کابل: همایش بزرگ وحدت ملی و صلح پایدار در پرتو عدالت اسلامی

کابل: همایش بزرگ وحدت ملی و صلح پایدار در پرتو عدالت اسلامی

به قلم: فضل احد کندزی

امروز پنجشنبه چهارم قوس (۴آذر) در کابل ما شاهد برگزاری همایش بزرگی تحت عنوان «وحدت ملی و صلح پایدار در پرتو عدالت اسلامی» بودیم که در آن اقوام مختلف و مذاهب مختلف حنفی، جعفری، حنبلی و سایر تفکرات و تفاسیر اسلامی مشارکت داشتند.

در این همایش آنچه برجسته بود حمایت بیش از ۱۰۰۰ شخصیت قوم شیعه مذهب هزاره از امارت اسلامی و حنفی ها و حنبلی ها و سایر تفاسیر و تفکرات اسلامی جهت حرکت به سوی وحدت ملی و صلحی پایدار در پرتو عدالت اسلامی بود.

جعفر مهدوی، رهبر حزب ملت افغانستان که همایش را برگزار کرده بود، حکومت غلامان آمریکا را تاریکترین دوران تاریخ افغانستان خواند و گفت که در حکومت پیشین، افغانستان استقلال نداشت و سفارتخانه‌‍‌های خارجی بر همه جنبه‌های حکومت مسلط بودند اما امارت اسلامی در تامین امنیت عمومی و اجتماعی، توقف فساد، احیای ارزش‌های اسلامی و احیای دپلماسی مستقل، موفقانه عمل کرده است و در هفته‌ها و ماه‌های آینده، افغانستان شاهد شکل‌گیری یک حکومت همه‌شمول خواهد بود.

آیت‌الله واعظ‌‌‌‌‌ زاده بهسودی یکی از مراجع تقلید شیعیان افغانستان نیز در همایش خواستار آشتی میان همه‌گروه های قومی و مذهبی در افغانستان شد.

ذبیح‌الله مجاهد نیز ضمن تاکید بر سیاستهای امارت اسلامی در ایجاد همدلی و همکاری تمام اقشار قومیتها و مذاهب اسلامی افغانستان در ایجاد افغانستانی امن و آزاد و مرفه گفت امارت اسلامی در پی انتقام‌گیری نیست و تلاش می‌کند تا با اقوام مختلف مذاکره و آنان را در حکومت شامل و مشکلات سیاسی و قومی را حل کند.

مسلمین حنفی، جعفری، مالکی، شافعی، حنبلی، زیدی و سایر تفکرات و تفاسیر اسلامی در این بیداری اسلامی که چند دهه است شروع شده به این درجه از فهم شرعی و اسلامی رسیده اند که قدرت واقعی آنها بعد از ایمان به الله در وحدت اسلامی آنهاست و تفرق و مشغول شدن مسلمین به مسلمین ثمره ای جز شکست و ذلیلی برای مسلمین در بر ندارد که طرح دشمنان و خدمت به اهداف دشمنان است.

دیدگاهتان را بنویسید