فتوای آیت الله خمینی بنیانگذار دارالاسلام جمهوری اسلامی ایران بر علیه اشرار و مرتدین کوردستان یا بر علیه مردم اهل سنت کوردستان؟

فتوای آیت الله خمینی بنیانگذار دارالاسلام جمهوری اسلامی ایران بر علیه اشرار و مرتدین کوردستان یا بر علیه مردم اهل سنت کوردستان؟

به قلم: کیوان مریوانی

این روزها که سالگرد فتوای آیت الله خمینی بر علیه مرتدین سکولار و احزاب مختلف سکولار ضد اسلامی چون کومله های کمونیست و دموکراتهای سوسیال دموکرات و احزاب چپ رنجبران و راه کارگر و چیرکهای فدائی خلق و حکمتیستها و… که همگی غیر بومی بوده و در میان دو حزب کومله و دمکرات خود را پنهان کرده بودند، می باشد، رسانه های مختلف سکولار مثل همیشه شروع به دروغسازی و وارونه جلوه دادن این فتوا کرده اند و می خواهند چنین نشان دهند که این فتوا بر علیه اهل سنت کوردستان بوده نه اشرار و مرتدین سکولار بومی و غیر بومی .

به همین دلیل با نشر اصل فتوا قضاوت را بر عهده  ی خود شما می گذارم و امیدوارم روی سیاه دروغگویان سکولار برای شما هم آشکار تر شود.

  • پیام به نیروهای ارتشی و مردم (پایان دادن به غائلۀ پاوه) (زمان: ۲۷ مرداد ۱۳۵۸ / ۲۴ رمضان ۱۳۹۹‏؛ مکان: قم‏؛ موضوع: فرمان پایان دادن به غائلۀ پاوه‏؛ مخاطب: نیروهای نظامی و انتظامی، ژاندارمری و دولت‏)

‏‏بسم الله الرحمن الرحیم‏ : از اطراف ایران، گروههای مختلف ارتش و پاسداران و مردم غیرتمند تقاضا کرده اند‏‎ ‎‏که من دستور بدهم به سوی پاوه رفته و غائله را ختم کنند. من از آنان تشکر می کنم؛ و به‏‎ ‎‏دولت و ارتش و ژاندارمری اخطار می کنم اگر با توپها و تانکها و قوای مجهز تا ۲۴‏‎ ‎‏ساعت دیگر حرکت به سوی پاوه نشود، من همه را مسئول می دانم.‏

‏‏     من به عنوان ریاست کل قوا به رئیس ستاد ارتش دستور می دهم که فوراً با تجهیز‏‎ ‎‏کامل عازم منطقه شوند؛ و به تمام پادگانهای ارتش و ژاندارمری دستور می دهم که‏‎ ‎‏ـ بی انتظارِ دستور دیگر و بدون فوت وقت ـ با تمام تجهیزات به سوی پاوه حرکت کنند؛‏‎ ‎‏و به دولت دستور می دهم وسایل حرکت پاسداران را فوراً فراهم کنند.‏

‏‏     تا دستور ثانوی، من مسئول این کشتار وحشیانه را قوای انتظامی می دانم. و در‏‎ ‎‏صورتی که تخلف از این دستور نمایند، با آنان عمل انقلابی می کنم. مکرر از منطقه‏‎ ‎‏اطلاع می دهند که دولت و ارتش کاری انجام نداده اند. من اگر تا ۲۴ ساعت دیگر عمل‏‎ ‎‏مثبت انجام نگیرد، سران ارتش و ژاندارمری را مسئول می دانم. والسلام.‏روح الله الموسوی الخمینی

  • حکم به ارتش در تعقیب و دستگیری اشرار کردستان (زمان: ۲۷ مرداد ۱۳۵۸ / ۲۴ رمضان ۱۳۹۹‏؛ مکان: قم‏؛ موضوع: تعقیب و دستگیری اشرار در کردستان‏؛ مخاطب: رؤسای ستاد ارتش، ژاندارمری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‏)

‏‏بسم الله الرحمن الرحیم‏ : به رئیس کل ستاد ارتش، و رئیس کل ژاندارمری ‏‏[‏‏جمهوری‏‏]‏‏ اسلامی، ‏‏[‏‏و‏‏]‏‏ رئیس‏‎ ‎‏پاسداران کل انقلاب اکیداً دستور می دهم که به نیروهای اعزامی به منطقۀ کردستان‏‎ ‎‏دستور دهند که اشرار و مهاجمین را که در حال فرار هستند تعقیب نمایند، و آنان را‏‎ ‎‏دستگیر نموده و با فوریت به محاکم صالحه تسلیم کنند؛ و تمام مرزهای منطقه را با‏‎ ‎‏فوریت ببندند که اشرار به خارج نگریزند. و اکیداً دستور می دهم که سران اشرار را با‏‎ ‎‏کمال قدرت دستگیر نموده و تسلیم نمایند. اهمال در این امر، تخلف از وظیفه و مورد‏‎ ‎‏مؤاخذۀ شدید خواهد شد. والسلام.‏ ‏‏روح الله الموسوی الخمینی‏

«بسم الله الرحمن الرحیم

السّاعه خبر رسید که در سنندج «حزب دمکرات»، آنها ارتشیها و سازمان‌های آن‌ها را محاصره کرده‌اند، و اگر تا نیم ساعت دیگر کمک نرسد اسلحه‌ها را می‌برند؛ و از مسجد سنندج به ما اطلاع داده‌اند که حزب دمکرات زن‌های ما را به گروگان برده‌اند. اکیداً به کلیه قوای انتظامی دستور می‌دهم به پادگان‌های مراکز ابلاغ کنند که به قدر کافی به طرف سنندج حرکت کنند، و با شدت اشرار را سرکوب نمایند. پاسداران انقلاب- در هر محلی هستند- به مقدار کافی به طرف سنندج و کردستان- با پل هوایی- بسیج شوند و با شدت، تمام اشرار را سرکوب نمایند. تاخیر- و لو به قدر یک ساعت- تخلف از وظیفه، و به شدت تعقیب می‌شود. از ملت ایران می‌خواهم که مراقب باشند هر یک از مامورین تخلف کردند فوری اطلاع دهند. من انتظار دارم که تا نیم ساعت دیگر از قوای انتظامی به من خبر بسیج عمومی برسد؛ و السلام. ۲۸ مرداد ۵۸ . روح الله الموسوی الخمینی»

این اصل فتوای آیت الله خمینی بنیانگذار دارالاسلام جمهوری اسلامی ایران بر علیه احزاب سکولار و مرتدی است که جنایات بیشماری را در حق مردم اهل سنت کوردستان مرتکب شده بودند و مردم اهل سنت کوردستان از مقامات حکومتی درخواست کمک و یاری در برابر این احزاب کمونیست و سویالیست ضد اسلام بومی و غیر بومی کرده بودند.

به هیچ چیز احزاب سکولار نمی توان باور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید