حركة المقاومة الإسلامية (حماس) فلسطین شکست اشغالگران آمریکایی را به امارت اسلامی افغانستان تبریک گفت

حركة المقاومة الإسلامية (حماس) فلسطین  شکست اشغالگران آمریکایی را به امارت اسلامی افغانستان تبریک گفت

حماس گفت: به ملت مسلمان افغانستان شکست اشغالگران آمریکایی و بیرون راندن‌شان از کل سرزمین‌شان تبریک می‌گوییم. همچنین به جنبش طالبان و رهبران شجاع آن این پیروزی را که افتخاری بر جهادی طولانی مدت‌شان در طول ۲۰ سال است، تبریک می‌گوییم.

حماس برای ملت مسلمان افغانستان، رهبری، ملتش، آرزوی موفقیت همراه با ثبات، شکوفایی و وحدت کرد تا تاکیدی بر زوال اشغالگری آمریکا و هم‌پیمانانش باشد و ثابت کند مقاومت ملت‌ها و در راس آنها ملت مبارز افغانستان نتیجه‌اش پیروزی است و آنها به اذن خداوند به اهدافشان در آزادی و بازگشت دست خواهند یافت.

حماس اقدام “شجاعانۀ” طالبان را سرمشقی برای تمامی ملل سرکوب‌شده دانست و برای “ملت مسلمان افغانستان و رهبرانش” آرزو می‌کند که بتوانند اتحاد و ثبات و رونق را به کشور بازگردانند.

حماس، مبارزۀ امارت اسلامی بر علیه اداره ی مزدوران کابل را با مبارزۀ حماس علیه اسرائیل مقایسه کرده و در توئیتر نوشته است: “طالبان، بعد از آن که به تروریسم متهم شدند به پیروزی دست یافتند. آنها اینک به عنوان یک جنبش هوشمندتر و واقع‌بین‌تر سر بلند کرده‌اند. طالبان با آمریکا و مأمورانش مقابله کردند و سازش را نپذیرفتند”… به عقیدۀ موسی أبو مرزوق، طالبان “فریب تیترهای بزرگ در بارۀ دموکراسی و انتخابات را نخوردند”. او سؤال می‌کند که آیا ملل سرکوب‌شده از این پیروزی درس خواهند گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید