حسن کاظمی قمی در کابل: خواست ما برای افغانستان حکومتی مقتدر که خواسته همه مردم باشد

حسن کاظمی قمی در کابل: خواست ما برای افغانستان حکومتی مقتدر که خواسته همه مردم باشد

به قلم: فضل احمد هراتی

صبح امروز آقای حسن کاظمی قمی نماینده ویژه دارالاسلام ایران در امور افغانستان با استقبال گرم مسئولین امارت اسلامی افغانستان وارد کابل شد و در جمع رسانه ها گفت: زمینه‌های خوبی برای کار وجود دارد، ما امیدوار هستیم که در افغانستانی که به دست خود مردم افتاده، یک حکومت مقتدری شکل بگیرد که خواسته همه مردم باشد…. برخی کشورها با نام مبارزه با تروریسم به دنبال آغاز جنگ نیابتی در افغانستان هستند.

دین محمد فرحت، وزیر اقتصاد امارت اسلامی هم که در میدان هوایی کابل از آقای حسن کاظمی قمی نماینده ویژه دارالاسلام ایران در امور افغانستان استقبال کرد نیز ایران را یک همسایه خوب توصیف کرد و خواهان استحکام روابط دو کشور شد.

آقای حسن کاظمی قمی قرار است در این در سفر سه روزه به امارت اسلامی افغانستان با حسن آخوند، نخست وزیر، ملا برادر معاون اول و امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار و گفتگو می‌کند و قصد دارد در مورد موضوعات اقتصادی، تجاری، کمک‌های بشردوستانه، معضل مهاجران و موضوعات منطقه ای بحث کند.

سفارت ایران در کابل که از زمان حاکمیت امارت اسلامی بر کابل تا کنون باز بوده است گفت:”کمک به مردم افغانستان قبل از فصل سرما در اولویت می‌باشد.”

دارالاسلام ایران با آنکه سایر کشورها هنوز دارالاسلام افغانستان تحت حاکمیت امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته اند درصدد عادی سازی روابط خود با این کشور است .

دارالاسلام ایران خواهان تشکیل حکومتی مقتدر اسلامی مستقل برای افغانستان است که در مسیر اتحاد اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی قدم بردارد، امری که تمام مسئولین امارت اسلامی نیز به آن اقرار کرده اند.

به امید روزی که ما شاهد به حاشیه رانده شدن تفرقه اندازان و نا امید کردن دشمنان و اتحاد واقعی دارالاسلام ایران و افغانستان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید