تاکید معاون سیاسی رییس‌الوزراي امارت اسلامی بر دوستی، همسویی و هماهنگی امارت اسلامی و جامعه اهل تشیيع

‏تاکید معاون سیاسی رییس‌الوزراي امارت اسلامی بر دوستی، همسویی و هماهنگی امارت اسلامی و جامعه اهل تشیيع

به قلم: فضل احمد هراتی

زمانی که رسانه های متعلق به نجدیت و بخصوص رسانه های متعلق به آل سعود سعی دارند به اختلاف میان مسلمین دامن بزنند مسلمین باید بیشتر از همیشه به اهمیت اتحاد و وحدت اسلامی پی ببرند و از مسائل تفرقه آفرین پرهیز کنند.

تفکرات نجدیت نه تنها سعی دارد بین شیعیان با حنفی ها و شافعی ها و سایر مذاهب ایجاد تفرق کند بلکه حتی با حنفی ها و شافعی ها و سایر مذاهب اهل سنت هم سرناسازگاری دارد و هیچ فکری غیر از فکر خودش را قبول ندارد و تنها در حالت ضعف است که با سایر فرقه های اهل سنت سازش می کند و زمانی که قدرتی گیرش بیاید و فرصت مناسبی به دست بیاورد بر علیه این مذاهب اهل سنت هم اعلان جنگ می کند.

البته لازم است بدانیم که همین تفکر نجدیت دارای چندین فرقه ی مختلف است و هیچ کدام آن دیگری را قبول ندارد و تنها برداشت خودشان و شیخ خودشان را قبول دارند و همیشه در جنگ لفظی و حتی فیزیکی با هم هستند. جنگ لفظی آنها در تمام این کشورهای عربی و غیر عربی سالهاست در جریان است و جنگ فیزیکی و نظامی آنها را نیز در صدها حزب نجدی در سوریه و عراق و یمن و لیبی و غیره دیده ایم که امروزه در سوریه گروه نجدی جولانی پرچمدار این انحراف بزرگ است که به عنوان غلام ناتو بر علیه روسیه و ایران انجام وظیفه می کند.

جهت پرهیز از این آفت، مسلمین سعی کرده اند با تمرکز بر هزاران مشترکاتی که با هم دارند و با تمرکز بر دشمنان مشترکی هم که دارند در مختصات مذهبی همدیگر دخالت نکنند و مختصات مذهبی همدیگر را به رسمیت بشناسند و از مسائل تفرقه انگیز دوری کنند.

برای رسیدن به این هدف مبارک، مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی رییس‌الوزراي امارت اسلامی قبل از ظهر امروز با استاد محمد اکبری معاون شورای علمای شیعه افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار بر دوستی، همسویی و هماهنگی امارت اسلامی و جامعه اهل تشیيع و همچنان وحدت بیشتر میان مذاهب اسلامی تاکید صورت گرفت.

در این جلسه شیعیان و سنی ها به عنوان دو برادر مسلمان معرفی شدند که با هم وحدت داشته باشند و باعث آبادانی بیشتر سرزمین اسلامی شوند و اجازه ندهند دشمنان بین آنها تفرقه ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید