مشت محکم بلوچهای افغان بر دهان بلوچهای سکولار و سکولار زده ی ایرانی

مشت محکم بلوچهای افغان بر دهان بلوچهای سکولار و سکولار زده ی ایرانی

به قلم : براهندک بلوچ

دکتر محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی امارت اسلامی به صورت رسمی اعلام کرد : ” امروز، هیئتی از دفتر سیاسی امارت اسلامی با بزرگان قوم بلوچ ملاقات کرد. در این نشست، همه خدا را برای آزادی کشور، پایان جنگ، وحدت کشور و مردم شکر کردند و همه متعهد شدند که برای رفاه کشور و مردم ما با هم همکاری کنند.”

حمایت بلوچهای افغانستان از امارت اسلامی مشت محکمی بر دهان سکولاریستهای سهاب بلوچستان و احزاب مسلح بلوچ است که برای جامعه ی دمکراتیک در ایران و فدرالیسم دست به تبلیغات مجازی یا اسلحه زده اند.

ملت بلوچ نزدیک به ۸۰ سال است که جنایات بلوچهای سکولار و ملی گرا در ایالت بلوچستان در حکومت فدرال پاکستان را تجربه می کنند و هرگز اجازه ی تکرار این جنایات را نخواهند داد.

رسانه ها اعلام کردند که : نمایندگانی از اقشار مختلف جامعه بلوچ افغانستان، امروز ۱۱ سنبله (۱۴۰۰)، در یک گردهم‌آیی بزرگ در تالار کانفرانس‌های هتل بین المللی کانتیننتال کابل، حمایت خویش را از امارت اسلامی، اعلام کردند. در این نشست با شکوه که با حضور نمایندگانی از بلوچ‌های ساکن در ولایات بدخشان، هرات، هلمند، فراه، هرات، نیمروز و دیگر ولایات افغانستان برگزار شد، مولانا شهاب الدین دلاور و مولانا عبدالرشید بلوچ، دو تن از اعضای برجسته شورای رهبری امارت و اعضای تیم مذاکره‌کننده دوحه، به ایراد سخن پرداختند.

 علما، اساتید پوهنتون و شخصیت‌های برجسته سیاسی و اجتماعی بلوچ‌های افغانستان، طی سخنانی، حمایت قاطع خویش را از نظام اسلامی اعلام کردند. رهبرانی که به نمایندگی از بلوچ‌ها سخن گفتند، بر هویت اسلامی خویش تاکید کردند و آمادگی خویش را برای نقش‌آفرینی و خدمت‌گذاری در نظام امارت اسلامی اعلام کردند.

 در ادامه این نشست، مولانا شهاب الدین دلاور به نمایندگی از شورای رهبری امارت اسلامی از فتح، عفو و امنیت، بعنوان سه دستاورد بزرگ امارت اسلامی یاد کردند و افزودند: امارت اسلامی مصمم است تا دو هدف دیگر، “برقراری اخوت اسلامی در میان مردم افغانستان ” و “فراهم نمودن رفاه اقتصادی” را در زودترین زمان ممکن محقق سازد.

محب الله بلوچ  استاد دانشگاه نیز به نمایندگی از بلوچ‌های بدخشان، حمایت خویش را از امارت اسلامی اعلام کرد. در پایان نشست امروز، مولانا عبدالرشید بلوچ، یکی از رهبران برجسته امارت اسلامی، به زبان بلوچی به ایراد سخن پرداخت و ضمن خوشامدگویی به حاضرین مجلس، از “پیروزی ملت افغانستان علیه اشغالگران ” بعنوان یک نعمت بزرگ یاد کرد و  تاکید کرد که همگان قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

گفتنی است، گرچه آمار دقیقی از تعداد نفوس بلوچ‌های افغانستان در دست نیست؛ اما در بیشتر ولایت‌ها حضور دارند و در کنار سایر اقوام افغانستان زندگی برادرانه دارند.  برادران بلوچ، دوشادوش با سایر اقوام افغانستان، نقش برجسته‌ای در جهاد علیه آمریکا و متحدانش داشتند و رهبری یک محاذ از پنج محاذ امارت اسلامی را نیز بعهده دارند با این وجود هرگز اجازه نداده اند گروه عبدالمالک ریگی ایرانی و پس مانده های ان که به چندین گروهک تقسیم شده اند در خالک بلوچهای افغانستان سکونت داشته باشند و آنها را از افغانستان جارو کرده اند.

چون بلوچهای افغانستان و ایران و پاکستان عموما خواهان شریعت اسلام هستند و هرگز نمی پذیرند عده ای منحرف با شعارهای ملی گرایانه برای جامعه ای دمکراتیک در کنار آنها فعالیت کنند.

ملت مسلمان بلوچ باغیرت است و هرگز فساد و فحشاء و قوانین ضد اسلامی سکولاریستها و دموکراسی خواهان را نمی پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید