انفجارات فرودگاه کابل جرمی آشکار و نشان از ناکارآمدی و شکست آمریکا و متحدینش در تامین امنیت

انفجارات فرودگاه کابل جرمی آشکار و نشان از ناکارآمدی و شکست آمریکا و متحدینش در تامین امنیت

به قلم: فضل احمد هراتی

با آنکه ۱۶۰ کشته و زخمی از نیروهای آمریکائی و مزدوران آنها بوده است و همه ی ما از مرگ این موجودات به هر وسیله ای خوشحال هستیم و از زدن هر گونه ضربه ای به آمریکا راضی هستیم، اما باید بدانیم که دارالاسلام امارت اسلامی بنا به مصلحتهای خاصی که می بیند به اینها امان داده است و صدمه زدن به اینهائی که حاکمیت اسلامی به آنها امان داده است از سوی هر کسی انجام شود نوعی جرم آشکار محسوب می شود.

با این وجود چند روزی است که رئیس جمهور آمریکا و حتی انگلیسی ها و آلمانی ها و فرانسوی ها به صورت مشکوک از وقوع حملات و انفجاراتی توسط جماعت دوله خبر داده بودند، حتی رئیس جمهور آمریکا گفت: سبب سرعت بخشیدن به خروج‌مان از افغانستان… خطر حملات جنگجویان دولـت اسلامی (شاخه افغانستان) است!

 به دنبال این مسئولین امارت اسلامی هم هشدار دادند که آمریکائیان زود خارج شوند یا اینکه امنیت این فرودگاه هم مثل سایر نقاط کشور به صورت کامل در اختیار امارت اسلامی قرار داده شود، اما آمریکائیان و متحدین آنها به صورت مشکوک با این سناریو برخورد کردند. آمریکا به این شکل مزدوران خودش را قتل عام کرد و ممکن است مانع ورود سایر مزدوران به این فرودگاه شود.

این انفجارات با آنکه در داخل دارالاسلام ازلحاظ شرعی جرم محسوب می شوند اما صدمات آن تنها متوجه آمریکا وجاسوها و مزدورانش نمی شود، بلکه در این دوران ایجاد هر گونه نا امنی نوعی ضربه زدن به امارت اسلامی افغانستان و راه اندازی جنگ روانی بر علیه دارالاسلام نیز محسوب می شود.

آمریکا و سایر کفار که قصد دارند از کانال حکومت سکولار و مرتد ترکیه اشغال خود را به بهانه ی تامین امنیت فرودگاه کابل ادامه دهند باید بدانند هر گونه دخالت در مسائل داخلی افغانستان و سایر کشورها غیر از ایجاد ناامنی و جرم ثمره ی دیگری در بر ندارد.

برای دنیا ثابت شد که امارت اسلامی توانسته است امنیت تمام کشور را تامین کند اما آمریکا و تمام متحدینش قادر به تامین امنیت تنها یک فرودگاه نیستند و امنیت افغانستان باید به صاحبان افغانستان یعنی امارت اسلامی سپرده شود.  

البته سخنان کسانی چون ‏ جنرال فرنک مکنزی فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان نیز جای شک وشبهه دارد و که می گوید: “داعش به این گونه حملات (که روز پنجشنبه در کابل روی داد) ادامه خواهد داد… و می‌دانیم تهدیدهای بیشتری وجود دارد… “

همچنین اقرار می کند که: “از طالبان هم کمک می‌گیریم تا حداکثر از خود حفاظت کنیم.”  این یعنی ۱-  اینها از برنامه های جماعت دوله خبر دارند  2- تنها امارت اسلامی شایستگی و حق تامین امنیت کشورش را بر عهده دارد و اشغالگران در هر صورت قادر به امنیت تنها یک فرودگاه هم نیستند.

با آنکه جوبایدن بعد از این عملیات باز اقرار می کند که از قبل از این حملات خبر داشته و حتی فرماندهان جماعت دوله که این دستور را داده اند می شناسند و کشته شده های خودشان را قهرمان و ستون فقرات آمریکا و بهترینهای آمریکا و خادم آزادی و آمریکا و… نامید اما انجام این حملات واضح و آشکارا ناکارآمدی و شکست آمریکا و متحدینش در تامین امنیت جامعه را نشان داد و همچنین نشان داد که جهت نابودی ذخایر نظامی خود و سایر اهدافش دست به هر توطئه ای می زند.

البته سخنان جو بایدن و سایر مسئولین آمریکائی با تکرار سخنان خود قصد دارند دشمن اصلی آمریکا را جماعت دوله معرفی کنند و به نحوی در میان اهل جهاد برای جماعت دوله تبلیغ می کنند که ممکن است سناریویی جهت تولید تفرق و جنگ داخلی در میان صفوف امارت اسلامی و نوعی یارگیری برای دوله محسوب شود . پس نباید از مکر و حیله ی دشمنان غافل ماند. باید به هر شیوه ای که شده از اتحاد و وحدت اسلامی دارالاسلام محافظت کرد.

پس می توان گفت که انجام این دست از عملیاتها در دارالاسلام ایران یا افغانستان توسط هر مسلمانی صورت بگیرد نوعی بغی و سرپیچی از سیاستهای دارالاسلام و جرمی واضح و خدمت به نقشه ها و اهداف دشمنان محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید