پیام مولوی محمدیعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع به نیروهای إمارت إسلامي افغانستان

پیام مولوی محمدیعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع به نیروهای إمارت إسلامي افغانستان

مترجم: ابومصعب ذوالفقار غلمینی.

الســلام عـلیکم ورحـمت الله وبـرکاته.

برای تمام مجاهدین و مسئولین امارت اسلامی افغانستان خدا کند که همه جور، و صحتمند باشید، و الله متعالی تمام خدمت ها و زحمت های شما را دربارگاه خود قبول کند.

وبعد: چند گفتنی را که همیشه در ذهن من بود خواستم به شما برسانم.

۱- الحمدالله خوبم که فعلا فتوحات آمد، و آن مشکلات که قبلا بود برطرف شده حالا که قراری به هرجا حاکم است هرکس کوشیش میکند که سلاح به شانه کند وخود را مجاهد معرفی کرده و به صف إمارت إسلامي افغانستان داخل شود بخاطر جلوگیری ازین کارها و چنین اشخاص مجاهدین باید خیلی متوجه باشند چونکه اشخاص فاسد، مغرض زیاد کوشیش میکنند بخاطر بدست آوردنی اهداف شوم خود یا برای بدنام سازی امارت اسلامی به صف داخل، و یک جا  شوند بعدا به خوب راحتی به اهداف شوم خود، خود را برسانند یا برای بدنام کردن صف کار کنند پس درین مورد «دلگی مشران» توجهی خاصی داشته باشند. ودیگه خبری که شنیده می شود که بعضی «دلگی مشران» و یا “سرگروپ”ها بخاطر بزرگ ساختن گروپ، ودلگی خود بعضی اشخاص بی بندبار و فاسد، و نااهل حتی بعضی اربکی های اداره اجیر،‌ و جنایت کاران قبلی را هم در صف جای دادند. این کاری غلطی است و این یک خیانت با دین، و جهاد است، و کسانی که چنین اشخاصی را در صف جای دادند خوب متوجه باشند که ما به هیچ صورتی به همچون اشخاصی نه ضرورت داریم و نه هم میگذاریم که به صف بیایند. هرکس که چنین افراد مغرض را در صف آوردن هرچه زود از صف آنها را جدا ساخته و دور کنند. وکسی که چنین نکند ماهم به تصفیه شروع کرده ایم. به تمام دلگی ها، و گروپ ها جستجو میکنیم و بازرسی میکنیم. اگر در کدام دلگی و گروپی چنین افراد پیدا شد باز همرای «دلگی مشر»، و سرگروپ هر برخوردی که شد کسی حق گله ندارد.

و به این فریب نخورند که ما فلانی هستیم و یا رفیق فلانی هستیم به ما کسی چیزی نمی گوید. اینجا شریعت مهم است و برای ما اهداف نظام مهم است و کسی که به خلاف شریعت، و خلاف اهداف نظام قدم بگذارد به نزد ما نه قابل قبول است و نه به همچون اشخاص ضرورت داریم. هرکس باید خود و همراهان خود را اصلاح کند واگر ما چنین مردمی را ببینیم که با خود همرا کرده اند آن «دگلی» هم لغو، و خلی سلاح میشود، و از صف هم کشیده می شود باز گله هم نمی تواند ونه هم حق گله را دارد.

بخاطر رضای الله (ج) به این خیلی متوجه باشید.

۲- گفتنی دیگر من این بود که بعضی مجاهدین بی جای رفت آمد، وگشت وگذار میکنند بعضی مسئولین به موتر ها گاهی به پارک ها و گاهی به شهر بازار ها گاهی به منظره از یک ولایت به دیگر ولایت می روند بی دون کدام کاری و یا هدفی خاصی و گاهی هم به دفاتر حکومتی دیده میشوند که بخاطر شوق آمده اند به این طرف و آن طرف گشت گذار میکنند. نه این کاری ما است و نه هم هدف ما از جهاد این بوده. این کاری خودی مسئولین است که رفیق های خود را کنترول کنند و به آن جا های که برای هر کدام انتخاب شده همانجا جای بجا شوید. اگر «لوا» است، و اگر «کندک»، و «قومندانی»است یا «حوزه» به هرجاییکه به هرکس مسئولیت داده شده به همانجا بماند این طرف وآن طرف گشت وگذار بی جای وبی مورد هیچ ضرورت نیست. پس کاری میشود که به نظام نقصان میرسد. ومردم هم میگویند که چقدر افردای بی پروای هستند این ها پس به این چند چیز خیلی متوجه باشید.

