کردها در نگاه مجاهدین اهل سنت و بیداری اسلامی

کردها در نگاه مجاهدین اهل سنت و بیداری اسلامی

ارائه : مسعود سنه ای

هر گفته یا عملی حاصل دنیا و آخرت دارد، اگر خوب باشد حاصل خوب و اگر بد باشد حاصل بد. دو حدیث در این مصداق وجود دارد یکی حدیث صحیح حسن در ترمذی آمده که معاذ پسر جبل گفت: ای پیامبر آیا در مورد گفته هایمان از ما سوال می شود؟ فرمود: مادرت بر مرده ات گریه کند، آیا جز حاصل زبان مردم، آنها را در آتش بر چهره شان یا فرمود بر دماغشان می افکند؟ ” دوم حدیث قدسی که مسلم روایت می کند: ای بندگان من تنها اعمالتان است که من آنها را جمع می کنم سپس جزای آنها را به شما می دهم، هر کس خیری به او رسد شکر خدا را بکند و هر کس غیر از این یافت جز خود کسی را ملامت نکند. ”

 ظالم است کسی که بگوید : کردها ملتی هستند که تاریخی ندارند ، اگر صفحه های تاریخ را بهم بزنیم، می بینیم که با موقفهای با شرف و قهرمانانی ستایش شده و نامندارانی بسیار شاخه پیدا کرده است ، که اینها گوهرهای گرانبهایی در راس هرم تمدن اسلام بودند ، ابن صلاح حافظ حدیث شناس مشهور با کتابش به اسم ” مقدمه ” ( ذریعة الطیب فی أصول الحدیث ) کرد بود ، ابن حاجب لغت شناسی که در علم اصول فقه؛ غواص بود کرد بود ، صلاح الدین فاتح قدس که تاکنون هم زبانزد مسلمانان است و حب او و خانواده اش در دل مسلمانان جای دارد .

  دیروز جدشان با جهاد شرعی خود مورد ستایش قرار گرفت و امروز بر عکس شده و سیاست احزاب سکولار حاکم بر آنها این شده که زمانی مزدور صدام حسین سکولار شوند و زمانی مزدور ترکیه سکولار و الان هم مزدور آمریکا و رژیم صهیونیستی و ناتو و تمام دشمنان اصلی ملت کورد و سایر ملل اسلامی در منطقه .

کوردهایی که به بهانه های نژادی در جبهه این احزاب سکولار قرار گرفته اند آشکارا تلاش دارند جایگاه کفار سکولار جهانی چون آمریکا و ناتو و سایر طاغوتهای محلی را در سرزمین اسلامی کوردها و حتی در سرزمین رافدین -دجله و فرات- تثبیت کنند! این چیزی است که با هر دو روی سکه ی تاریخ کوردها آمیخته شده است .

اینچنین هستند کسانی که نژاد پرستی را خدایی برای خود کرده اند و برای عقاید سکولاریستی و احزاب رنگارنگ سکولار و اهداف قدرتهای بزرگ سکولار، کوردها را خرج می کنند.

احزاب سکولار کورد مثل سایر احزاب سکولار، مانند آفتاب پرست رنگ عوض می کنند و امروز با کافران سکولار همراه شده اند و گرگی در لباس گوسفند شده اند تا چیزی بدست آورند. این است نهایت آنچیزی که احزاب سکولار برایش تلاش دارند.

 بزرگترین تلاش آنها قومیت کردی است در برابر ملی گرایان سکولار تورک و عرب و فارس که اینها نیز خائنینی مثل خودشان هستند در خیانت به دین و ملت و خاک مسلمین . ما در برابر تمام این کفار سکولار جهانی و محلی متحد می شویم و می گوئیم : مرحبا به کفری که ما را یک صف کند.

بله، در کنار اصول ثابت اسلامی که همه ی مسلمین را حول محور دارالاسلام با هم متحد کرده است، این کفار سکولار جهانی و بومی نیز اسبابی برای یک صف شدن مومنین آگاه شده اند.

2 دیدگاه در “کردها در نگاه مجاهدین اهل سنت و بیداری اسلامی”

 1. سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
  برادران عزیزم من جدیدا با سایت شما آشنا شدم و سوالی داشتم ممنون می‌شوم که پاسخ بدهید و مرا از پاسخدهی خودتان باخبر سازید.
  من از اهل سنت ترک آذربایجان هستم ، آیا کردها، نژاد ترک را برادر خود می‌دانند ؟؟؟؟ آیا به چشم دشمن نگاه می‌کنند یا به چشم دوست؟!
  باتشکر

  1. علیکم السلام و رحمه الله و برکاته

   کوردها مثل سایر قومیتها دو دسته ی عمده هستند:
   ۱- کوردهای سملمان
   ۲- کوردهای سکولار( نژاد گرا و کمونیست و غیره )

   ما جزو کوردهای مسلمانی هستیم که هویت ما اسلام و مسلمان بودن است و برای ما فرقی بین یک تورک با یک کورد و عرب و فارس و غیره وجود ندارد .

   مومنین تورک و عرب و فارس و غیره برادران ما هستند چون تنها مومنین برادر هم هستند (انما المومنون اخوه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *