نهمین محموله از کمکهای اسلامی دارالاسلام ایران به قندهار رسید

نهمین محموله از کمکهای اسلامی دارالاسلام ایران به قندهار رسید

به قلم: فضل  احمد هراتی

دارالاسلام ایران از همان ابتدای پیروزی امارت اسلامی با فراهم کردن زمینه های سوخت رسانی از دارالسالام ایران به افغانستان و همچنین باز کردن تمام دروازه های تجاری و گمرکات  خود بر روی مردم مسلمان افغانستان بزرگترین خدمت را در شکستن محاصره ی اقتصادی تحمیل شده بر امارت اسلامی افغانستان داشته است.

علاوه بر آن و بر اساس مسئولیتهای اسلامی مسلمین در برابر هم ما شاهد ارسال چندین کمک بلاعوض مواد غذائی و بهداشتی به مردم مسلمان و نیازمند افغانستان بوده ایم که امروز هم یکی دیگر از این محموله ها به افغانستان رسید.

این نهمین محموله از کمک‌های دارالاسلام ایران به دارالاسلام افغانستان است که به وزن ۲۵ تن شامل مواد غذایی، دارویی و مواد صحی از طریق مرز هوائی وارد قندهار شد.

علاوه بر این تعدادی از مجروحین  فاجعه  ی خون‌بار مسجد فاطمیه کندهار جهت مداوا به دارالاسلام ایران منتقل شدند.

امیدوارم مسلمین اهمیت این روابط اسلامی را درک کنند و فراموش نکنند و فریب دشمنان را نخورند که در نهایت بعد از نصرت الله جل جلاله تنها مسلمین هستند که می توانند پشتیبانان واقعی همدیگر باشند چنانچه الله جل جلاله می فرماید: وَإِنْ يُرِيدُوا أَنْ يَخْدَعُوكَ فَإِنَّ حَسْبَكَ اللَّهُ ۚ هُوَ الَّذِي أَيَّدَكَ بِنَصْرِهِ وَبِالْمُؤْمِنِينَ (انفال/۶۲) و اگر دشمنان به فکر فریب دادن تو باشند البته خدا تو را کفایت خواهد کرد، اوست که به نصرت خود و یاری مؤمنان تو را مؤیّد و منصور گردانید.

پس لطفاً فریب نخوریم. برادری اسلامی و وحدت اسلامی  را با تفرق و جنگ داخلی عوض کنیم. کسانی که ما را به جای برادری اسلامی به تفرق و جنگ د اخلی دعوت می دهند دشمنان همه ی ما هستند. مگر نمی بینید؟  

دیدگاهتان را بنویسید