اتهام زنی، دروغپردازی، غوغاسالاری و بازی مرگبار گروه جیش العدل فاروقی با امارت اسلامی افغانستان

اتهام زنی، دروغپردازی، غوغاسالاری و بازی مرگبار گروه جیش العدل فاروقی با امارت اسلامی افغانستان

به قلم: براهندک بلوچ

گروه جیش العدل فاروقی که متشکل از چند نفر از بلوچهای ایرانی است اخیراً با همان اسلوب رایج جنگ قبایلی و انتقامی میان بلوچهای جاهل به دسته ای از مجاهدین امارت اسلامی یورش برد که در نتیجه ی این تهاجم غدارانه ۵ نفر از مجاهدین امارت اسلامی به شهادت رسیده و دو نفر از انها نیز به قتل رسیدند.

در این میان سخنان این گروه مسلح بلوچ ایرانی در اعلامیه ای که در ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ نشر داده اند قابل توجه است و شخص منصف تنها با بررسی همین اعلامیه می تواند به زوایای مهمی پی ببرد:

  1. در ابتدا می گویند این اقدام : «برای پیگیری سرنوشت چهار تن از نیروهای اسیر شده خود» بوده است.
  2. بعد حکومت ایران را محرک مجاهدین امارت اسلامی در حمله به آنها معرفی می کنند و می گویند: رژیم ولایت فقیه در طول نزدیک به دو دهه مبارزات ملت مسلمان بلوچ پیوسته تلاش کرده است از طریق درگیر کردن سازمان با احزاب، گروه ها، نگرش ها و شخصیتها، مبارزات حق طلبانه فرزندان مستضعفین جغرافیای ایران را از پیمودن مسیر کرامت خود باز دارد.  …امارت اسلامی افغانستان در کنار رسانه های فراگیر اهل سنت،و…اصطکاکاتی  با سازمان جیش العدل داشته اند.
  3. به دنبال این حمله ی علمای اهل سنت و مجاهدین امارت اسلامی افغانستان به خود را توطئه ی دشمن معرفی می کند و می گوید: با این وجود سازمان جیش العدل با علم بر توطئه های دشمن خود … در برخورد با آنها مسیر صبر را در پیش بگیرد. در نزدیک به دو دهه گذشته امارت اسلامی افغانستان برخوردهای مختلفی با سازمان جیش العدل داشته است.
  4. ادامه می دهند: در آخرین مورد از این تنش ها حدود دو ماه قبل نیروهای امارت اسلامی با یورش به نواحی سازمان جیش العدل چهار تن از برادران ما را به همراه تمام تجهیزاتشان به اسارت میبرند…. تا آنکه در عیدقربان گزارشهایی مبنی بر بشهادت رساندن نیروهای سازمان میرسد.
  5. این گروه که از کشته شدن افراد خودش توسط امارت اسلامی افغانستان مطلع شده باز در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ به همان پایگاه امارت اسلامی که این افراد را دستگیر کرده حمله می کند آنهم به بهانه ی اینکه از نفوذ ایران در صفوف امارت اسلامی آنها را مطلع کند و از سرنوشت افراد خود مطلع شود! و…و می گوید: سازمان جیش العدل به دلیل ناامیدی از پیگیری سرنوشت نیروهای خود از طریق مراجع رسمی امارت اسلامی و همچنین عزم راسخ برای آگاه کردن رهبران امارت اسلامی از نفوذ رژیم ایران در صفوفشان و با هدف خنثی کردن توطئه آتش افروز رژیم بین جیش العدل و امارت اسلامی، در جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۶ اوت ۲۰۲۱ گروهی را به سرپرستی مسئول ارتباطات مردمی سازمان جیش العدل و برادر رهبر سازمان به سمت همان پستی که عامل ربایش نیروهای سازمان بوده است اعزام میکند.

در اینجا واضح است که گروه جیش العدل بر اساس همان خوی جاهلی رایج در میان جاهلهای قبایل، به جای گفتگو و حرکت در مسیر شرعی و رسمی و صحیح آن، با قصد قبلی و برنامه ریزی شده و به نیت انتقام جوئی از همان پست مشخص امارت اسلامی افغانستان این جنگ را تحمیل کرده اند.

به دنبال این باز می گویند: “سازمان جیش العدل مسبب اصلی وقوع این رخداد و همچنین ربایش چهار تن از نیروهای خود را نفوذیان رژیم ایران در صفوف امارت اسلامی افغانستان میداند..عاملان اصلی این دو حادثه که همانا نفوذیان رژیم ایران میباشند”.

قضاوت در مورد اینهمه تضاد و دروغ و اتهام زنی با شما خواننده ی محترم؛ اما همه باید بدانند که امارت اسلامی قطعاً پاسخی مناسب در موقعیتی مناسب به اینها خواهد داد. اینها پس مانده های عبدالمالک ریگی هستند که برای جامعه ای دموکراتیک در ایرانی سکولار و فدرالیسمی قومیت گرا و سکولار مثل آنچه در بلوچستان پاکستان وجود دارد تلاش می کنند، و اهل سنت بلوچستان و ایران از این دشمنان دین که با نام قومیت و اهل سنت برای اهداف سکولاریستی و دموکراسی خواهانه می جنگند بری و بیزار هستند.  

دیدگاهتان را بنویسید