فراغت و رژه نظامیان امارت اسلامی در ولایتهای کندهار و زابل

فراغت و رژه نظامیان امارت اسلامی در ولایتهای کندهار و زابل

به قلم: ملا نور احمد فراهی (زید)

امارت اسلامی بعد از آنکه به قدرت رسید به تدریج در حال جذب نیرو و همچنین آموزش مدرن نیروهای سابق خود است. به همین دلیل ما به صورت تدریجی هر چند وقت یکبار شاهد فراغت دسته هائی از این سربازان هستیم.

مقامات امارت اسلامی افغانستان بار‌ها از ایجاد یک ارتش منظم و قوی درکشور سخن گفته‌اند.

امروز  700 نظامی از قول اردوی البدر در کندهار فارغ شدند. نظامیان فارغ شده با استفاده از وسایط و تجهیزات نظامی مدرن امریکایی رژه نظامی برگزار کردند.

نیروهای امارت اسلامی با استفاده از خودروها و بالگردهای ارتش افغانستان و نیروهای بین المللی در کندهار، دومین شهر بزرگ افغانستان رژه رفتند. این رژه برای رونمایی و افتتاح ارتش امارت اسلامی انجام شد.

علاوه بر این ۳۰۰ تن از نیروهای امارت اسلامی افغانستان پس از فراگیری آموزش‌های نظامی در زابل فارغ شدند.

این ۳۰۰ تن از نیروهای امارت اسلامی پس از فراگیری یک دوره‌ی آموزشی دو ماهه در قول اردوی ۲۰۵ البدر در ولایت زابل فارغ شدند.

علاوه بر این فرمانده قول اردو الفتح شمال کشور می گوید که نیروی هوایی امارت اسلامی در مزارشریف فعال شده است.

به گفته وی، خلبانان و  پیلوتان های نیروی هوایی به وظایف خود بازگشته اند و در کنار مجاهدان امارت اسلامی افغانستان در حال خدمت به کشور هستند.

پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان درباره توانایی آن‌ها برای استفاده از تجهیزات نظامی که به غنیمت گرفته بودند به خصوص بالگردها، تردیدهای جدی وجود داشت که با عفو عمومی و بازگشت مجدد خلبانان آموزش دیده این تردید هم از بین رفت.

به امید قوی شدن بیشتر مسلمین و اتحاد تمام مسلمین سنی و شیعه با هم، ما هم به آینده ی مسلمین بسیار دلخوش شده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید