پیام رهبر دارالاسلام ایران به دلیل بازگشت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی از پهنه اطلس و علت اهمیت این دریانوردی نظامی

پیام رهبر دارالاسلام ایران به دلیل بازگشت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی از پهنه اطلس و علت اهمیت این دریانوردی نظامی

ارائه دهنده: شیعه علی

پیام آیت‌الله خامنه‌ای رهبر و فرمانده کل قوای دارالاسلام ایران:

“بسمه تعالی

بازگشت مقتدرانه و عزت‌آفرین ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مأموریت خطیر دریانوردی پهنه‌ی اقیانوس اطلس را که برای اولین بار در تاریخ دریانوردی کشور انجام شده است، تبریک می‌گویم.

امروز بحمدالله ارتش جمهوری اسلامی ایران با کارکنان بصیر، غیور و خستگی‌ناپذیر خود در صحنه حاضر است و آماده‌ی مجاهدت در راستای اهداف بلند انقلاب شکوهمند اسلامی می‌باشد. این توانمندی‌ها را حفظ کنید و ارتقاء دهید.

مراتب تشکر و قدردانی اینجانب را به فرمانده و یکایک کارکنان عزیز ناوگروه و دست‌اندرکاران برسانید.”

لازم به ذکر است که ناوگان نظامی دریایی دارالاسلام ایران برای نخستین بار در جلو چشم نیروهای دریائی و نظامی آمریکا و ناتو مقتدرانه پس از طی کردن مسیری حدودا ۲۶ هزار کیلومتری، پس از دور زدن قاره آفریقا، عبور از آب‌های اسپانیا و فرانسه، دریای بالتیک، خلیج فنلاند، کانال مانش و اقیانوس اطلس وارد بندر سن پترزبورگ روسیه شد.

بعد از حضور در مراسم مشترک با روسیه مسیر را برگشتند و از کانال جبل الطارق (جایی که انگلیس نفتکش ما را توقیف کرد) وارد دریای مدیترانه شدند؛ از جلوی چشم صهیونیستها گذشتند و از کانال سوئز وارد دریای سرخ، خلیج عدن و پس از طی کردن ماموریت دریایی عظیم خود در نهایت به دارالاسلام ایران بازگشتند. ناو بندر مکران و ناوشکن سهند پس از ۱۳۳ روز دریانوردی با استقبال دو فروند شناور رزمی و ۲ فروند جنگنده شکاری ارتش وارد آب‌های سرزمینی دارالاسلام ایران شده است.

‏انجام موفقیت‌آمیز این ماموریت یعنی مِن بعد دارالاسلام ایران در هر نقطه دنیا که منافعش ایجاب کند، بدون اتکا به کمک و حمایت دیگران قادر به حمایت از شناورهای «نظامی» و «غیرنظامی» خودش در پهنه دریاست…

‏این مساله به حدی قابل لمس بود که مکران و سهند وقتی به جنوب افریقا رسیدند و در پی دور زدن آن بودند، تصور امریکاییها این بود که با توجه به نزدیکی سیاسی دارالاسلام ایران و ونزوئلا، نیروهای مسلح ایران این مرتبه هوس عبور از اقیانوس اطلس و رفتن به حیاط خلوت امریکا را در دریای کارائیب کرده است….

دارالاسلام ایران با این کار، تست گرم ماموریتهای برد بلند خودش را با موفقیت طی کرد. حالا ناوگان نظامیِ دریایی دارالاسلام ایران در هر نقطه دنیا که لازم باشد میتواند برای دفاع از منافع خودش وارد عمل شود. آمریکائی ها و ناتو و بخصوص صهیونیستها و مزدوران عرب آنها معنای این قدرت آشکار بیش از بقیه درک میکنند.

زمانی که نفتکش‌های حامل سوخت بدون مداخله و مزاحمت آمریکایی‌ها و سگ هار منطقه رژیم صهیونیستی به ونزوئلا و بعد به لبنان رسید بخشی از این اقدار را نشان داد که نشانه‌ای آشکار از برباد رفتن اقتدار پوشالی امریکا و انگلیس و ناتو و رژیم صهیونیستی در منطقه در برابر دارالاسلام ایران را نشان داد.

حالا مکران بعد از یک امتحان بردبلند اقیانوسی قرار است به دریای سرخ باز گردد تا دست بلند خدمات بندرگاهی باشد برای نیروهای مسلح دارالاسلام ایران.

دیدگاهتان را بنویسید