۳- وگفتنی دیگر این است وقتی به یک‌اداره می‌روید نادیده‌گری کرده عکس و ویدیو نگیرید به حیثیت نظام صدمه وارد میکند. وقتی به یک‌اداره می‌روید عکس و ویدیو نگیرید کار‌های نادیده‌گری نکنید، چون به گونه‌ی شرعی و اخلاقی هم کاری خوبی نیست و با چنین کار راز همان نهاد نیز افشا می‌شود. در بعضی ویدیو‌ها دیده می‌شود که خان صاحب نشسته عکس می‌گیرد بسیار کار بد و غلط است دنیا می‌بینند و چنین کار به‌حیثیت نظام و امارت اسلامی صدمه وارد می‌کند. موبایل‌ تان را بیرون می‌کنید عکس می‌گیرید چی معنی؟ خدا هدایت تان کند، عکس و ویدیو گرفتن نه به دنیای تان فایده می‌رساند و نه هم به آخرت تان.

۴- گفتنی دیگر هم است که در بعض جاها مردم مورد حمله چریکی قرار میگیرند و ترور کرده می شوند. یا که تهدید کرده میشوند این عهد شکنی و خلاف عفو عمومی است و کدام جنبه ای شرعی هم ندارد و به نظام امارت اسلامی صدمه وارد میکند. باید تمام مجاهدین از مسولین بزرگ تا افراد باید تعهد کنند که به هیچ صورت خود سرانه کاری را نکنند. و اگر کسی خود سرانه کاری بکند با او برخورد جدی صورت میگیرد.

۵- گفتنی دیگر که مجاهدین خیلی با آن توجه داشته باشند اینکه اخلاق، رفتار، گفتار، کردار، و قیافه، لباس، و سیرت، و صورت خود را به طریق سنت و شریعت آراسته نمایند. ببینید که ما و شما به یک امتحان بزرگ رو بروهستیم. قبلاً خو اشغال بود آن هم ختم شد والحمد لله نظام اسلامی قایم شد حالا باید ما و شما شکر الله متعال را اداء کنیم. و خدای ناخواسته مرتکب اعمالی نشویم که مردم از ما آزار، و اذیت شوند. بعضی شکایت های که از بعض ها میکنند از شأن یک مجاهد نیست که موتر ها را می دوانند و قوانینی ترافیکی را رعایت نمی کنند این از شان مجاهد بدور است و این کاریست که زورگویان، و تفنگسالاران، و اربکیان میکردند که الله متعال نابود شان کرد. پس مجاهدین خیلی متوجه اعمال خود باشند و کوشیش کنند که آبرو امارت اسلامی را حفظ کنند. و آنچه بدست آمده نتیجه قربانی شهداء است. و بعضی گپ های از بعض مردم میشنوم که میگویند چرا اینطور شد و آن طور نشد ما خو جهاد کردیم و… آنچه خلاف شریعت است به من بگوید که این کار به اینجا مخالف شریعت شده. این نظام است و این بزرگان شما تمام امور به دوش آنهاست و به خاطر نگهداری نظام همان مسائل در نظرگرفته می شود که شرعا یک راهی داشته باشد. در بیست سال گذشته در تحت قیادت همین بزرگان شما زخمی، بندی، و دیگر مشکلات را دیدید و با آنها اعتماد داشتید و حالا آنقدر بی اعتمادی را شروع کرده اید که به هرجای مجاهدین شکایت میکنند که چرا اینطور شد آن طور نشد؟ هیچ مسؤل و برزگی کاری نمی کند که خدای ناخواسته باقربانی های شما خیانت شود هر کس آخرت دارد قبر دارد روز محشر را جلو روی دارد. چند سخن بود بخاطر حفاظت نظام و بقاء، و پایدار ماندن نظام هر یک کوشیش کنیم که عمل نماییم و وفاه دار باشیم به إمارت إسلامي افغانستان الله متعال شهادت شهداء، قربانی و تکالیف همه مجاهدین را قبول کند و به باز ماندگان شهداء صبر جمیل و اجر جزیل عنایت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید