اولین دیدار رسمی امارت اسلامی و نمایندگان دارالکفر چین در افغانستان

اولین دیدار رسمی امارت اسلامی  و نمایندگان دارالکفر چین در افغانستان

«محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر خبر داد که «مولوی عبدالسلام حنفی» معاون سیاسی این دفتر با هیئتی از نمایندگان چین به طور رسمی در کابل دیدار کرده است.وی افزود که در این دیدار درباره امنیت سفارت چین و دیپلمات‌های این کشور همچنین وضعیت کنونی افغانستان، روابط دو جانبه گفت‌وگو شده است.سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اظهار داشت که سفیر چین در این دیدار نسبت به کمک‌های بشر دوستانه کشورش به مردم افغانستان تاکید کرده است.

دکتر محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی امارت اسلامی اعلام کرد: “امروز محترم مولوی عبدالسلام حنفی، معاون دفتر سیاسی امارت اسلامی افغانستان و هیئت همراه با سفیر چین و هیئت همراه در کابل دیدار کردند.

در این دیدار مسائل دوجانبه و روابط دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. چین بر اهمیت حفظ و گسترش کمک های خود به افغانستان در زمینه روابط انسانی، به ویژه پیشگیری از کرونا تاکید کرد. روابط امارت اسلامی با چین وی با اشاره به اهمیت، از کمک آنها تشکر کرد.”

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت وزارت خارجه چین قبلا اعلام کرده بود:از تشکیل دولت فراگیر در افغانستان حمایت می‌کنیم. پکن همواره به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی افغانستان احترام می‌گذارد و از مردم این کشور در انتخاب مسیر توسعه متناسب با شرایط ملی حمایت می کند.آمریکا عامل بروز و شکل گیری مسائل امروز افغانستان است و جنگ ۲۰ ساله خسارات و رنجی عظیم برای مردم این کشور به جا گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید