استقبال دارالاسلام امارت اسلامی افغانستان از سخنان رهبر دارالاسلام ایران در باره وحدت مسلمین

استقبال دارالاسلام امارت اسلامی افغانستان از سخنان رهبر دارالاسلام ایران  در باره وحدت مسلمین

به قلم: فضل احمد هراتی

دارالاسلام سرزمینی است که قانون اساسی آن بر اساس فقه یکی از مذاهب اسلامی تدوین شده و کشور بر اساس این قوانین اداره می شود و دارالکفر هم سرزمینی است که بر اساس قوانین کفار یهودی یا نصرانی یا مجوسی ها یا سکولاریستها اداره می شود.

امروزه ما در سطح زمین شاهد دو دارالاسلام هستیم:۱- دارالاسلام ایران ۲- دارالاسلام افغانستان.

تشکیل این دو دارالاسلام جرقه های امیدی در قلب تمام مومنین جهان زده است و همه ی مسلمین امیدوار هستند که با اتحاد واقعی این دو دارالاسلام ما شاهد قدرتگیری مجدد مسلمین در سراسر دنیا به عنوان یک اهرم مهم و تاثیر گذار بین المللی باشیم.

رهبر دارالاسلام ایران در جلسه ای که با مسئولین بلند رتبه نظامی و سیاسی کشور و با مهمانان شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی داشت سخنانی در مورد ضرورت ایجاد وحدت اسلامی میان تمام مسلمین حنفی و جعفری و مالکی و شافعی و حنبلی و غیره بیان کردند که با استقبال مسئولین دارالاسلام افغانستان مواجه شد و این استقبال در سخنان عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه  دارالاسلام امارت اسلامی افغانستان خودش را نشان داد.

این مسئول بلند رتبه و رسمی دارالاسلام افغانستان گفت: “امارت اسلامی افغانستان از اظهارات رهبر جمهوری اسلامی ایران که خواستار اتحاد بیشتر بین اهل سنت و اهل تشیع در افغانستان شد، استقبال می‌کند. افغانها با اتحاد استقلال خود را بدست آوردند و با اتحاد هر نوع توطئه را خنثی می‌کنند، ان‌شاءالله.”

ما هم به نوبه ی خود از این سخنان وحدت آفرین استقبال می کنیم و امیدواریم مسلمین با تمام مذاهب و فرقه هائی که دارند حول محور دارالاسلام با هم متحد شوند و جلو تفرقه آفرینان مسلمان اما جاهل یا  کافر اما عالم را بگیرند چون تفرق برای مسلمین تنها سستی و بی ابهتی می آورد. چنانچه الله جل جلاله می فرماید:

 وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ ۖ وَاصْبِرُوا ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ (انفال/۴۶) و همه پیرو فرمان خدا و رسول باشید و هرگز راه اختلاف و تنازع  حرکت نکنید که در اثر تفرقه، سست و ضعیف و بی ابهت شده و قدرت و عظمت شما نابود خواهد شد، بلکه همه باید یکدل، پایدار و صبور باشید، که خدا همیشه با صابران است.

بیائیم دستور الله را گوش دهیم و دستورات شیطان از کانال مسلمین جاهل و دشمنان آگاه را زیر پا بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید