در ضمن حمله به مزدوران اداره کابل در نیمروز، حمله امارت اسلامی افغانستان به گروهک جیش العدل بلوچ

در ضمن حمله به مزدوران اداره کابل در نیمروز، حمله امارت اسلامی افغانستان به گروهک جیش العدل بلوچ

به قلم: براهندک بلوچ

امارت اسلامی افغانستان سالهاست که اجازه ی فعالیت هیچ نیروی ضد ایرانی را در داخل خاک خود نمی دهد و قبلاً به طرفداران گروهکهای مختلف بلوجچ هشدار داده بود که خاک افغانستان را ترک کنند. علاوه بر این امارت اسلامی با کسانی که شعله های جنگ مذهبی شیعی – سنی یا نجدی – حنفی را در خاک افغانستان روشن کنند بی تعارف می جنگد و نابودشان می کند.

اینها یکی از خطر قرمزهای امارت اسلامی هستند. گروه جندالله ازبکستانی که جنگ شیعی سنی راه می انداخت را نابود کرد و  همین الان از برادران ما در استان نیمروز خبر رسید که دسته هایی از گروهک جیش العدل را که بر علیه ایران در حال جنگ است را نابود کرده و تا کنون اخباری مبنی بر کشته شدن برادر صلاح الدین فاروقی،عمیر نارویی و کریم جان شاهوزهی و چند نفر دیگر به ما رسیده است. چند روز پیش هم خبر رسید که چند نفر از این گروهک توسط مجاهدین امارت اسلامی اسیر شده اند؛ این گروه جهت آزاد کردن این افراد اسیر شده آمده بودند که ضمن درگیری با مجاهدین امارت اسلامی چند نفر از طرفین کشته شدند.

امارت اسلامی افغانستان بر علیه دموکراسی سکولاریستها و فدرالیسم تحت حاکمیت سکولاریستها می جنگند، زمانی که عبدالمالک ریگی اعلام می کند که برای فدرالیسم در ایرانی دموکراتیک می جنگد باید پیروانش منتظر واکنش مومنین مجاهد هم باشند.

آمریکا با این گروههای بلوچ چه در پاکستان و چه در افغانستان کاری ندارد. حکومتهای مزدور پاکستان و افغانستان هم اینها را آزاد گذاشته اند و تنها گاهگاهی حکومت پاکستانی افرادی از اینها را مورد معامله قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید