چرا جمهوری اسلامی ایران شیعیان مزدور آمریکا را نپذیرفت؟

چرا جمهوری اسلامی ایران شیعیان مزدور آمریکا را نپذیرفت؟

به قلم: علیرضا بامیانی

پس از آنکه دسته هائی از اهل سنت نیمروز و فراه که در ارتش حکومت کابل بودند و بعد از درگیرهای طالبان و فتح این مناطق به جمهوری اسلامی ایران فرار کردند و ایران آنها را پذیرفت و برگرداندن آنها را موکول به تصمیمات مقامات امارت اسلامی با مقامات ایران کرد، مزدوران مستقیم آمریکا نیز خیال کردند می توانند به همین سادگی وارد مرزهای جمهوری اسلامی ایران شوند . حداقل شیعیانی که بر علیه طالبان در کنار آمریکا به عنوان جاسوس یا مترجم یا نظامی و … جنگیده بودند انتظار داشتند جمهوری اسلامی ایران پذیرای آنها شود.

این توهمات مختص کسانی است که هنوز به سیاستهای ایران به عنوان حکومتی اسلامی که قدمتی ۴۲ساله دارد پی نبرده اند. حکومت اسلامی ایران هزاران نفر از مزدوران صدام حسین که در حزب گروه رجوی جمع شده بودن را نابود کرد که همیشه شیعه بودند. علاوه بر این با تمام شیعیانی که به شیعیان انگلیسی مشهور هستند با شدیدترین شیوه ممکن برخورد می کند و دهانهای آنها را در تولید تفرقه میان شیعه و سنی بسته است. یعنی برایش مزدور فرق ندارد با اسلحه برای آمریکا و سایر کفار مزدوری کند یا با کلمه و تبلیغات.

آمریکا بهتر از این مزدوران شیعی و سنی افغانستان به سیاستهای ایران پی برده است به همین دلیل درصدد توافقی با قطر برای میزبانی از هزاران افغانستانی شیعه و سنی زاده است. سی ان ان گزارش داد:‌

” دولت « جوبایدن» رییس جمهوری آمریکایی در صدد دستیابی به توافقی با قطر است تا این کشور از هزاران افغانستانی و خانواده آنها که به آمریکایی ها در دوران اشغال کمک کرده اند و اکنون در صدد فرار از کشورشان به دلیل بحرانی شدن اوضاع امنیتی هستند، میزبانی کند.”

پس بیائید همگی برای اتحاد میان ایران و امارت اسلامی کوشش کنیم و بدانیم که دشمن مشترک همه ی مسلمین یکی است. شهید صدر می گوید: “طاغوت و یارانش می‌کوشند تا به برادران خوب اهل‌تسنن این‌چنین القا کنند که مسئله، مسئلۀ شیعه و سنی است؛ تا از این رهگذر، اهل‌سنت را از میدان نبرد حقیقی‌شان بر ضد دشمنِ مشترک بیرون کنند.”

جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تا کنون تمام تلاش و کوشش بر این بوده که مانع از تحقق اهداف دشمنان اسلام و مسلمین شود به همین دلیل همیشه از وحدت اسلامی صحبت کرده و الگوی عملی وحدت میان مذاهب اسلامی بوده است .

امارت اسلامی افغانستان هم باز از ابتدای شکل گیری آن در زمان ملا محمد عمر تا کنون منادی وحدت اسلامی با تمام مذاهب اسلامی شیعی و سنی بوده است

به همین دلیل همه ی ما امیدواریم آینده ای روشن در انتظار مسلمین افغانستان و منطقه باشد. و بدانیم تمام کسانی که با شعله ور کردن جنگ شیعی و سنی سعی می کنند  مسلمین را به جنگ داخلی مشغول کنند و دشمن اصلی فراموش شود اینها همگی دشمنان اسلام و خادمین کفار هستند و فرق ندارد به نام شیعه غعالیت کنند یا حنفی و شافعی و وهابی و …

زنده باد دارالاسلام جمهوری اسلامی ایران

زنده باد دارالاسلام امارت اسلامی افغانستان

دیدگاهتان را بنویسید