جنگ تحمیلی بر یمن لکه ی ننگین دیگری در کارنامه ی نجدیت درباری آل سعود و القاعده ی الظواهری و گروه بغدادی

جنگ تحمیلی بر یمن لکه ی ننگین دیگری در کارنامه ی نجدیت درباری آل سعود و القاعده ی الظواهری و گروه بغدادی

به قلم: ابراهیم قشمی

این روزها که اتحادیه ی مجاهدین شافعی و زیدی های یمن به دروازه های شهر استراتژیک مأرب (مرکز استان مأرب) رسیده است و بخش‌هایی از بلندی‌های «بلق» و سد مأرب را به کنترل خود در آورده‌اند ما شاهد تغییر و تحولاتی در جبهات مختلف جنگ هم هستیم .

در جبهه ی آمریکا و ناتو و جنگ نیابتی آل سعود و امارات ما شاهد حضور گروههای نجدی درباری وابسته به آل  سعود و همچنین نجدی های جهادی وابسته به گروه القاعده ی ایمن الظواهری و گروه نجدی داعش هستیم! امری که باعث تعجب و حیرت بسیاری از اهل دعوت و جهاد شده است و کار به جائی رسیده است که طرفداران این دو گروه نجدی سعی در سانسور اخبار و سکوت در این خیانت آشکار کرده اند.. (القاعده اسامه بن لادن اخوانی و وحدت گرا بود و بر آمریکا و سایر کفار و مزدوران  آنها تمرکز کرده بود… بر خلاف القاعده ی الظواهری که نجدی و اهل تفرقه و ذلیلی است و در سوریه و یمن و غرب آفریقا در کنار کفاردر حال قتال است)

این جبهه ی ناهمگون به چنان خفت و ذلتی رسیده است که  «صغیر بن عزیز» رئیس خائنین عبدربه منصور هادی و مقیم ریاض، ناامید از ریاض، با خواهش و تمنا از این سفارتخانه به آن سفارتخانه می‌رود و با دست گدائی و خیانت به دامان سفرا و نمایندگان کفار سکولارغربی چون «ژان ماری صفا» سفیر غیر مقیم فرانسه در یمن و «سریل کریسنر» وابسته نظامی سفارت فرانسه و  سرهنگ «پیتر لی جاسک» وابسته نظامی سفارت انگلیس در یمن و سرهنگ «مارت وایت من» وابسته نظامی سفارت آمریکا در یمن متوسل شده است. علاوه بر این با سرهنگ «حرب محمد ناجی» وابسته نظامی سفارت دیکتاتور جنایتکار مصر در یمن نیز جهت یاری دیدار می کند.

خود عبد ربه منصور هادی که مزدورانش مثل مزدوران افغانستان و کُردهای عراق و سوریه و سایر مزدوران از انواع حمایت‌های نظامی، لجستیکی، سیاسی و اقتصادی و انواع موشک‌های بالستیک و پهپادها بهره‌مند بوده اند در تاریخ ۱۵ آبان ماه در دیدار با «تیم لیندرکینگ» فرستاده ویژه دولت آمریکا به یمن به صراحت به نا کارآمدی مزدورانش اقرار کرده و گفت که جلوی مبارزین شافعی و حوثی‌ها را بگیرید.  

مزدورانی که دین و وطن و  ناموس خود را در برابر اشغالگران خارجی فروخته اند هرگز قابل اعتماد و اتکاء نبوده و نیستند. مگر در افغانستان ندیدیم؟ مگر در عراق و سوریه نمی بینیم؟ در مورد یمن هم «عبدالخالق عبدالله» مشاور ولی‌عهد ابوظبی چندی پیش در صفحه توئیتر خود نوشت: «اعتماد به دولت مستعفی و ارتش آن به حد صفر رسیده است. آنها شایسته حمایت سخاوتمندانه ائتلاف عربی نیستند. هر دقیقه و هر دلاری که برای دولت مستعفی هزینه می‌شود، ضرر است.»

جبهه ی متشکل از آمریکا و ناتو و آل سعود و مزدورانش و گروههای نجدی القاعده ی الظواهری و بغدادی در سال‌های گذشته تلاش کرده با فرافکنی دلیل اتحادشان با هم و دلیل پیروزی‌ها و دستاوردهای اتحادیه ی شافعی ها و زیدی های یمن را دخالت و حضور مستقیم ایران و حزب‌الله معرفی کند؛ دروغی کاملاً آشکار که «صغیر بن عزیز» رئیس ستاد مشترک مزدوران منصور هادی در گفت‌وگو با شبکه «الیمن الیوم» به صراحت گفت که تاکنون هیچ اسیر یا کشته‌ای از نیروهای ایرانی یا لبنانی در یمن گزارش نشده است.

در برابر این رسوائی واضح نجدیت درباری و به اصطلاح جهادی در یمن در۲۰ مهرماه ۶۰۰ کیلومتر دیگر از استان مأرب در عملیاتی موسوم به «طلوع پیروزی» آزاد شد و ما شاهد پیوستن ۸۰۰ مجاهد شافعی مذهب از قبایل «جبل مراد» در استان مأرب صف خود را از خائنین  جدا کرده و به صف مجاهدین شافعی و زیدی حاکم بر پایتخت یمن پیوستند. هواپیماهای آمریکا و ناتو و آل سعود و امارت نیز در ۲۴ ساعت گذشته حملات خود را تشدید کرده و با ریختن هزاران بمب از مسلمین شافعی استان مارب انتقام می گیرند.

بدون شک جنگ بر علیه اتحادیه شافعی ها و زیدی های آزادی خواه یمن یکی دیگر از لکه های ننگین و سیاهی است که نجدیت آل سعود و به اصطلاح جهادی در کارنامه ی سیاه خودش ثبت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید