امارت اسلامی افغانستان: تصفیه‌ی صفوف نخستین شرط برای بقای نظام است

امارت اسلامی افغانستان: تصفیه‌ی صفوف نخستین شرط برای بقای نظام است

به قلم: ابومحمود کندوزی

امارت اسلامی همچون سایر انقلابات موفق اسلامی در طول تاریخ توانست در مدت ۲۰ سال جهاد خستگی ناپذیر، آمریکا و ناتو و تمام متحدین و مزدوران محلی آنها را شکست داده و نظامی اسلامی برپا کند.

روش مدیریت جهاد امارت اسلامی در طول این ۲۰ سال به گونه ای بود که هر جماعت و گروه محلی به صورت خودمختار به جهاد خودش ادامه می داد و ما شاهد وجود گروههای مختلف در میدان جهاد در افغانستان بودیم. در میان این گروههای متعدد هم انسانهای مختلفی وجود داشتند بخصوص در هنگام پیروزی های اخیر در شهرهای بزرگ ما شاهد ورود انسانهای مختلفی به صف مجاهدین بودیم. امروزه که امارت اسلامی به صورت حکومتی مستقل و متمرکز در آمده است لازم است که صفوف خود را تصفیه کند. هم در بخش نیروهای رسانه ای و جنگ روانی و هم در بخش نیروهای نظامی و مدیریتی.

تصفیه ی بخش رسانه ای و روانی از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است و قطعاً باید در اولویت قرار بگیرد، کاری که هر نظامی انجام می دهند که ابتدا تسلط بر رسانه هائی چون رادیو و تلویزیون و غیره بوده است؛ چون امروزه دیده می شود که سیاستهای امارت اسلامی در برخورد با مسلمین و افکار و مذاهب مختلف اسلامی چیزی است و عده ای که خود را طرفدار امارت اسلامی می نامند عمداً مطالبی بر خلاف این سیاستها را در بخش رسانه ای و بخصوص در فضای مجازی نشر می دهند.

برای مسلمین افغانستان و منطقه بسیار مهم است که مثلاً در چگونگی برخورد با شیعیان و ایران سیاستهای رسانه ها هم همانی باشد که مسئولین امارت اسلامی درپیش گرفته اند؛ اما ما با چشم سر می بینیم که عده ای که مغرض و جاهل هستند «به نام امارت اسلامی» نه تنها در مسیر اهداف گروههائی چون داعش حرکت می کنند بلکه صدماتی بیشتر از داعش هم به امارت اسلامی می زنند، چون اینها «به نام امارت اسلامی» همان سخنان جاهلانه را نشر می دهند.

عده ای هم که مثل این گروه اول آشکارا سخنانی بر خلاف سخنان مسئولین امارت اسلامی در برابر شیعیان و ایران نمی گویند اما اخبار وحدت آفرین امارت اسلامی را نیز نشر نمی دهند و این اخبار را در سکوت خبری قرار می دهند و یا از روی ناچاری به صورت مختصر و ساده نشر میدهند.

هر دو گروه بالا در دشمنی با امارت اسلامی قدم بر می دارند و دستهائی مخالف امارت اسلامی را در افغانستان و بخصوص در ایران تقویت می کنند و به دست این طیف موجود در ایران بهانه می دهند که در برابر امارت اسلامی سیساتی خصمانه بگیرند و طیف طرفدار امارت اسلامی در ایران را تحت فشار قرار دهند. به همین دلیل تصفیه ی این افراد جاهل و مغرض در فضای رسانه ای و مجازی هم بسیار ضروری و لازم است .

امروز  لطیف‌الله حکیمی، رییس عمومی کمیسیون تصفیه‌ی صفوف امارت اسلامی افغانستان در نشستی با مسوولان امنیتی و دفاعی ولایت‌های قندهار، هلمند، زابل و ارزگان گفت که تصفیه‌ی صفوی نخستین شرط اساسی برای بقای نظام است.

ما هم به عنوان مجاهدین و طرفداران امارت اسلامی افغانستان از این سیاست امارت اسلامی حمایت می کنیم و انتظار داریم تصفیه در فضای مجازی را نیز در اولویت کار خود قرار دهند و اجازه ندهند کسانی به نام امارت اسلامی افغانستان سخنان و تبلیغاتی را در گروهها و کانالهای مختلف نشر دهند که بر خلاف سیاستهای امارت اسلامی باشد.

ما نباید فراموش کنیم که محافظت از وحدت اسلامی میان مسلمین در اولویت است و هر کسی که به این وحدت صدمه ای بزند دشمن آگاه یا دوست جاهل است و در هر دو حالت باید جلو آن گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید