مرگ کارتونیست سوئدی تلنگری به کوردهای اهل سنت

مرگ کارتونیست سوئدی تلنگری به کوردهای اهل سنت

به قلم: کیوان مریوانی

ما شاهد هستیم که اگر شخصی شیعه به یکی ائمه مورد احترام شیعه توهین کند حتی اگر در قالب شعر یا ترانه ای باشد فوراً از سوی مراجع شیعه و پیروان آنها واکنش نشان داده می شود و با چنین قدرت مردمی جلو توهین کنندگان در میان جعفری ها گرفته می شود.

به همین شکل در کشورهای سکولار نیز کسانی که مرتکب توهین به مقدسات مسلمین شوند معمولا در امان نیستند و هرگز نمی توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند. سلمان رشد و کارکنان شارلی ایبدو و معلم فرانسوی و… نمونه های بارزی هستند که همه در جریان سرانجام آنها هستیم.

موردی که برای عده ای از مسلمین ناشناخته بود شخصی سکولار به اسم لارس ویلکس سوئدی بود که کاریکاتور رسول الله صلی الله علیه وسلم را کشیده بود. این شخص سکولار از سال ۲۰۰۷ تحت محافظت پلیس سوئد بود و دیروز در سن ۷۵  سالگی به همراه دو پلیس محافظش، در جنوب سوئد تصادف کردند و  همگی در این تصادف جاده‌ای به هلاکت رسیدند.

این وضعیت تمام توهین کنندگان در تمام جهان است اما نقطه ای در روی زمین وجود دارد که کوردهای سکولار در آن حاکمیت دارند، کوردستان عراق و بخشهائی از خاک سوریه؛ یا مریدان سایر احزاب سکولاری هستند که بدون داشتن حاکمیت در مناطق اهل سنت کردستان ایران یا ترکیه زندگی می کنند.

در هر جا که این موجودات هستند توهین کردن به الله و رسول الله صلی الله علیه وسلم و قرآن و بهشت و جهنم و… امری عادی شده است و ماموستاهای مطرح و افکار عمومی واکنشی شایسته انجام نمی دهند در حالی که اگر یکی به لباس کوردی یا زبان کوردی یا مجسمه یکی از شعرای سکولار و ملی گرا و مسائلی از این دست سخن یا حرکتی شبه انقتادی یا شبه توهین داشته باشد صدای همه در می آید!! آیا این زنگ خطر نیست؟

حتی اگر در میان هزاران ملای موجود در کفرستان عراق عالمی چون ماموستا کریکار فک الله اسره در برابر توهین کنندگان موهنی چون مریوان حلبچه ای و سایر مرتدین توهین کننده به مقدسات واکنشی نشان دهد با قدرت حکومتی احزاب سکولار و لابی های سکولار در اروپا این عالم باید در کشورهای سکولار به خاطر دفاع از دین الله و مقدسات اسلامی سالها در زندان به سر ببرد. یا اگر جوانانی در ایران در برابر این توهین کننده های سکولار واکنشی نشان دهند از پشتوانه ی افکار عمومی کوردهای اهل سنت محروم می شوند. آیا این زنگ خطر نیست؟

مشخص است که در ادبیات گفتمانی مسلمین، اسلام یعنی شیعه و سنی . زمانی که به ترکیب مردمان عراق نگاه می کنیم می گویند: ۱- شیعه ۲- سنی ۳- کورد. به نظر شما این کورد چیست که نه شیعه است نه سنی؟ بله درست فهمیده اید، این کورد یک کورد مشرک (به زبان امروزین: سکولار) است.  کورد سکولاری (مشرکی) است که به جای قرآن و سنت و آنهمه فقه علمای بزرگوار آمده و نژاد و در واقع آلت تناسلی پدرانشان را به عنوان عامل هویت بخشی خود معرفی کرده اند و با قوانین کفری سکولاریستی جامعه خود را اداره می کنند و نماد شیطان پرستان یزدی در لالش را نیز به عنوان نماد پرچم خود انتخاب کرده اند.

 به همین دلیل اگر کسی به مسائل نژادی آنها توهین کند چنان گرد و خاکی به پا می کنند که نگو و نپرس اما اگر هزاران بار به الله و رسولش و بهشت و جهنم و آیات قرآن و سایر مقدسات مسلمین توهین شود کسی ککش هم نمی گزد. آیا این زنگ خطر نیست؟ آیا قرار نیست کوردهای اهل سنت یکبار برای همیشه در برابر احزاب سکولار و طرفداران فاسد آنها و بخصوص در برابر عقاید و جنگ تبلیغی و روانی این احزاب سکولار بایستند و لگدی جانانه به آنها بزنند؟

آیا کوردهای اهل سنت می دانند که این احزاب سکولار و طرفداران فاسد آنها اعتباری برای کوردها در افکار عمومی مسلمین باقی نگذاشته اند و کفار سکولار جهانی و طاغوتهای منطقه ای هم به کورد همچون یک مزدور و دستمال توالت جهت رسیدن به اهدافشان نگاه می کنند؟ این همان آینده ای است که امثال سهاب و سایر سکولاریستهای مرتد برای اهل سنت بلوچستان می خواهند. آیا این زنگ خطر نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید