توطئه : چانه زنی ناتو برای بقای نیروهای زمینی و ادامه حملات هوائی آمریکا در افغانستان

توطئه : چانه زنی ناتو برای بقای نیروهای زمینی و ادامه حملات هوائی آمریکا در افغانستان

به قلم: ابوبکر الخراسانی

حکومت سکولار ترکیه که بازوی ناتو در اشغال سرزمینهای مختلف اسلامی چون سومالی و لیبی و یمن و عراق و سوریه  و افغانستان و غیره به شمار می رود از متحدین استراتژیک رژیم صهیونیستی و آمریکا نیز به شمار می رود، اما با شعارهای اسلامی و در جنگ روانی وسیعی قصد دارد با فریب افکار عمومی خودش را کشوری مدافع اهل سنت نشان دهد.

اعضای ناتو و رژیم صهیونیستی و آمریکا و سایر کفار سکولار جهانی هم از این جنگ روانی سود برده اند و در توطئه ای سعی کرده اند تمام اهداف خود را از کانال حکومت سکولار ترکیه به پیش ببرند. چون می دانند که مسلمین به آنها همچون کفاری اشغالگر نگاه می کنند اما ممکن است مسلمین فریب بخورند و به حکومت سکولار ترکیه همچون یک مسلمان نگاه کنند.

به همین دلیل حکومت سکولار ترکیه بدترین جنایات را در سومالی و لیبی و یمن و افغانستان و عراق و سوریه نسبت به اهل سنت انجام داده است و این روزها با چانه زنی سعی دارد موجودیت خودش در افغانستان را تثبیت کند.

در کنار این، جو بایدن گفت مأموریت نظامی آمریکا در افغانستان ۳۱ اوت به پایان می‌رسد و آمریکا در امور افغانستان دخالت نمی کند، و ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم در یک کنفرانس خبری گفت که آینده افغانستان در دست افغان‌هاست؛ اما همگی در همین چند روز گذشته خیانت پیشه بودن و دروغگو بودن این موجودات را دیدیم .

 همه ی ما می دانیم که آمریکا از نظر نیروی زمینی هیچی نیست و تمام قدرت آن در حملات هوائی است. در این حال با آنکه آمریکا در حال اخراج نیروهای زمینی خودش از خاک افغانستان است اما سخنی از اتمام حملات هوائی بر علیه ملت مسلمان افغانستان نزده است.

ما از روز سه شنبه تا شامگاه دیروز و امروز جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ شاهد ۴ حمله هوائی آمریکا به مردم مسلمان افغانستان در حمایت از نیروهای مزدور اداره کابل بودیم و حتی دیدیم که حکومت سکولار آمریکا می‌گوید در مواقع ضروری به حمایت از این غلامان مزدور ادامه خواهد داد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون در کنفرانس خبری گفت: «ما به انجام حملات هوایی برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهیم.» او افزود که ژنرال مکنزی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دستور این حملات را داده است.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا هم گفته بود: “برای کمک به نیروهای دولت افغانستان متعهد است”.

ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا هم در مصاحبه مفصل با رادیو ملی آمریکا گفت سازمان سیا پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز “ظرفیت‌های” خود برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد فعالیت‌های تروریستی در افغانستان را حفظ خواهد کرد.

این است چهره ی فریب کار تمام کفار سکولار جهانی و منطقه ای . هر کسی که به این کفار سکولار چون آمریکا و ناتو اعتماد کند بدون شک ضرر خواهد کرد . با این دشمنان تنها از موضع قدرت نظامی باید وارد گفتگو شد و باید با قدرت نظامی شرایط خود را بر این جنایتکاران تحمیل کرد.

ملت مسلمان افغانستان باید به وحدت اسلامی میان حنفی و شیعه و حنبلی و سایر مذاهب اسلامی تکیه کنند که قدرت حقیقی در وحدت است و تفرق و جنگ مذهبی منبع شر و ذلت و ضعیفی و سستی است. الله جل جلاله می فرماید: وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ ۖ وَاصْبِرُوا ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ (انفال/۴۶)

دیدگاهتان را بنویسید