به مناسبت آزاد سازی افغانستان : وظایف ما در برابر دارالاسلام و رهبریت و مسئولین آن

به مناسبت آزاد سازی افغانستان : وظایف ما در برابر دارالاسلام و رهبریت و مسئولین آن

ارائه دهنده : محمد صدیق الخراسانی

بسم الله الرحمن الرحیم

معیاری که از سوی اهل سنت برای دارالاسلام و دارالکفر نامیدن سرزمینی تعیین شده است قانون اساسی آن سرزمین است که باید بر اساس اسلام باشد . حالا فرق ندارد بر اساس کدام یک از مذاهب اسلامی باشد . مهم این است که بر اساس شریعت اسلام بر اساس یکی از مذاهب اسلامی باشد.

هم اکنون امارات اسلامی افغانستان مسلط به کشور و حاکم اولی الامر ما امتی اسلامی و مسلمین اهل ایمان افغانستان است که قانون شریعت الله  را تطبیق می دهد و اطاعت از امیران اولی الامر در حسب شریعتی اسلامی فرض است.

اهل سنت و سایر مسلمین شیعه افغانستان حق ندارند اشتباه بسیاری از اهل سنت و حتی شیعیان دارالاسلام ایران را تکرار کنند . بسیاری از اهل سنت ایران و شیعیان ایران جاهل هستند و اصلاً نمی فهمند که وظایفشان در برابر دارالاسلام چی هست و به خاطر کدام اختلاف ریز فقهی یا فریب خوردن توسط سکولاریستها و منافقین داخلی خود را سرگردان کرده اند و اطاعت واقعی و شرعی نمی کنند.

وجوب اطاعت از امیران والیان و فرمانروایان که مسلمان از اهل ایمان هستند، چه در وقت جهاد چه در راحتی استراحت در امور شرع فرض و امور غیر شرع اطاعت از آنان غیر مشروع است ، امر شرع مقدس اسلام همین است که باید امتی اسلامی و مسلمین فرمان بر دار از اولی الامر خود در امور شرع باشند، زیرا امر الله تعالی و رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم است.

قال الله تعالی:﴿يَٰأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوٓاْ أَطِيعُواْ ٱللَّهَ وَأَطِيعُواْ ٱلرَّسُولَ وَأُوْلِي ٱلۡأَمۡرِ مِنكُمۡ﴾ [النساء: ۵۹].«ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از خدا (با پیروی از قران) و رسول (با تمسک به سنت او) و از فرمانروایان مسلمان خود (مادام که دادگر بوده و مجری احکام شریعت اسلام باشند) فرمانبرداری نمایید».

۶۶۳- «وعن ابن عمر رضی الله عنه عَن النبي ص قال: «عَلى المَرْءِ المُسْلِم السَّمْعُ والطَّاعَةُ فِيما أَحَبَّ وكِرَهَ، إِلاَّ أنْ يُؤْمَرَ بِمَعْصِيَةٍ فَإذا أُمِر بِمعْصِيَةٍ فَلاَ سَمْعَ وَلا طاعَةَ»» متفقٌ عليه. «از ابن‌عمر رضی الله عنه روایت شده است که پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: «بر مسلمان، گوش دادن به فرمان و اطاعت فرمانروایان، در هر چه دوست دارد یا ندارد (خواه آن فرمان‌ها را بپسندد، خواه نپسندد) واجب است، مگر این که به گناهی (خلاف شرعی) امر شود که هر گاه به معصیت و گناه امر شود، دیگر هیچ گوش دادن و اطاعتی در کار او واجب نیست»متفق علیه است؛ [خ(۷۱۴۴)، م(۱۸۳۹)].

۶۶۴- وعنه قال: «كُنَّا إذا بايَعْنَا رسُولَ اللَّهِ ص عَلى السَّمْعِ والطَّاعةِ يقُولُ لَنَا: «فيما اسْتَطَعْتُمْ»» متفقٌ عليه. «از ابن‌عمر رضی الله عنه  روایت شده است که گفت: هر وقت ما با پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بر گوش دادن و اطاعت بیعت می‌کردیم به ما می‌فرمود: «تا آنجایی که در توان دارید»

پس: اهل سنت حنفی و حنبلی و سلفی و تحریری و اخوانی و … و اهل تشیع در افغانستان باید از جاهلهای اهل سنت و شیعه ی دارالاسلام ایران عبرت بگیرند و فریب نخورند.

دارالاسلام چه در زمان جهاد و جنگ و چه در زمان حاکمیت باید تقویت و حمایت شود. مانباید به اتحاد طاغوتهای عرب و عجم تحت عنوان سازمان کشورهای اسلامی دل خوش باشیم بلکه باید به اتحاد دارالاسلامها دلخوش باشیم و به منهج صحیح اسلامی برگردیم .

دیدگاهتان را بنویسید