هشدارفرمانده ی نیروزی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مردم و حکومت دست نشانده کردستان عراق

هشدارفرمانده ی نیروزی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به  مردم و حکومت دست نشانده کردستان عراق

به قلم: عثمان عزیزی مهابادی

کوردهای اهل سنت ایران زمانی که به فتوای ملا خلیل رحمه الله متوجه شدند که قاضی محمد و حزب سکولار و دمکرات او مرتد هستند به یکباره از این حزب دست نشانده ی استالین و کمونیستها فاصله گرفتند و او را برای رضاخان جنایتکار و سکولار تنها گذاشتند. به دنبال آن هر جا پس مانده های قاضی محمد مرتد در احزاب مختلف مثل قارچ روئیده و توسط دشمنان ملت کورد پرورش داده شده اند به اشکال مختلفی در برابر این احزاب سکولار ایستاده اند.

بزرگترین مقاومت کوردهای اهل سنت در برابر این احزاب سکولار در ابتدای انقلاب اسلامی ۵۷ رخ داد که در کنار نیروهای انقلابی و اسلامی در عرض چند ماه این مزدوران صدام حسین را از کردستان ایران جارو کرده و به داخل عراق ریختند.

کوردهای اهل سنت از ان زمان تا کنون سعی کرده اند در برابر این احزاب سکولار و خائن واکنشهای انفرادی نشان ندهند بلکه به تامین امنیت و سرکوب این موجودات توسط نهادهای امنیتی دارالاسلام ایران دل بسته اند که بدون شک توقعاتی هم برای کوردهای اهل سنت به وجود آورده است.

کوردهای اهل سنت از نهادهای امنیتی توقع دارند که بر اساس « فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكِينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ ۚ» سکولاریستها (به زبان عربی یعنی مشرکین) را هر جا یابید به قتل برسانید و آنها را دستگیر و محاصره کنید و هر سو در کمین آنها باشید؛ در برابر این پس مانده های فسیل شده ی اردوگاه نشین معاندی که توبه نکرده اند واکنشی انقلابی نشان دهند و اجازه ندهند هر چند وقت یکبار این موجودات مرزها را شکسته و دستشان به خون عده ای از هم وطنان ما آغشته شود و یا برای باج گیزی و زور گیری مردم را تحت فشار قرار دهند.

در این زمینه ما قبلا از سوی مقامات بلند رتبه ای چون علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی وعده هائی در تصفیه ی این موجودات از کردستان عراق شنیدیم و انتظار داشتیم همچون جارو کردن دارودسته ی فاسد رجوی از اردوگاه اشرف اینبار شاهد جارو کردن این مفسدین کورد باشیم اما عملا اتفاقی جدی نیافتاد؛ اینبار سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز با توصیف تحرکات ضد مردمی این گروهکهای سکولار می گوید:

  • “…. ادامه این وضعیت برای ما قابل تحمل نیست و پاسخ لازم را به تروریست ها خواهیم داد
  • –        ….. سال ها است که گروه‌های تروریستی و ضد انقلاب وابسته به استکبار جهانی و سرویس‌های جاسوسی بیگانه از جغرافیای اقلیم شمال عراق برای برهم زدن امنیت و آرامش مناطق مرزی جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اذیت و آزار برای مردم ساکن در این مناطق استفاده می‌کنند و در این خصوص به دولت عراق و مسئولین اقلیم شمال این کشور تذکرات لازم داده شده است.
  • –        … هرگونه کوتاهی و غفلت در این خصوص را مغایر حسن همجواری و روابط حسنه دو کشور می دانیم.
  • –        … با توجه به وضعیت منطقه و احتمال پاسخ قاطع ، کوبنده و پشیمان کننده جمهوری اسلامی ایران به گروهک های تروریستی وابسته به دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام اسلامی که در اقلیم شمال عراق لانه کرده اند ، از ساکنین این مناطق درخواست می کنیم از مقرهای تروریست ها فاصله بگیرند تا آسیبی متوجه آنها نشود.
  • –        …. با اشاره به سوءاستفاده گروهک‌های تروریست و مسلح از اقلیم شمال عراق برای ایجاد ناامنی در مناطق مرزی ایران، تاکید کرد: ادامه این وضعیت برای ما قابل تحمل نیست و پاسخ لازم را به تروریست‌ها خواهیم داد.”

کوردهای اهل سنت غرب ایران منتظر تحقق این وعده ها هستند.  

دیدگاهتان را بنویسید