امارت اسلامی افغانستان: پاکستان حکومتی غیر اسلامی است

امارت اسلامی افغانستان: پاکستان حکومتی غیر اسلامی است

به قلم: فضل احمد هراتی

ذبیح الله مجاهد معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی افغانستان در مصاحبه ای با بخش پشتو زبان «آزادی رادیو» اعلام کرد:‏د پاکستان سیاسي چوکاټ د اسلامي نظام نماینداګي نکوي، هغلته حاکمیت د یو داسې چا په لاس وراغلی لکه څرنګه چې تیرو شلو کلونو کې زموږ سرنوېشت د چا په لاس کې و. …” چوکات و چارچوب سیاسی پاکستان نشان دهنده یک نظام اسلامی نیست. نظام آنها اسلامی نیست. مذهب برای دولت پاکستان مهم نیست…. سیاست‌‌گران پاکستان شبیه مقام‌های حکومت پیشین افغانستان است، که برایشان فقط مادیات اهمیت دارد، نه اسلام.”

حکومت سکولار پاکستان که هزینه ی اداره ی آن و حتی هزینه ی ارتش آن توسط آمریکا و حکومت فاسد آل سعود تامین می شود یکی از سرسخت ترین دشمنان مسلمین منطقه و بخصوص مجاهدین در این چند دهه ی گذشته بوده است.

ذبیح الله مجاهد قبل از این هم حکومت پاکستان را حکومتی معرفی کرده است که بارها در بسیاری از زمینه‎ها وعده همکاری داده است اما به وعده‌های خود عمل نمی‌کند؛ علاوه بر آن سخنان «منصور احمدخان» سفیر پاکستان در کابل مبنی بر اینکه اگر مذاکرات دولت اسلام‌آباد با تحریک طالبان پاکستان شکست بخورد، طالبان افغانستان علیه آن‌ها اقدام نظامی می‌کند را نیز دروغ خواند.

امارت اسلامی افغانستان با چنین نگرشی به حکومت دست نشانده و خائن پاکستان نگاه می کند و اجازه نمی دهد برای افغانستان تعیین تکلیف کند یا در تصمیم گیریهای آن دخالت داشته باشد . مسئولین امارت اسلامی به آیانانیوز در پاسخ به سخنان مسئولین پاکستانی و اروپائی اعلام کردند: ما به هیچکس این حق را نمی‌دهیم که برای ما خواستار تشکیل دولت فراگیر شود. آیا منظور از ایجاد دولت فراگیر این است که همسایگان نمایندگان و جاسوسان خود را در نظام جابجا کنند؟

ذبیح الله مجاهد بعد از این سخنان در مورد غیر اسلامی بودن نظام سیاسی پاکستان در مصاحبه ای با عرب نیوز از کشورهای سازمان همکاری اسلامی خواست در نشست آینده خود در ۱۹ دسامبر اسلام‌آباد، دولت موقت افغانستان را به رسمیت بشناسند، امارت اسلامی افغانستان خواهان روابط خوب با کشورهای عضو این سازمان است.

ذبیح الله مجاهد گفت: «ما برادر آن‌ها هستیم و آن‌ها باید از ما حمایت کنند و دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند. ما به شناسایی، حمایت و همکاری آن‌ها نیاز داریم.»

سازمان ملل هم با تصویب قطع نامه ای به رسمیت شناختن امارت اسلامی افغانستان را به تعویق انداخته است.

سازمان ملل و بخصوص اعضای دارای حق وتو در این سازمان که مالکین واقعی این سازمان هستند برای افغانستان حکومتی دست نشانده مثل آل سعود و امارات و بحرین و ازبکستان و تاجیکستان و … می خواهند. چیزی که ۲۰ سال آمریکا و ناتو و تمام متحدین آن خواستند با زور اسلحه و قتل عام افغانها در افغانستان پیاده کنند و امارت اسلامی هم به شدت در برابر آن ایستاده و ۲۰ سال در برابر چنین توطئه ای جنگید.

دیدگاهتان را بنویسید