شمه ای از پیش زمینه ها و علل هشدارهای مقامات دارالاسلام ایران به احزاب سکولار کمپ نشین کردستان عراق

شمه ای از پیش زمینه ها و علل هشدارهای مقامات دارالاسلام ایران به احزاب سکولار کمپ نشین کردستان عراق

به قلم : کوردو مهابادی

سه روز پیش بود که با خبر شدیم نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در در کوه عبدالعزیز حسکه در شمال شرقی سوریه ۴۰۰ مزدور از کردهای کمونیست حزب کارگران اوجالان pkk را آموزش داده اند. روزنامه ی «هابر تورک» نیز فاش کرد که حزب کارگران اوجالان pkk 41 فروند هواپیمای بدون سرنشین از حکومت امارت دریافت کرده و منتظر دریافت ۱۲۰ فروند دیگر است. اماراتی که روابط آشکار خود با رژیم صهیونیستی را آشکار کرده است.

در کنار این ما شاهدیم که رژیم آل سعود در مقام بزرگترین حامی مالی کردهای کمونیست حزب کارگران اوجالان pkk در سوریه است که تنها به خاطر یک کمک صد میلیون دلاری به آنها وزارت امور خارجه ی آمریکا در ۲۶ مرداد ۹۷ (۱۷ اوت ۲۰۱۸) از آل سعود تشکر و قدردانی کرد.

رامی الدوس، رئیس مجلس عشایر سوری هم می گوید: «عناصر اطلاعاتی عربستان و امارات با تهدید، آزار و اذیت رهبران عشایر، آنها را مجبور به همکاری با پ.ک.ک می‌‌کنند. در مجلس مشورتی کادر پ.ک.ک مستقر در قندیل نیز می‌توان حضور عناصر اطلاعاتی عربستان و امارات را رهگیری کرد».

در کنار این ما شاهد کمکهای مالی عربستان و امارات به حزب سکولار دمکرات کردستان ایران جهت راه اندازی کانال ماهواره ای جهت دامن زدن به جنگ روانی علیه دارالاسلام ایران بوده ایم و این غیر از پوشش رسانه ای وسیع شبکه ی العربیه  و شبکه های کلمه و …  وابسته به آل سعود در شناسائی این احزاب بوده است.

نکته ی تعجب بر انگیز کمک های مالی از سوی سازمان ملل و نمایندگی یو.ان در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق به سرکردگان شاخه های مختلف احزاب دمکراتها و کومله ها و پاک و… است تا تحت عنوان کمک به امرار معاش پیشمرگان، به ازای هر پیشمرگ، روزانه مبلغ ۷ دلار که جمعا در ماه ۲۱۰ دلار  می شود در اختیار عناصر این احزاب سکولار ضد ایرانی قرار بگیرد.

با چنین آگاهی ها و پیش زمینه ی مختصری ما به داخل ایران بر می گردیم تا ثمرات این اموزشها و کمکها را ببینیم. البته جهت پرهیز از طولانی شدن مطلب تنها به بررسی چند اتفاق همین یک ماه گذشته می پرازیم:

در همین یک ماه گذشته گروهک پژاک (شاخه pkk برای ایران) در اطراف بوکان به نیروهای مسلح ایران حمله کرد که تنها مشخصات دو نفر از افراد کشته شده ی خود به نامهای ادریس فقهی اهل سنندج و محسن قادری اهل بوکان  را فاش کرد.  

در ۷ شهریور ۱۴۰۰ احزاب سکولار کمپ نشین دمکرات کردستان ایران شخصی ۴۲ ساله به اسم طاهر پوردانات را به جرم  طرفداری از نظام ایران در روستای «کوسه کهریزه» از توابع شهرستان مهاباد در جلوی منزل مسکونی خودش ترور کردند.    

۱۰ شهریور یک تیم تروریستی از این احزاب که از مرز اقلیم کردستان عراق وارد خاک ایران شده بودند در سروآباد اطراف سنندج توسط سپاه منهدم شد. در ۱۱ شهریور ستوان‌سوم  رشید سپهوند مرزبان هنگ مرزی بانه حین درگیری در مرز  گله‌سوره  این شهرستان توسط این احزاب سکولار کمپ نشین کشته شد. 

۱۰ شهریور«جمعه عناد»، وزیر دفاع عراق از نیروهای کورد اقلیم کردستان عراق می خواهد که  عناصر پ ک ک را از اقلیم کردستان اخراج کنند.۱۴ شهریور هم پارلمان عراق  همین درخواست را می کند و pkk را به عنوان عامل وجود مشکلات امنیتی و تهدیدی جدی علیه امنیت ملی عراق نام می برد.  

اگر صرفا با کمپ نشینی برای عراق مشکل ساز و تهدید هستند برای ایران چگونه اند؟ حالا مسئولین نظامی و امنیتی دارالاسلام ایران حق ندارند که به حکومت عراق و اقلیم کردستان عراق در مورد این احزاب سکولار و مزدور هشدار دهند؟ آیا دفاع از شهروندان ایرانی و تامین امنیت آنها و حمله به پایگاههای این احزاب مزدور و خائن در کرستان عراق حق مشروع ایران نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید