لطفاً اختلاف عقل‌ها یمان را بپذیر و آنرا به اختلاف دل‌ها تفسیر نکن

لطفاً اختلاف عقل‌ها یمان را بپذیر و آنرا به اختلاف دل‌ها تفسیر نکن

به قلم: مسعود سنه ای

امروز که ما دارای دارالاسلامی قدرتمند به عنوان سپری غیر قابل انکار هستیم بیشتر از هر زمانی نیازمند اتحاد اسلامی با تمام فرقه ها و تفاسیر اسلامی و حتی نیازمند تشکیل جبهه ای واحدو مشترک از مسلمان و غیر مسلمان در جنگ با آمریکا به عنوان «سر افعی» و دشمن اصلی هستیم.

یعنی خود را چنان به سنت صحیح رسول الله صلی الله علیه وسلم نزدیک کنیم که علاوه بر آنکه بتوانیم همچون دارالاسلام مدینه در مسیر وحدت اسلامی حرکت کنیم، با متحد کردن کفار یهودی اطراف مدینه و نصرانی های نجران و مجوس الاحساء و مشرکین بنی خزاعه و بنی ضمره و … جبهه ی مشترکی را بر علیه دشمن اصلی که مشرکین قریش بودند تشکیل دهیم.

اگر کسانی به این درجه از فهم و فقه در دین رسیده اند در این عصری که عده ی زیادی از مسلمین فریب جاهلیت موجود را خورده اند؛ ارزش خود وتوانائیهایتان در خدمت به دین پاک را در این عصر غربت بدانید و سید قطب وار عمل نمائید.

سروران گرامی:  هدف مشترک ما  تشکیل جامعه ای اسلامی است که در آن اصول و لوازم «أطعمهم من جوع و آمنهم من خوف» تحقق یابند  و به قول کاک ناصر سبحانی رحمه الله ما بتوانیم در چنین جامعه ای در ۵ مور حیاتی ۱- امنیت در دین و عقیده و عمل به کل دین ۲- امنیت در جان ۳- امنیت درنسل وناموس ۴- امنیت در عقل و روان ۵- امنیت در مال و مسئله ی مهم اقتصاد  برای همگان؛ مجری رفع گرسنگی وفقر و ناامنی و برپا دارنده ی رفاه و امنیت  عمومی باشیم . این وظیفه ی دنیوی دین وحکمت حکومت دنیوی اسلام برای بندگان خداست .

لطفاً اختلاف عقل‌ها یمان را بپذیر و آنرا به اختلاف دل‌ها تفسیر نکنید. بیشتر به تمرین بردباری بپردازیم و مواظب زبانمان باشیم همچنانکه از فرجمان مراقبت می کنیم  .

در مورد کفر یا ایمان اشخاص هم؛ لطفا احتیاط کنید و به  قواعد تکفیر، موانع تکفیر و «فیلترهای ۴گانه» باید دقت کرد . تکفیر  فقط کار خدا ورسول صلی الله  علیه وسلم  است که صحابه و تابعین وعلمای بزرگوار روشنگری نموده اند . لطفاً به آثار  این بزرگان  مراجعه کنید .

 از خداوند  تبارک وتعالی می خواهم  که من وشما را از دایره ی کفر و ارتداد دور و محفوظ بدارد . آمین

دیدگاهتان را بنویسید