انفجار در مسجد جامع گذر سید آباد ولایت قندوز افغانستان جنایتی دیگر از نجدیت

انفجار در مسجد جامع گذر سید آباد ولایت قندوز جنایتی دیگر از نجدیت

به قلم: ابومحمود کندزی

زمانی که نجدیت به ناحق به مسلمین می گوید مشرک  و به این شکل مسلمین را در جایگاه کفار مشرک قرار می دهد و حکم کفار مشرک را بر مسلمین تطبیق می دهد، و زمانی که نجدیت عذرهای معتبر شرعی را برای مسلمین بر میدارد و به ناحق مسلمین را تکفیر می کند و حکم مرتدین را بر این مسلمین تطبیق می دهد باید گفت اگر گروه و جماعتی نجدی این حکم را اجرا کرد در واقع تمام نجدی هائی که چنین تفکراتی را در جامعه نشر می دهند باید در افکار خود تجدید نظر و اصلاحاتی به وجود بیاورند.

گروه نجدی بغدادی امروز جنایتی را در بین نمازگزاران مسجد جامع گذر سید آباد ولایت قندوز به وجود آورد که ادامه صدها جنایت دیگر نجدیت از زمان پیدایش آن در زمان محمد بن عبدالوهاب تا زمان حال بوده است.  در این حلقه از زنجیر دراز جنایت نجدیت، در قندوز بیشتر از ۱۰۰ نمازگزار به شهادت رسیدند – نحسبهم کذالک و الله حسبیهم- و بیشتر از ۲۰۰ نفر هم زخمی شده اند. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی درباره این انفجار طی توئیتی نوشت: «ظهر امروز یک انفجار مسجد هموطنان شیعه ما را هدف گرفت… در نتیجه آن تعدادی از هموطنان ما شهید و زخمی شدند. یک واحد ویژه برای تحقیقات به محل اعزام شده است.»

گروه نجدی دوله از زمان خروج آمریکا از افغانستان تا کنون هفته ای نبوده که به جرم واهی قبوری بودن یا مشرک بودن یا مرتد بودن یکی یا دسته ای از مجاهدین امارت اسلامی را با بمبهای کنار جاده ای یا حملات مسلحانه یا ترورهای کور به قتل نرساند و امروز هم اینچنین به این مسجد جعفری ها حمله کرد و فاجعه آفرید.

الله جل جلاله می فرماید: وَ لَوْ لا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوامِعُ وَ بِيَعٌ وَ صَلَواتٌ وَ مَساجِدُ يُذْکَرُ فيهَا اسْمُ اللَّهِ کَثيراً وَ لَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزيزٌ(حج/۴۰) اصلاً اگر خداوند بعضی از مردم را به وسیله بعضی دفع نکند ( و با دست مصلحان از مفسدان جلوگیری ننماید ، باطل همه‌جاگیر می‌گردد و صدای حق را در گلو خفه می‌کند، و آن وقت ) دیرهای (راهبان و تارکان دنیا) و کلیساهای (مسیحیان) و کنشتهای (یهودیان)، و مسجدهای ( مسلمانان ) که در آنها خدا بسیار یاد می‌شود، تخریب و ویران می‌گردد.  ( امّا خداوند بندگان مصلح و مراکز پرستش خود را فراموش نمی‌کند) و به طور مسلم خدا یاری می‌دهد کسانی را که (با دفاع از دین و این مکانهای عبادی) او را یاری دهند. خداوند نیرومند و چیره است (و با قدرت نامحدودی که دارد یاران خود را پیروز می‌گرداند، و چیزی نمی‌تواند او را درمانده کند و از تحقّق وعده‌هایش جلوگیری نماید) .

این است منهج صحیح اسلامی. اسلام برای محافظت از این مکانهای عبادی آمده است حتی اگر این مکانهای متعلق به کفار باشد. کجا دیده اید رسول الله صلی الله علیه وسلم یا یکی از اصحاب یکی از مکانهای عبادی کفار یهودی یا نصرانی یا مجوس یا صابئین را تخریب کرده باشند؟ حالا به چه دلیلی نجدیت مساجد مسلمین را تخریب می کند؟

علمای نجدیت قبل از آنکه مثل همیشه بیایند و این جنایت را محکوم کنند لازم است در افکار نجدی خودشان در مشرک نامیدن مسلمین و تکفیر نابجای مسلمین تجدید نظر کنند.  این خواهش اهل سنت از آنهاست علاوه بر محکوم کردن این جنایت، در این مفاهیم به منهج صحیح اهل سنت برگردند تا ریشه این جنایات خشک شود که از زمان محمد بن عبدالوهاب تا کنون ادامه دارد.

به سربازان امارت اسلامی و سایر مسلمین نیز یاد آوری می کنیم که این جرم توسط گروه بغدادی صورت گرفته است و نباید سایر نجدی هائی که به امارت اسلامی بیعت داده اند و زندگی مسالمت آمیزی دارند را به این بهانه جریمه کرد.

وَاللَّهُ غالِبٌ عَلىٰ أَمرِهِ وَلٰكِنَّ أَكثَرَ النّاسِ لا يَعلَمونَ

دیدگاهتان را بنویسید