پیام حمله به شیعیان عزادار در پاکستان و امنیت عزاداران شیعه در افغانستان تحت حاکمیت امارت اسلامی

پیام حمله به شیعیان عزادار در پاکستان و امنیت عزاداران شیعه در افغانستان تحت حاکمیت امارت اسلامی

به قلم: علیرضا بامیانی

در طی سالهای گذشته که کفار سکولار خارجی به رهبری آمریکا بر افغانستان حاکمیت داشتند و اداره ی دست نشانده ی آن هم مجری دستورات آمریکا بود ما شاهد انفجارات مختلف و قتل عام شیعیان به شیوه های مختلفی بودیم .

کسانی چون نیازی در هرات و … ادعای کشتن و قتل عام شیعیان را داشتند که مستقیماً توسط اداره ی کابل مدیریت می شدند و گروههائی چون داعش انفجارات انجام می دادند که اینها هم باز در فضای آلوده ی اداره ی کابل و اشغالگران آمریکائی و ناتو نفس می کشیدند.

امروز باز ما شاهد همین اتفاقات در کشور دست نشانده ی پاکستان بودیم . کشوری که توسط آمریکا و با حمایتهای مالی امثال آل سعود زنده است. امروز مصادف با دهم محرم انفجار وحشیانه ای در حین برگزاری عزاداری به مناسبت عاشورای حسینی در ایالت پنجاب در شرق این کشور ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

آیین عزاداری شیعیان به مناسبت عاشورای حسینی در شهر «بهاول نگر» واقع در ایالت پنجاب هدف پرتاب چند نارنجک قوی قرار گرفت که باعث انفجار مهیب در محل شد.گفته می‌شود دست کم ۲۵ نفر از عزاداران حسینی در این اقدام ضد اسلامی کشته یا زخمی شده اند و سپس توسط نیرو‌های امدادی در اطراف محل برگزاری مراسم عاشورا، به بیمارستان شهر انتقال یافتند.

این حادثه پس از راه اندازی دسته سینه زنی هیئت‌های عزاداری از مرکز دینی “جامعه الزهرا (س) ” به وقوع پیوست.

در کنار این اقدامات ضد اسلامی ما شاهد برگزاری مراسم عزاداری شیعیان در کمال امنیت در افغانستان تحت حاکمیت امارت اسلامی هستیم . دو روز پیش چند نفر از طرفداران امارت اسلامی چند پرچم از عزاداران را پائین کشیده و پرچم امارت اسلامی را جایگزین کردند . اما مسئولین امارت اسلامی ضمن توبیخ این افراد، پرچمهای عزاداران را سر جایشان قرار داد.

در اینجا واضح است که عامل کشت و کشتارها و قتل عام مسلمین و عامل اصلی جنگ داخلی بین مسلمین کفار سکولار جهانی و مزدوران آنها هستند و چنانچه حاکمیت به مذاهب اسلامی برسد پیروان این مذاهب می توانند با رعایت حقوق همدیگر در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند.

در این صورت همه ی ما باید به سوی وحدت اسلامی دعوت دهیم و از هر گونه وابستگی به آمریکا و سایر کفار خود را دور نگه داریم . چون غیر از کشت و کشتار و نابودی و جنگ داخلی و فقر و عقب ماندگی ثمره ای برای مسلمین ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید