سوء تفاهیم مرزی مرز میلک بین ایران و افغانستان به ما گفت: از دوستان جاهل هم غافل نمانیم

سوء تفاهیم مرزی مرز میلک بین ایران و افغانستان به ما گفت: از دوستان جاهل هم غافل نمانیم

به قلم: ابوبکر  الخراسانی

عده  ای اگر بخواهند حتی واضح ترین واقعیتها را هم انکار می کنند. در اتفاقی  که دیروز در مرز میلک بین دو حکومت  اسلامی ایران و افغانستان رخ داد که به  گفته ی ذبیح الله مجاهد ناشی از سوء  تفاهمی  جزئی بود گفت:” امروز در منطقه سرحدی ولسوالی کنگ ولایت نیمروز بین نیروهای مرزبان افغان و ایران به سطح محلی سوء تفاهم رخ داده بود، که اکنون با تفاهم هر دو جانب وضعیت کنترول شده است. برای جلوگیری و تحقیق این سوء تفاهم، مسئولان امارت اسلامی هدایت لازم داده اند.”

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت امور خارجه امارت اسلامی هم توییت کرده که این درگیری با مداخله مسئولان مرزی پایان یافته و “تلاش خواهد شد در آینده بار دیگر چنین حادثه‌ای اتفاق نیافتد”.

در برابر ،دیدیم که تمام رسانه های کفار سکولار جهانی و بخصوص رسانه های مرتدین سکولار منطقه ای و محلی به همراه دارودسته ی منافقین در پی بزرگنمائی این سوء  تفاهم و دامن زدن به تفرق میان مسلمین و شعله ور کردن جنگ داخلی میان مسلمین بودند. همان اتفاقی که در صدر اسلام توسط دارودسته ی  منافقین داخلی جهت ضربه زدن به حکومت مشروع  مسلمین  رخ داد.

آیا این «توطئه» ی دشمنان خارجی و داخلی نبود؟ سالهاست که اعلام می شود سکولاریسم و سکولار زده های داخلی  و مومنین جاهل در یک جبهه قرار گرفته و دشمنان دارالاسلام هستند. ذات کفار سکولارجهانی و مرتدین محلی و دارودسته ی منافقین و سکولار زده ها اقتضا می کند که با نظام اسلامی دشمن باشند اما در این وسط مومنین ضعیف الایمان و جاهل را نیز به بهانه های غیر شرعی مثل وجود پاره ای از اختلافات مذهبی و برداشتهای اجتهادی فقهی فریب داده و با خود همراه کرده و جبهه ای واحد تشکیل داده اند.

آمریکا و متحدین آن که  بیشتر از ۴۰  دهه انواع جنگهای تحمیلی نظامی و امنیتی و اقتصادی را بر دارالاسلام ایران تحمیل کرده و ۲۰ سال تمام  کثیفترین جنایات را نیز در افغانستان انجام داده اند هرگز راضی  نبوده و نخواهند بود که حاکمیت کنونی مسلمین بر افغانستان با ایران متحد شده و  نزدیک شوند به همین دلیل سعی می کند با سوء استفاه از جهالت عده ای نسبت به منابع شرعی، از اتحاد این دو کشور مسلمان جلوگیری کند.   

منافع آمریکا و متحدینش با حکومتهای اسلامی ۱۸۰ در جه اختلاف دارد به  همین  دلیل جهت  رسیدن به منافعش اهل خیانت و جنگ افروزی  و سازماندهی و هدایت گروههای جاهل به  ظاهر اسلامی و تولید جنگهای داخلی و  فشار آوردن به حکومتهای اسلامی جهت  گرفتن امتیازات و یا ضربه زدن به حکومتهای اسلامی و نابودی آنهاست. این را ما بیشتر از ۴۰ سال است در سیاستهای آمریکا نسبت به ایران مشاهده می کنیم و هر اهل عقلی می داند که این طبیعت آمریکا و سایر متحدین آن برعلیه مسلمین است.

مومنین آگاه نباید نسبت به این توطئه  ها ساکت بمانند و نباید اجازه دهند که ثمره ی آنهمه مجاهدت و خونهائی که ریخته شده تا دارالاسلام شکل بگیرد به همین سادگی بازیچه ی دست این دشمنان آگاه و دوستان جاهل شود.  

وجود اختلاف در رای و یا در منافع مادی امری طبیعی بین تمام انسانهاست و ما چنین اختلافاتی را حتی در عصر نبوت هم می بینیم اما مهم این است که این اختلافات میان مسلمین از کانال مسئولین دارالاسلام و مراجع رسمی حل شود و مسلمانی حق ندارد با سرخود عمل کردن کاری انجام  دهد که ابزار دست دشمنان شود.

مومنین صادق نباید در برابر این دشمنان آگاه و دوستان جاهل ساکت بمانند، ما دارالاسلام را مفت به دست نیاورده ایم که به خاطر نقشه های دشمنان و حماقت دوستان جاهل اجازه دهیم که به آن ضربه ای وارد شود  یا تضعیف شود و یا زمینه های نابودی آن با تفرق و جنگ داخلی و غیره فراهم شود .

ما در این اتفاق ناچیز مرز میلک با چشم خود مجریان بخش جنگ روانی دشمنان آگاه و دوستان جاهل را دیدیم،  توطئه های آنها  در دامن زدن به جنگ و شعله ور کردن جنگ داخلی میان مسلمین را دیدیم. اینها  با علم کردم یک سوء تفاهم آرزو داشتند جنگی راه بیافتد که بدون شک به نابودی تمام دستاوردهای مومنین منجر می شود .

پس: از جبهه ی دوستان جاهل هم غافل نشویم که همیشه ابزار دست دشمنان آگاه بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید