حماس فلسطین: پیروزی امارت اسلامی علیه اشغالگران آمریکایی بیانگر توانمندی امت اسلامی در آزادی سرزمین‌های خود

حماس فلسطین: پیروزی امارت اسلامی علیه اشغالگران آمریکایی بیانگر توانمندی امت اسلامی در آزادی سرزمین‌های خود

به قلم: مسعود سنه ای

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در یک تماس تلفنی با امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی افغانستان با ستایش جهاد امارت اسلامی افغانستان در برابر اشغالگران آمریکائی گفت: پیروزی طالبان علیه اشغالگران آمریکایی در افغانستان بیانگر توانمندی امت اسلامی در آزادی سرزمین‌های خود از مهاجمان اشغالگر است.

اسماعیل هنیه با تشابه جهاد جهاد و پیروزی امارت اسلامی افغانستان بر اشغالگران آمریکائی با جهاد ملت مسلمان فلسطین با اشغالگران صهیونیست جهت آزادی قدس شریف و اسرا از چنگال اشغالگران صهیونیست ابراز امیدواری کرد امارت اسلامی نقش حامی و پشتیبان برادران فلسطینی اش در راستای آزادی بیت المقدس باشد و نقش حمایتی از برادران خود در فلسطین را ایفا کند.و مسئله فلسطین به ویژه قدس درگفتمان وزارت خارجه امارت اسلامی افغانستان ذکر شود.

اسماعیل هنیه ضمن ابراز خوشحالی مجدد از سرکار آمدن امارت اسلامی بر اهمیت مشارکت همه جریان‌ها و طیف‌های ملت مسلمان افغانستان و تحکیم همکاری در ایجاد دولت و مقابله با چالش‌ها تأکید کرد.

امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی افغانستان نیز با اشاره به این که بعد از ۴۳ سال کشورش شاهد روی کار آمدن یک دولت اسلامی است، جهاد ملت فلسطین در بیت المقدس و دیگر مناطق را مایه افتخار دانست و گفت: افغانستان امروز پس از ۴۳ سال دارای یک دولت اسلامی است و هیچ نقطه‌ای از خاک افغانستان خارج از دایره این دولت وجود ندارد.

این پیام اسماعیل هنیه در واقع معرفی دارودسته ی منافقین ایران و بخصوص بنگاه تجاری دعوت و اصلاح و اقمار سکولار زده و نژاد پرست آن است که با نام اهل سنت و اخوان اما به سبک احزاب سکولار با قضیه امارت اسلامی افغانستان و جهاد چند دهه ی این مسلمین و پیروزی شگفت انگیز آنها بر هبل معاصر یعنی آمریکای سکولار و متحدینش برخورد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید