انتصاب یکی از بزرگان اهل سنت به عنوان مشاور ریاست جمهوری دارالاسلام ایران

انتصاب یکی از بزرگان اهل سنت به عنوان مشاور ریاست جمهوری دارالاسلام ایران

به قلم: سردار منگور / پیرانشهر

بعد از ریاست جمهوری رئیسی این چندمین بار است که از میان اهل سنت کسانی به مسئولیتهای مهم نظامی و سیاسی و اداری کشور منصوب می شوند.

ملا عبدالسلام کریمی در سال ۱۳۴۶ به دنیا آمده و در رشته ی زبان و ادبیات عرب  دارای درجه دکترا و همچنین  دارای گواهی افتا و اجتهاد در مذهب شافعی در سال ۱۳۷۰ است.

این ملای صاحب فتوا و اجتهاد در مناصب مهم حکومتی و آموزشی انجام وظیفه کرده است مثل: فرماندار شهرستان دیواندره به مدت ۵ سال، رئیس دانشگاه‌های پیام نور مریوان و سنندج به مدت ۵ سال، معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی سازمان آموزش و پرورش استان کردستان به مدت ۵ سال، مدیرکل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان کردستان و مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی سنندج از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی  این ملای اهل سنت است.

 این ملای اهل سنت طی حکمی از سوی رئیس جمهوری دارالاسلام ایران جناب آقای رئیسی به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی» منصوب شد.

 به امید تداوم همین مسیر انقلابی در دارالاسلام ایران توسط وفاداران به آرمانهای انقلاب اسلامی که برای تمام مذاهب به رسمیت شناخته ی جعفری و حنفی و مالکی و شافعی و حنبلی و زیدی همیشه منبع خیر و برکت بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید