تحریفات و قیچی کار یهای نجدیت در دیدگاه آیت الله خمینی در مورد تحریف قرآن

تحریفات و قیچی کار یهای نجدیت در دیدگاه آیت الله خمینی در مورد تحریف قرآن

به قلم : صدیق

نجدیت لازم است دست از قیچی کاری و دروغ بافی جهت تکفیر مسلمین و حلال کردن خون و مال مسلمین بر دارد. ما مسلمین در قضاوت کردن در مورد شیطان و فرعون و هامان و نمرود و ابوجهل و ابولهب نیز نیازی به قیچی کاری و دروغ گفتن نداریم چه رسد به فلان مسلمان اهل قبله ای که باهم دارای حقوقی برابر و مساوی هستیم با قرآن و قبله و پیامبری واحد و چنانچه ما جلو دروغ گفتن و قیچی کاری و تکفیر کردنهای کیلوئی اینها در مورد مخالفین را نگیریم قطعاً با همین ابزارها به سراغ خودمان می آیند. مگر همین الان در سراسر سرزمنیهای اسلامی جنایات این نجدی ها را در حق اهل سنت نمی بینیم؟

  دیشب یکی از ادمینهای اصلی طرفدار گروه بغدادی در گروه مجازی خودشان ادعا کرد که آیت الله خمینی معتقد به تحریف قرآن بوده است و بعد حکمهای کیلوئی صادر کرد. این عین متن این بنده خداست: ” نص کلام خمینی در کتاب کشف الاسرار صفحه ۱۳۱: فإنّ أولئك الذين لا يعنون بالإسلام والقرآن إلا لأغراض الدنيا والرئاسة، كانوا يتخذون من القرآن وسيلة لتنفيذ أغراضهم المشبوهة، 👈ويحذفون تلك الآيات من صفحاته👉، 👈ويُسقِطون القرآن من أنظار العالمين إلى الأبد،👉 ويلصقون العار ـ وإلى الأبد ـ بالمسلمين وبالقرآن، 👈ويُثبتون علَى القرآن ذلك العيب الذي يأخذه المسلمون علَى كتب اليهود والنصارى👉».  به جمله اخرش توجه کنید که قرآن را به تورات و انجیل تحریف شده تشبیه میکند خمینی نه تنها میگوید برخی ایات از قرآن حذف شده بلکه میگوید قرآن نیز همانند تورات و انجیل تحریف شده است… 👈توجه داشته باشید این جمله در کتاب هایی که بعد از مرگش چاپ شدن و میشن حذف شده این کلام اصلی خمینی در کتاب اصلی کشف الاسرار توسط دارعمار-اردن نشر شده است.”

در پاسخ، من تنها از این شخص نجدی خواستم که ادعایش را ثابت کند و در ادامه ترجمه ی صحیح متن عربی که تحریفش کرده بود را فرستادم و گفتم: “خوب دقت کنی متوجه می شوی که  این استدلال دقیقاً ناظر به عدم تحریف قرآن است و به هیچ عنوان نمی توان از آن استنباط کرد که آیت الله خمینی معتقد به تحریف قرآن بوده اند. در متن دقت فرمایید: ” …آنکه ممکن بود در صورتی که امام را در قرآن ثبت می کردند آنهایی که جز برای دنیا و ریاست با اسلام و قرآن سر و کار نداشتند و قرآن را وسیله اجرای نیات فاسده خود کرده بودند، آن آیات را از قرآن بردارند و کتاب آسمانی را تحریف کنند و برای همیشه قرآن را از نظر جهانیان بیندازند و تا روز قیامت این ننگ برای مسلمانها و قرآن آنها بماند و همان عیبی را که مسلمانان به کتاب یهود و نصاری می گرفتند، عینا برای خود اینها ثابت شود”.[ خمینی، کشف الاسرار، ص ۱۱۴، بی تا، بی جا.]   حاصل این سخن آیت الله خمینی در نگاه ایشان این است که چون نام امامان در قرآن وجود نداشت، افرادی که در صدد محو جریان امامت بودند، نیازی به دستبرد در قرآن و تحریف آن نداشته و همین امر بدان انجامید که قرآن کریم دچار تحریف نشده و مانند تورات و انجیل، به صورت ناقص در اختیار مسلمانان قرار نگیرد.

به دنبال این پیامی را فرستادم که آن را حذف کرد اما همه ی برادران اهل تحقیق لازم است در این زمینه این پیام را ببینند که  نوشته بودم:” این دیدگاه آیت الله خمینی در مورد تحریف است. لطفا بدون آنکه حذف کنید نقد کنید . کسی شک ندارد که آیت الله خمینی معتقد به تحریف قرآن نبوده . نگاه کنید : “إنّ الواقف على عناية المسلمين بجمع الكتاب وحفظه وضبطه، قراءةً وكتابةً، يقف على بطلان تلك الروايات المزعومة. وما ورد فيها من أخبار ـ حسبما تمسّكوا به ـ إمّا ضعيف لا يصلح للاستدلال به، أو موضوع تلوح عليه إمارات الوضع، أو غريب يقضي بالعجب، أمّا الصحيح منها فيرمي إلى مسألة التأويل، والتفسير، وإنّ التحريف إنّما حصل في ذلك، لا في لفظه وعباراته. وتفصيل ذلك يحتاج إلى تأليف كتاب حافل ببيان تاريخ القرآن والمراحل التي قضاها طيلة قرون، ويتلخّص في أنّ الكتاب العزيز هو عين ما بين الدفّتين، لا زيادة فيه ولا نقصان، وأنّ الاختلاف في القراءات أمر حادث، ناشئ عن اختلاف في الاجتهادات، من غير أن يمسّ جانب الوحي الذي نزل به الروح الاَمين على قلب سيد المرسلين.

کسیکه مطلع باشد برتوجه مسلمانان به جمع، حفظ، ضبط، کتابت و قرائت قرآن متوجه خواهد شد که روایات دلالت کننده برتحریف باطل است زیرا آن روایات یا ضعیف است و استدلال به آنها صحیح نیست و یا جعلی وساختگی است که علامات جعل وساختگی بودن در آنها کاملا مشخص است، یاغریب است که موجب تعجب میشود، واگر صحیح بود باید تأویل شود و به مساله تاویل و تفسیر ربط داده شود و  تحریف در تاویل و تفسیر رخ داده است نه در لفظ و عبارات قرآن. و…. (تهذیب الاصول – جلد ۲ صفحه ۱۶۵)

دیدگاهتان را بنویسید