زیاده گوئی های ابومحمد مقدسی در مورد امارت اسلامی افغانستان

زیاده گوئی های ابومحمد مقدسی در مورد امارت اسلامی افغانستان

به قلم: ابوخالد کردستانی

همه ی ما با چشم سر دیدیم که مفتی های نجدی ساکن در دارالکفرهای انگلیس و کانادا و اردن و کویت و غیره مثل هانی السباعی و ابوقتاده فلسطینی و طارق عبدالحلیم و ابومحمد مقدسی و… چه بر سر مردم مسلمان عراق و سوریه آوردند.

اینها که در دارالحربها به عنوان  بخشی از سربازان جنگ روانی دشمنان عمل می کنند، هر کدام به سبک خودشان در ضربه زدن به مسلمین و دارالاسلام وارد میدان می شوند.

یکی از اینها ابومحمد مقدسی یا همان عصام البرقاوی است که در زمان دکتر عبدالله عزام چند روزی را در یکی از اردوگاههای مجاهدین در پیشاور مانده بود و بعد از ناکام ماندن ماموریتش فورا آنجا را ترک کرد اما شبهات آنها در آن زمان بر بسیاری از جوانان سلفی خلیج فارس و سایر دول تاثیر داشت شبهاتی مثل:

  • مردم افغانستان مشرك و قبر پرست و…هستند
  • و جنگ افغانستان جنگي اسلامي نيست ،
  • و بسياري از رهبران جنگ افغانستان از نظر عقيده سالم نبوده و اهل توحید نیستند

و با چندين شبه و بهانه ي ديگر که الان هم با شعار «دفاع از توحید» آنهم به سبک نجدیت ادامه دارد در آن زمان مسلمین را از دادن كمكهاي مادي به ملت مسلمان و مجاهد افغانستان هم منصرف مي كردند و عاملي شدند جهت سرد نمودن بسياري از مردم از پشتيباني كردن و ياري رساندن به جهاد افغانستان در سالهاي پایانی آن با سکولاریستهای شوروی و در سالهای جهاد با سکولاریستهای لیبرال آمریکائی و ناتو.

دكتر عبدالله عزام رحمه الله از كار اينها بسيار گله داشت (به تفسير “في ضلال سورة التوبة” نگاه كن) و دكتر رحمه الله نمي دانست كه اين فرقه ي گمراه دختر سازمان اطلاعات آمریکا و ناتو از کانال حکومتهای اردن و انگلیس و کانادا و آل سعود و سایر طاغوتها هستند . و اين فرقه ي گمراه نجدی از فرزندان وزير اطلاعات و امنیت آمریکا و ناتو است كه به دنيا امده و توليد شده اند .

این روزها نیز عصام البرقاوی یا همان «ابومحمد مقدسی» به سبک خودش از دارالکفر اردن وارد دشمنی با دارالاسلام امارت اسلامی افغانستان شده است، یک دفاعیه ای از امارت اسلامی نشر می دهد و بعد در مطلبی دیگر زهرش را می ریزد.

زمانی که ذبیح الله مجاهد گفت: «حقوق تمام اقلیت های مذهبی در افغانستان محفوظ است»، ابومحمد مقدسی در پاسخ می گوید: “از در پیش گرفتن راه مرسی، کسیکه سعی کرد تمام مردم چه کافر چه مؤمنشان را راضی نگه دارد، تا زمانیکه سیسی به او نزدیک شد و او را به بلندترین مقام ها رساند و در آخر آنچه شد که شد، پرهیز کنید!”

یعنی واقعا این شخص نجدی از این مساله جاهل است که دسته هایی از کفار طبق قراردادها و پیمانهایی می توانند در دارالاسلام زندگی مسالمت آمیزی با مسلمین داشته باشند و اهل ذمه شوند و از حقوق خاص اهل ذمه برخوردار شوند؟ چرا می داند چون بارها در کتابهایش به آن اشاره کرده است اما در اینجا هدفش چیز دیگریست.

این شخص نجدی در حالی مورس حاکم موقت مصر را با امارت اسلامی افغانستان مقایسه یم کند که مورسی حاکم یک کشور سکولار و دموکراسی خواه بود و بر اساس قوانین سکولاریستی و دموکراسی خواهانه عمل کرد اما امارت اسلامی چه؟ امارت اسلامی بر اساس قوانین شریعت الله عمل می کند .

نجدیت یعنی همین. یعنی تفرق، یعنی شعله ور کردن جنگ داخلی و در نهایت ضربه زدن به اهل دعوت و جهاد.

دیدگاهتان را بنویسید