منتسبین دروغین به تصوف نقشبندیه صف خود را از دشمنان جدا کرده و بار دیگر در کنار مسلمین قرار بگیرند

منتسبین دروغین به تصوف نقشبندیه صف خود را از دشمنان جدا کرده و بار دیگر در کنار مسلمین قرار بگیرند

به قلم: ع. معینی (مریوان)

ما در تاریخ می خوانیم شیخ محمد عثمان سراج الدین  ثانی نقشبندی تویلی رحمه الله که به عنوان یکی از بزرگان طریقت نقشبندی مطرح است در زمان حمله ی روسها با تاکتیکی بسیار عجیب و تنها با در دست داشتن اسلحه ای نیمه خودکار مدتی توانسته جلو حمله ی روسها را به تاخیر بیندازد و به دنبال این می خوانیم که شیخ حسام الدین نقشبندی رحمه الله فتوای جهاد بر علیه روسهای اشغالگر می دهد که به فرماندهی کسانی چون سنجر خان نرانی این ارتش اشغالگر از غرب ایران بیرون رانده شده و تا پل منجیل فراری داده می شوند.

به دنبال ان باز می بینیم که در اوایل انقلاب اسلامی ۵۷ ایران  جماعت رزگاری که خود را به شیخ عثمان و طریقت نقشبندی منسوب می کردند بزرگترین جنگها را با حزب کمونیست کومله ها داشت که جنگ اورامان آنها مشهور است. در نهایت حزب رزگار بعد از دادن چندین شهید، توسط همین حزب کمونیست خلع سلاح می شود.

این روش برخورد این بزرگواران با کفار اشغالگر خارجی  و احزاب سکولار و ضد اسلامی داخلی بود. این طریقت در تمام دنیای اسلام دارای پیروان متعدد از اقشار مختلف جامعه بود . بخصوص از اهل علم چون: علامه ماموستا باقر بالک (مدرس کردستانی)، ماموستا محمد زاهد ضیایی پاوه‌ای، فقیه، مفسر، مورخ، شاعر، ادیب و حکیم معاصر کرد، ماموستا عبدالکریم مدرس (مفتی و مفسر و ادیب و مفتی بزرگ اهل سنت) و…

در اینجا واضح می بینیم که نقشبندیه یعنی طریقت و راهی از کانال عمل به شریعت جهت تزکیه ی درون . بر این اساس ما در پيام شيخ محمّدعثمان سراج‌الدّين به مريدان و منسوبان این طریقه و راه می خوانیم:

” در روزگاري كه عامۀ مسلمين در تنگنا و وضعيّتي سخت قرار دارند و دين اسلام غريب شده و هزاران توطئه‌گر جهنّمي، براي ايجاد اختلاف و فتنه و با شكست مواجه كردن نقشِ مسلمانانِ حقيقي؛ نقشه‌هاي شوم مي‌كشند، … در اين زمان، ملّت كُرد نيز، در وضعيّتي است پر از خطر و نگراني: از هر سو راهِ بي‌ديني و مكاتب و برنامه‌هاي دور از حقيقت، احاطه‌اش كرده‌اند و هر شخص،گروه و طرفي به گونه‌اي وعنواني اين مردم را مي‌فريبد. فقر و جهل و بي‌سواديِ بسياري از مردم و عدم فهمشان نسبت به حقيقتِ اسلام كاري كرده است كه آنان به هرسازي مي‌رقصند و سر و صداي اين رقص ناشيانه هم جلوي بينايي و بصيرت آنها را مي‌گيرد و به مسئوليّت خود در درگاهِ پروردگار نمي‌انديشند، به همين دليل است كه بر مريدان راه تصوّف و طريق نقشبندي لازم است كه با دلسوزي و اخلاص و با همۀ وجود، دين خدا را ابلاغ كنند « أَلَا لِلَّهِ الدِّينُ الْخَالِصُ (زمر/۳)‌» و هر وعده‌اي كه دادند صادقانه بر آن پايدار بمانند: « وَ أَوْفُواْ بِالْعَهْدِ إِنَّ الْعَهْدَ کَانَ مَسْؤُولاً (اسراء/ ۳۴)» و در موضوعات و بحث‌هايي كه حقّي و مسئوليّتي در آن ندارند و از آن آگاه نيستند، دخالت نكنند: « وَلاَ تَقْفُ مَا لَيْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ کُلُّ أُولئِکَ کَانَ عَنْهُ مَسْؤُولاً (اسراء/ ۳۶) ». “

با این وجود ما در فضای مجازی منتسب به نقشبندیه کسانی را به عنوان ادمینی می بینیم که از دست نشاندگان کمونیست شوروی در خاک افغانستان چون نجیب بر علیه مسلمین حمایت می کنند. به راحتی دروغ می گویند، به راحتی اخباری را که در آن حقّي و مسئوليّتي و آگاهی ندارند نشر می دهند و آشکارا در صف این دشمنان و مزدوران بر علیه مسلمین قرار گرفته اند.

زمانی که واکنشهای آنها در امور داخلی میان مسلمین را نیز می بینیم خیلی واضح متوجه می شویم که آشکارا به مسلمین مخالف خود تهمت می زنند و دروغ می گویند و اختلاف افکنی و فتنه و تفرق درست می کنند و علاوه بر این عملاً در کنار  کفار سکولار و اشغالگر خارجی و احزاب سکولار و ضد دین قرار گرفته اند.

آیا اینها همان دشمنانی نیستند که شیخ عثمان نقشبندی رحمه الله و سایر بزرگان دین در مورد آنها با عناوینی چون “توطئه‌گر جهنّمي، براي ايجاد اختلاف و فتنه و با شكست مواجه كردن نقشِ مسلمانانِ حقيقي؛ نقشه‌هاي شوم مي‌كشند”  به مسلمین هشدار داده اند؟

پیروان راستین تزکیه لازم است از این توطئه گران در لباس تصوف پرهیز کنند و اجازه ندهند با شعار تصوف در میان مسلمین توطئه گری  و اختلاف و فتنه ایجاد کنند و در مسیری قرار بگیرند که مسلمین واقعی را به شکست بکشانند و مسلمین را در خدمت سکولاریستها و سایر دشمنان دین به کار ببرند و در این راه به  روش برخورد مشايخ نقشبندي هَورامان با اولاد و منسوبين ناخلف و كژ رَو مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید