دعوت برای خلافت یا تفرق و هرج و مرج و کمک به دشمنان؟

دعوت برای خلافت یا تفرق و هرج و مرج و کمک به دشمنان؟

به قلم: ابوبکر الخراسانی

بعد از آنکه مسلمین خلافت اسلامی را از دست دادند و گرفتار حکومتهای پادشاهی ظالمانه و مستبدانه شدند رسول الله صلی الله علیه وسلم وعده داده است: ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ( رواه أحمد عن النعمان بن بشير) به دنبال آن دوباره خلافت به منهج نبوت بر می گردد.

حکومت اسلامی به روش رسول الله صلی الله علیه وسلم  در واقع پیام آور نظم و نظام و عدالت و قسط بیشتر و بازگشت شورا ی اولی الامر و اجماع واحد و جماعت واحد و امت واحد و بازگشت نظارت عمومی همه ی مومنین بر امور جامعه است. پس این آرزوی ما است که بار دیگر به این خلافت بر گردیم .

 اما عده ای وجود دارند که با شعار بازگشت به این خلافت مبارک در واقع نه تنها کمکی به ارتقای این دارالاسلام دارای حکومت بدیل اضطراری اسلامی به خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ نمی کنند بلکه «عملاً» برای انهدام این دارالاسلام و تولید احزاب و گروههای متفرق قدم بر می دارند و بی نظمی و هرج و مرج را تولید می کنند .

همه ی ما در افغانستان و الجزائر و سومالی و یمن و لیبی و عراق و سایر بلاد مسلمین و بخصوص در سوریه شاهد این هرج و مرج توسط این احزاب مختلف بوده ایم که قرنها قبل از سوی اهل فن به ما سفارش شده است که از ورود به مناطقی از این دست دوری کنیم و در آن نمانیم و گفته شده است:

  • إذا مررتَ ببلدَةٍ ليسَ فيها سُلطانٌ فلا تدخُلْها
  • فإذا دخلَ أحدُكُمْ بلدًا ليسَ بهِ سلطانٌ فلا يُقِيمَنَّ بهِ

اگر از جائی رد شدی که آنجا حاکم واحدی نداشت وارد آنجا نشو و در آن نمان و مقیم نشو.

این چیزی است که عده ای با نام جهاد و با شعار خلافت برای مسلمین می خواهند که نه تنها مسلمین را به وضعی بهتر از این راهنمائی نمی کنند بلکه مسلمین را به هرج و مرج و کشتار و جنگ داخلی و دزدی و تاراج و هتک نوامیس و در نهایت به ذلیلی و شکست و تسلط دشمنان راهنمائی می کنند.

سفارش اهل علم همین است که وارد این احزاب مختلف به ظاهر جهادی نشو که هر کدام ساز خودشان را می زنند و همه ی آنها خودشان را برحق می دانند و همه ی آنها به بهانه های مختلف دستشان به خود همدیگر و سایر مسلمین بی دفاع رنگین شده است.

وارد شدن به احزاب به ظاهر جهادی متفرق کمک به قتنه و مسلمان کشی و کمک به ذلیل شدن مسلمین و کمک به قوت گرفتن کفار خارجی و منافقین داخلی است.

دیدگاهتان را بنویسید