آنهائی که می گویند الله را قبول دارند اما زیر بار احکام الله نمی روند

آنهائی که می گویند الله را قبول دارند اما زیر بار احکام الله نمی روند[۱]

بسم الله و الحمد لله

اما بعد: السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مشکل شیطان در این بود که الله حکمی داد و او آگاهانه، عمدا و به میل خودش از این حکم سرپیچی کرد و به این شکل کافر گردید، «وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِيسَ أَبَىٰ وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ» (بقره/۳۴) پس مشکلش در انجام بسیاری ازعبادات یا عدم پذیرش الله  یا عدم ترس از الله و… نبود؛ شیطان همان عبادتهائی را می کرد که سایر ملائک مقرب می کردند. چون از جن بود و به چنان جایگاهی رسیده بود که مستقیما با الله تعالی صحبت می کرد و….

سکولاریستها ی محلی هم ممکن است بخشی از همان عبادتهائی را انجام دهند که ما انجام می دهیم  اما مشکل آنها در این است که بسیاری از احکام الله را نمی پذیرند و احاکم دیگری را به جایش قرار می دهند . دقیقا همان کار شیطان

مشرکین نیز حکم الله را قبول ندارند و گرنه به خود الله ایمان دارند به همین دلیل است که الله تعالی در مورد ایمان اینها می فرماید:وَمَا يُؤْمِنُ أَكْثَرُهُم بِاللَّهِ إِلَّا وَهُم مُّشْرِكُونَ (یوسف/۱۰۶)

شیطان را نگاه کنید….. او که به وجود الله ایمان داشته ودارد و دلیل این گفته این آیه ازسوره حشراست که الله میفرماید: كَمَثَلِ الشَّيْطَانِ إِذْ قَالَ لِلْإِنسَانِ اكْفُرْ فَلَمَّا كَفَرَ قَالَ إِنِّي بَرِيءٌ مِّنكَ إِنِّي أَخَافُ اللَّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ (حشر/)ﻛﺎﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺷﻴﻄﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﮔﻔﺖ ﻛﺎﻓﺮ ﺷﻮ ﺍﻣﺎ ﻫﻨﮕﺎﻣﻰ ﻛﻪ ﻛﺎﻓﺮ ﺷﺪ ﮔﻔﺖ: ﻣﻦ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺑﻴﺰﺍﺭم، ﻣﻦ ﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﻯ ﻛﻪ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ ﻋﺎﻟﻤﻴﺎﻥ ﺍﺳﺖ میترسم!

بسیاری از سکولاریستهای محلی و دارودسته ی منافقین اطراف خودت را نگاه کن…. آنها که لا اله الا الله میگویند! اما تسلیم قانون شریعت الله در مسائل حکومتداری نیستند این لا اله الا الله گفتن سودی به حالشان ندارد و الله درمورد منافقان میفرماید:إِنَّ الْمُنَافِقِينَ فِي الدَّرْكِ الْأَسْفَلِ مِنَ النَّارِ وَلَن تَجِدَ لَهُمْ نَصِيرًا (نساء/۱۴۵)

در این صورت اینکه فلانی می گوید من به الله اعتقاد دارم اما فلان حکم شریعت را قبول ندارم فوراً یاد شیطان بیافت و مطمئن باش این شخص در سایر عبادات و ترس از الله به جایگاه و گرد پای شیطان هم نمی رسد.


[۱] پیاده شده از سخنرانی تصویری شیخ ابوحمزه المهاجر هورامی حفظه الله

دیدگاهتان را بنویسید