ملتی واحد با قرآنی واحد و پیامبری واحد و کعبه و عباداتی واحد

ملتی واحد با قرآنی واحد و پیامبری واحد و کعبه و عباداتی واحد

الله تعالی می فرماید: إِنَّ هَٰذِهِۦٓ أُمَّتُكُمۡ أُمَّةٗ وَٰحِدَةٗ وَأَنَا۠ رَبُّكُمۡ فَٱعۡبُدُونِ [الأنبیاء: ۹۲]. اين امت شما امت يگانه‌اي بوده (و آيين واحد و برنامه‏ي يكتايي دارند) و من پروردگار همه‏ي شما هستم، پس تنها مرا پرستش كنيد (چرا كه ملّت واحد، با برنامه‏ي واحد، بايد رو به خداي واحد كند).

پس باید ‏ایمان داشته باشیم که مسلمین در اساس یک امت واحدی هستند با الله و پیامبرو قرآن و کعبه و عباداتی واحد؛ البته با دشمنانی مشترک.

پس ریشه و اساس این اتحاد و اجتماع مسلمین به الله و اسلام و گردن نهادن به شریعت و دستورات الله بر می گردد و هر کسی که تابع فرمان الله باشد می داند که مومنین با این مشترکاتی که دارند همه با هم برادرند هر چند داراي زبان، رنگ و قومیتهای مختلفی هم باشند؛ هیچ عربی بر غیرعرب و هیچ سفیدی بر سیاه فضل و برتري ندارد مگر به وسيله‏ي تقوا، و اسلام همه‏ی اهل قبله را در خود جای می‏دهد مگر کسی که نخواهد تابع دستورات الله تعالی شود و بغض و کینه و تنفر و جاهلیت و قوم پرستی و پیروی از هوای نفس و برنامه های شیطان را به عنوان برنامه برای خودش انتخاب کند .

پس جایگاه و منزلت هر یک از ما به نوع ارتباطمان با الله واحد و پیامبر و قرآن و کعبه و عبادات واحدی بستگی دارد که همه در این موارد با هم مشترک هستیم، و تنها کسانی از این جایگاه محروم و طرد می‏شوند که خودشان این مشترکات را نخواهند و به جای این مشترکات اسلامی چیزهای دیگری از سوی شیطان را انتخاب کرده باشند.

دعوت به پيوند دوستي و دشمني به جز بر اساس اسلام، جاهلیت است و اسلام آن را مشروع نمی‏داند و موجب خشم و غضب خدا و رسول الله صلی الله علیه وسلم می‏گردد و کسانی که به ناسیونالیسم و قومیت گرائی و بخصوص کسانی که به قوانین سکولاریستی تمایل دارند یا دعوت می دهند در واقع به مسیری غیر از مسیر مومنین قدم گذاشته اند.

اگر امروزه در میان کوردها  بلوچها و عربها وفارسها و تورکها و پشتونها و اوزبیکها و غیره جریاناتی قومیت گرا و سکولار پیدا شده اند که با کفار و دشمنان الله چون آمریکا طرح دوستی ریخته اند نشانه ی آن است که این عده مسیرشان را از مسیر مومنین و مسلمین و اسلام جدا کرده اند.

الله تعالی می فرماید: يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ لَا تَتَّخِذُواْ عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمۡ أَوۡلِيَآءَ تُلۡقُونَ إِلَيۡهِم بِٱلۡمَوَدَّةِ وَقَدۡ كَفَرُواْ بِمَا جَآءَكُم مِّنَ ٱلۡحَقِّ﴾ [الـمتحنة: ۱] اي مؤمنان! دشمنان من و دشمنان خويش را به دوستي و سرپرستی نگيريد. شما نسبت بديشان محبت مي‌كنيد و مودت مي‌ورزيد، در حالي كه آنان به حق و حقيقتی ايمان ندارند كه برای شما آمده است.

آیا سکولاریستها(مشرکین)  به قوانین و حقی که از سوی الله برای ما آمده است که در مسائل حکومتی و اجرائی جامعه و زندگی دنیوی پیاده کنیم ایمان دارند؟ هرگز، هرگز.

پس بدانیم که اتحاد و وحدت ما مسلمین تنها با مسلمین و بر اساس مشترکات اسلامی است نه با دشمنان قانون شریعت الله و سکولاریستها(مشرکین) و سایر کفاری که « قَدۡ كَفَرُواْ بِمَا جَآءَكُم مِّنَ ٱلۡحَقِّ»  به حق و حقيقتی ايمان ندارند كه برای شما آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید