فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی دختر و پسر در امارت اسلامی افغانستان

فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی دختر و پسر در امارت اسلامی افغانستان

به قلم: ابومحمود کندوزی

 این روزها عده ای در فضای مجازی بدون آنکه از شرایط و وضعیت افغانستان خبر داشته باشند با تکیه بر رسانه های مختلف کفار سکولار جهانی و دارودسته ی منافقین منطقه ای و داخلی در مورد امارت اسلامی افغانستان به عنوان حکومتی نوپا ایرادهای غیر عقلانی و خلاف واقع می گیرند.

واقعیت این است که امارت اسلامی افغانستان از ابتدای فعالیت آن در ۲۵ سال گذشته تا کنون سعی کرده است که مجری قانون شریعت الله در زمین و مجری وحدت اسلامی میان تمام مذاهب و فرق اسلامی شیعی و سنی باشد.

پیاده کردن این پروژه ی جدید اسلامی  بعد از آنهمه مفاسدی که غلامان دموکراسی خواه آمریکا وناتو در کشور انجام داده اند و بعد از آنهمه سم پاشی هائیکه امثال داعش و رسانه های وابسته به آل سعود چون شبکه های ماهوراه ای کلمه و وصال و غیره کرده اند کاری بسیار مشکل و زمان بر است، اما با این وجود مسئولین امارت اسلامی به اندازه ی توان خود سعی در پیشبرد سیاستهای کلان خود در تمام عرصه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و امنیتی و آموزشی و غیره بوده اند.

این واقعیت امارت اسلامی افغانستان به عنوان حکومتی نوپا است اما لازم است بدانیم که تمام حکومتهای انقلابی ونوپا در ابتدای قدرت گیری با چنین مشکلاتی روبرو خواهند شد و این طبیعی است، اما دشمنان سعی می کنند از این واقعیت به عنوان ابزاری جهت حمله به امارت اسلامی و برنامههای آن استفاده کنند.

مثلا زمانی که مکان آموزشی مناسب برای تحصیل دختران نیست می گویند امارت اسلامی مخالف خواندن دختران است اما زمانی که در جاهائی مثل هرات امکان تحصیل برای دختران در تمام سطوح ۱۲ ساله فراهم می شود و دختران وارد مدارس می شوند این دشمنان لال می شوند.

یا مثلاً همین امروز که ۴۳ دختر و ۱۳۲ پسر از پوهنځی طب پوهنتون خصوصی احمدشاه ابدالی در ولایت خوست فارغ التحصیل شدند تمام رسانه های کفار ودارودسته ی منافقین لال شده اند.

امارت اسلامی اگر در مسیر وحدت اسلامی با سایر مسلمین شیعی و سنی در حرکت باشد و به ارزشهایی که سالهای سال برایش جهاد کرده است پایبند باشد نه تنها آینده ای درخشان دارد بلکه از حمایت سایر مسلمین جهان هم برخوردار خواهد شد و این تبلیغات دشمنان تاثیری بر رشد و ترقی آن نخواهد داشت . ان شاء الله

دیدگاهتان را بنویسید