سیاست واضح و روشن امارت اسلامی افغانستان در برابر شیعه و شیعیان (۳)

سیاست واضح و روشن امارت اسلامی افغانستان در برابر شیعه و شیعیان (۳)

به قلم: ابوبکر الخراسانی

زمانی که ما در همین چند روز گذشته یکی از فرمانده امارت اسلامی را  کنار موکب عزاداران حسینی دیدیم که به عزارادان شیعه می گوید: برادران شیعه کسی مزاحمتی برای شما داشت؟ کسی آزاری به شما رساند به ما خبر بدید ما همه مسلمان و برادر هستیم، مشکلی ندارید؟ کاری دارید ما در خدمت هستیم.”

این جملات برای عده ای  (بخصوص نجدی ها و نجدی زده ها و مریدان شبکه های ماهواره ای و مجازی نجدی)بسیار سنگین و کوبنده بود اما در واقع بخشی از سیاست و استراتژی کلی ملسمین در برابر مسلمین است و برخوردی است که از عقلای مذاهب اسلامی انتظار می رود که امارت اسلامی افغانستان از ابتدای پیدایش تا کنون به عنوان خط مشی حرکتی و اجرائی از آن پیروی کرده است، به همین دلیل است که در ادامه ی سخنان مولوی امیر خان متقی رئیس کمیسیون دعوت و ارشاد و از اعضای ارشد شورای راهبری امارت اسلامی افغانستان برای روسا و ریش سفیدان اهل تشیع می گوید:

” باز شما خبر دارید چند سال پیش که در ولایت زابل داعش پیدا شد و چند تا مسافر، طفلها و زنها و مردها را از سرک [ماشین] پائین کرد، برد؛ مجاهدین امارت اسلامی افغانستان پشتش رفت و بسیار قربانی داد و آن مردم را آزاد کرد و به خانه هایشان با حفاظت فرستادند.

چند روز پیش شما در جریان هستید در ولایت هلمند در ولسوالی موسی قلعه چند تا از هم وطنهای اهل تشیع که در او زنها هم بود اختطاف شده، امارت اسلامی افغانستان اون مجرمین را گرفتند و به سزای اعمال خود رسانیدند، آنها را کشتند.  

معلوم شد که امارت اسلامی پالیسی [سیاست] تبعیضانه را ندارد، و مثلی که قدر و عزت اهل سنت را دارد، به همین اندازه قدر و عزت اهل تشیع را هم دارد. “

این است بخشی دیگر از سیاست واضح و آشکار امارت اسلامی افغانستان در برابر تمام مسلمین شیعه و سنی. آیا مثل بسیاری از موارد دیگر، منحرفین نجدی یا نجدی زده ای که خودشان را مناصر امارت سالامی می دانند این سیاست را نیز نادیده می گیرند و به فتنه گری و دروغپردازی های خود در مورد مسلمین اهل تشیع ادامه می دهند؟

در این سیاست امارت اسلامی افغانستان در مورد مسلمین ما به این نکته ی مهم از آیات قرآن و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم پی می بریم که :

  • يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا ادْخُلُوا فِي السِّلْمِ كَافَّةً وَلَا تَتَّبِعُوا خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ ۚ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ (بقره/۲۰۸) ای کسانی که ایمان آورده‌اید! همگی (اسلام را به تمام و کمال بپذیرید و) به صلح و آشتی درآئید، و از گامهای شیطان (و وسوسه‌های وی) پیروی نکنید (و به دنبال او راه نروید) . بی‌گمان او دشمن آشکار شما است.‏
  •   فإنَّ دِمَاءَكُمْ، وأَمْوَالَكُمْ، وأَعْرَاضَكُمْ، وأَبْشَارَكُمْ، علَيْكُم حَرَامٌ، كَحُرْمَةِ يَومِكُمْ هذا، في شَهْرِكُمْ هذا، في بَلَدِكُمْ هذا، ألَا هلْ بَلَّغْتُ قُلْنَا: نَعَمْ، قالَ: اللَّهُمَّ اشْهَدْ (بخاری/۷۲۷۸) یا با لفظ : «واعلموا أن دماءكم واموالكم وأعراضكم حرام عليكم كحرمة يومكم هذا، في شهركم هذا في بلدكم هذا، لا ترجعوا بعدي كفارا يضرب بعضكم رقاب بعض» «و بدانید که خونهاى شما و اموال شما و ناموسهایتان حرمتى دارد مانند حرمت اين روز، در اين ماه، و در اين سرزمين، پس از من به کفر برنگرديد كه بعضی گردن بعضی دیگر را مى زنند»

یا می فرماید صلی الله علیه وسلم :« المسلِمُ أخو المسلِمِ، لا يَخونُه ولا يَكذِبُهُ ولا يَخذُلُه، كُلُّ المسلِمِ على المسلِمِ حَرامٌ؛ عِرضُهُ ومالُهُ ودَمُهُ» (البخاري (۶۰۶۴) مسلم (۲۵۶۴)، وأبو دواد (۴۸۸۲)، والترمذي (۱۹۲۷)، وابن ماجه (۴۲۱۳) ، وأحمد (۲۳۴)) مسلمان برادر مسلمان است و هرگز نسبت به او خیانت نمی کند( در جان،مال و آبرو وحیثیت) و نیزمورد تکذیب وذلت هم قرارش نمی دهد همه چیز مسلمان از جمله  حیثیت و آبروی مال و خونش بر مسلمان دیگری حرام است.

آیا توانسته ایم در مورد تمام مسلمین موافق و مخالف خود این دستور صریح رسول الله صلی الله علیه وسلم را اجرا کنیم یا مثل منحرفین میان تشیع و تسنن با توسل به شبهات دعوتگران به سوی گمراهی و تفرق و ذلیلی با پیروی از کینه و تنفر نابجا از خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ را طی کرده اید؟

پس لازم است نجدی و نجدی زده هائی که خودشان را به امارت اسلامی افغانستان وصل کرده اند و ادعای طرفداری از آن را دارند در مورد شیعیان هم افکار و رفتارهای خود را اصلاح کنند.

ادامه دارد …. ان شاء الله

دیدگاهتان را بنویسید