن مشترک متحد شویم و امت باید در برابر آنها ایستاد شود و منافع ملی خود را در خط دوم قرار بدهیم  و منافع اسلامی را اول تر قرار بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید