هشدار: خروج مجاهدین امارت اسلامی به سوریه یعنی وارد کردن نجدیت و کمک به تفرق و جنگ داخلی

هشدار: خروج مجاهدین امارت اسلامی به سوریه یعنی وارد کردن نجدیت و کمک به تفرق و جنگ داخلی

به قلم: ابوبکر الخراسانی

در این سالهای گذشته ما شاهد تجربیات زیادی از میدانهای دعوت و بخصوص میدانهای جهاد در سرزمینهای مختلف اسلامی بوده ایم . یکی از این میدانهای مهم افغانستان است و دیگری سرزمین سوریه .

در افغانستان بعد از درگیریهای خونین احزاب مختلف، همه مجاهدین بر اساس مذهب امام ابوحنیفه رحمه الله به صورت یکدست جهاد خود را تحت بیرق امارت اسلامی شروع کردند. دشمن خیلی تلاش کرد با تولید گروههای مختلف فکری و مسلحانه ی نجدی و غیر نجدی به این وحدت اسلامی مجاهدین صدمه بزند اما نتوانست . اما در سوریه دشمن به موفقیت کامل رسید. چرا؟ چون در آنجا در کنار گروههای مختلف ارتش آزاد که سکولار و دموکراسی خواه بودند گروههای مختلف نجدی را نیز از کانال حکومتهای قطر و عربستان و کویت و ترکیه و… درست کردند.  

تفرقی که دشمنان به وجود آورده بودند در نهایت سودش به دشمنان رسید و هیچ گروه نجدی در سوریه وجود ندارد که با سری گروههای نجدی وارد جنگ نشده باشد تا اینکه هم اکنون گروه نجدی جولانی با اتحاد با گروههای سکولار ارتش آزاد بر ادلب حاکم شده است.

تفکری که الان بر ادلب و سرزمینهای تحت حاکمیت دارودسته ی جولانی حاکم است تفکر نجدیتی است که با آمریکا و ناتو و تمام کفار و مزدوران سکولار و دموکراسی خواه آنها چون ارتش آزاد و ترکیه و غیره می تواند سازش کند اما با مسلمین مخالف خود نمی تواند مگر اینکه این مسلمین تابع او باشند. یعنی حتی نمی تواند با جماعت حراس الدین نجدی یا انصار الاسلام و … هم سازش کند مگر اینکه تابع او باشند.  

هم اکنون که عده ای از مجاهدین خیال می کنند جهاد در افغانستان تمام شده است و فریب تبلیغات دروغین نجدی های دارودسته ی جولانی را خورده اند و قصد سفر به شمال سوریه را دارند و خیال می کنند در آنجا جنگ بین اهل سنت با دیگران است باید بدانند که خودشان را در باتلاق مزدوران نجدی جولانی می اندازند که دارودسته ی جولانی در حال قتال فی سبیل آمریکا و ناتو هستند و جنگ آنها ربطی به اهل سنت ندارد بلکه تنها اهل سنت را قربانی اهداف آمریکا و ناتو می کنند.

جنگ واقعی در سوریه جنگ بین ایران و روسیه و اکثریت مطلق اهل سنت سوریه و گروههای مختلف شیعه است با آمریکا و ناتو و اسرائیل و مزدوران آنها و این جنگ هیچ ربطی به اهل سنت یا شیعه ندارد.  

برای یک مجاهد امارت اسلامی که سالها با آمریکا و ناتو جهاد کرده است بسیار زشت و مایه ی ننگ است که به سوریه برود و در آنجا در راه آمریکا و ناتو وارد جنگ شود و خودش را قربانی کند. هر کسی که این کار را انجام دهد مصداق واقعی عاقبت به شر است که رسول الله صلی الله علیه وسلم در موردش می فرماید: إِنَّ الرَّجُلَ لَيَعْمَلُ الزَّمَنَ الطَّوِيلَ بِعَمَلِ أَهْلِ الْجَنَّةِ، ثُمَّ يُخْتَمُ لَهُ عَمَلُهُ بِعَمَلِ أَهْلِ النَّارِ (رواه مسلم۲۶۵۱)

اگر کسی در سوریه و در راه ناتو و آمریکا کشته شود دچار چنین خطری می شود و چنانچه به آنجا برود و پشیمان شود و به سرزمین خود بر گردد با اندیشه های نجدیت بر می گردد که بدون شک آفتی برای دعوت و جهاد است و پیام آور تفرق و مشغول کردن مسلمین به مسلمین و تقویت جبهه جماعتهائی چون جماعت نجدی بغدادی و ….

در این صورت این شخص چه در سوریه  به بهانه های دروغین دفاع از اهل سنت و … فی سبیل آمریکا و ناتو کشته شود و چه به افغانستان برگردد در هر دو صورت ضرر کرده است اما اگر زنده با تفکرات نجدیت برگردد باعث سرایت این ضرر و آلودگی به سایر مسلمین نیز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید