توشه مشتاق از سیرت شهدای اهل سنت عراق که پوزه آمریکا را به خاک مالیده و افتخارات امت را زنده کرده و روح جهاد و شهادت را در کالبد خفته امت دمیدند (۱)

توشه مشتاق از سیرت شهدای اهل سنت عراق که پوزه آمریکا را به خاک مالیده و افتخارات امت را زنده کرده و روح جهاد و شهادت را در کالبد خفته امت دمیدند (۱)

به قلم: نورالدین بیرم(ابو عبدالرحمن)

ارائه: سایت بنیان جهاد علیه دین سکولاریسم و احزاب مختلف آن

مقدمه مترجم

الحمدلله وحده و الصّلاة و السّلام علی من لا نبی بعده.

این کتاب شرح حال مختصر برخی از مجاهدان قهرمان امت اسلام است که در سرزمین بین النهرین پوزه آمریکا را به خاک مالیده و افتخارات امت را زنده کرده و روح جهاد و شهادت را در کالبد خفته امت دمیدند.

این کتاب گوشه ای از اخلاق والای آن بزرگ مردان گمنام را به تصویر می کشد تا یاد و خاطره اصحاب رسول الله صلی الله علیه وسلم و سلف صالح امت را در یادمان زنده کند و الگوی عملی ایمان وخداجویی را در این روزگار بی ایمانی و دنیا پرستی نشانمان دهد.

کتاب از سه بخش تشکیل شده است:

بخش اول درباره جنایتها و مکر و حیله و توطئه های آمریکا و متحدانش در مبارزه و ظلم به مستضعفان و مسلمانان و مجاهدان و مقایسه آن با عملکرد و راه  و روش فرعون در پرتو آیات قرآنی مربوطه می باشد.

بخش دوم درباره غربت دین و غریب بودن موحدان و مجاهدان و غربت کلمه طیبه لا اله إلا الله می باشد.

و بخش سوم که موضوع اصلی کتاب و قسمت اعظم و عمده آنست در شرح حال برخی از مجاهدینی است که در راه ایمان و توحید و دفاع از خون و نوامیس امّت، سرزمین بین النهرین (عراق) را با خون خود رنگین کردند و نویسنده خود آنها را از نزدیک ملاقات کرده و در رکاب آنها جهاد کرده است.

از الله تعالی می خواهم که این کتاب را سودمند گرداند و من و برادرانم را توفیق تجربه و تطبیق عملی درسهای این کتاب را بدهد و ما را در بهشت فردوس همراه این شهدا و مجاهدین در حضور رسول الله صلی الله علیه و سلم و اصحاب گرانقدرش گرد آورد، آمین.

اهدا….

به برادرانی که به ملاقات و شناخت آنها در میدان جهاد مشرّف شدم…

به کسی که زخم های امّت او را به ستوه آورده و با روحش آن را مرهم نهاده است…

به کسی که به سوی مرگ می شتابد تا امتش زنده شود…

به کسی که برای ادای امانتی که میان دو پهلویش است و تحویل آن به  مالک و خریدار آن، شتافته است…

به مردانی که غبار ذلّت را از چهره خود زدودند و نپذیرفتند که  ذلّت و سستی روش زندگی شان باشد….

به تمام مجاهدین روی زمین، کسانی که زمین را رختخواب و آسمان را لحاف خود کردند و می جنگند تا دین الله برترین و والاترین شود و دین کفار سکولارو یهود و نصاری و تمام طواغیت عرب و عجم، پایینترین و پست ترین شود.

به تمام آن شیرمردان شجاع و جنگجویان قهرمان…به تمامی آنان می گویم:

﴿ اسْتَعِينُوا بِاللّهِ وَاصْبِرُواْ إِنَّ الأَرْضَ لِلّهِ يُورِثُهَا مَن يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ﴾:  از خدا ياري جوئيد و شكيبائي كنيد، بيگمان خدا زمين را به كساني از بندگان خود واگذار مي‌كند كه خود بخواهد، و سرآنجام از آن پرهيزگاران است .

اندکی صبر… سحر نزدیک است

مقدمه مولف

بسم الله الرحمن الرحیم

إن الحمدَ لله نحمدُه ونستعينُه ونستغفره، ونعوذ بالله من شرور أنفسنا ومن سيئات أعمالنا، من يهده اللهُ فلا مُضل له، ومن يُضلل فلا هادي له و أشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له، وأشهد أن محمداً عبده ورسوله.

﴿ ‏ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلاَ تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَأَنتُم مُّسْلِمُونَ ﴾ ‏:  ‏ اي كساني كه ايمان آورده‌ايد آن چنان كه بايد از خدا ترسيد از خدا بترسيد ( و با آنجام واجبات و دوري از منهيّات گوهر تقوا را به دامان گيريد ) و شما ( سعي كنيد غافل نباشيد تا چون مرگتان به ناگاه در رسد ) نميريد مگر آن كه مسلمان باشيد . ‏(آل عمران: ۲)

‏ ﴿يَا أَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَةٍ وَخَلَقَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَبَثَّ مِنْهُمَا رِجَالاً كَثِيراً وَنِسَاء وَاتَّقُواْ اللّهَ الَّذِي تَسَاءلُونَ بِهِ وَالأَرْحَامَ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلَيْكُمْ رَقِيباً ‏﴾:  ‏ اي مردمان ! از ( خشم ) پروردگارتان بپرهيزيد . پروردگاري كه شما را از يك انسان بيافريد و ( سپس ) همسرش را از نوع او آفريد، و از آن دو نفر مردان و زنان فراواني ( بر روي زمين ) منتشر ساخت . و از ( خشم ) خدائي بپرهيزيد كه همديگر را بدو سوگند مي‌دهيد ؛ و بپرهيزيد از اين كه پيوند خويشاوندي را گسيخته داريد ( و صله رحم را ناديده گيريد )، زيرا كه بيگمان خداوند مراقب شما است ( و كردار و رفتار شما از ديده او پنهان نمي‌ماند ) . ‏(نساء: ۱)

‏ ﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلاً سَدِيداً ‏. ‏ يُصْلِحْ لَكُمْ أَعْمَالَكُمْ وَيَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَمَن يُطِعْ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ فَازَ فَوْزاً عَظِيماً ‏﴾:  ‏ اي مؤمنان ! از خدا بترسيد ( و خويشتن را با آنجام خوبيها و دوري از بديها از عذاب او در امان داريد ) و سخن حق و درست بگوئيد . ‏ ‏ در نتيجه خدا ( توفيق خيرتان مي‌دهد و ) اعمالتان را بايسته مي‌كند و گناهانتان را مي‌بخشايد . اصلاً هر كه از خدا و پيغمبرش فرمانبرداري كند، قطعاً به پيروزي و كاميابي بزرگي دست مي‌يابد . ‏(احزاب: ۷۰-۷۱)

أما بعد:  فإن أصدق الحديث كتاب الله، وخير الهدي هدي محمدٍ صلى الله عليه وسلم، وشر الأمور محدثاتها، وكل محدثةٍ بدعة، وكل بدعةٍ ضلالة، وكل ضلالةٍ في النار.

ثم اما بعد:

دشمنان متحد اسلام و مسلمین در این زمان فریب خس و خاشاک و کف روی آب را خورده و مشاهده حباب های توخالی همچون لا ابالیان و مرجئه و منحرفین و سست عنصران سست عقیده و ضعیف الاراده که قلوبشان دردهای امت را حس نکرده و برای زخمهایش آه و ناله سر نداده اند، آنان را گول زده است و دیدن این مظاهر ضعیف و مرده در امت اسلام آنان را از قدرتی طوفانی و سیل آسا که زیر این ظاهر فریبنده پنهان شده و توانایی آن را دارد که هر دشمن الله و رسول را که جلویش قرار گیرد از ریشه برکند غافل نموده است، از این رو الله تعالی آنها را با استکبار و طغیانشان به سوی مسلخ گاهشان رانده و آنها را از جایی که گمان نمی بردند به سوی کشتارگاهشان کشاند.

اکنون آمریکا را می بینیم که با تمام قدرتش به سویمان روی آورده و هواپیماها و ناوهای جنگی و سربازانش را بر ما شورانده است به خیال اینکه خواهد توانست با استفاده از بندگان و بردگان و دوستان و پیروانش که آنها را همچون کفشی برای خود کرده، عزت مردانی را لگدمال کند که قله های برافراشته کوه ها نتوانسته لگدمالش کند، این بود که امیدش به ناامیدی تبدیل شد و سحر به سوی ساحر برگشت و نزدیک است که مولایمان عز و جل، او و دوستانش را در فردای نزدیک به دست آن غریبان نابود کند، غریبانی که الله تعالی آمریکا و هم رکابانش را به دستشان عذاب داد و او و دوستانش را  ذلیل کرد و بینی او و همپیمانانش را به  خاک مالید، غریبانی که هیبتش را فروریختند و آبرویش را ریختند و نیرویش را در هم شکستند و عزتشان را به ذلت تبدیل کردند به طوریکه حتی از این عاجز شده که ننگی را که این گروه مؤمن بر پیشانی شان نقش زده پاک کنند و اکنون چهره ذلیل و خوارش جلوی تمام عالم آشکار شده است.

الله تعالی مرا به ملاقات و شناخت برخی از این مردان مشرّف کرده تا آنها را در عراق عزت و خلافت ملاقات کنم و الله تعالی بر منّت نهاد که توفیق یافتم چشمانم را به سرمه رؤیت چهره های برخی شهدایی که زیبایی و حسنشان از ماه شب چهارده برتر بود سرمه زنم و توفیقم داد که بوی خوشبوترین عطر را که از خون پاکشان می تراوید استشمام کنم، بوی خوش عطر خون شهادتی که خاتمه زندگی عطرآگینشان بود و ستونی شد که دولت توحید یعنی  “ دولت اسلامی عراق “ بر آن بنیان نهاده شد، دولتی که نهالش جز بر جنازه های آن شهیدان نروئید و جز از خون پاکشان ننوشید و آبیاری نشد و اکنون نزدیک است که ثمره اش برسد و میوه اش را به امت تقدیم نماید.

و از آنجایی که بسیاری از برادران شهیدم اعم از مهاجرین و انصار که در حماسه عراق با آنها همراه بودم یاد و خاطره شان از همان زمانی که خون پاکشان به زمین ریخته شد و روح رستگارشان به پرواز درآمد از من جدا نمی شود و محبتشان از دلم بیرون نمی رود بدین خاطر خود را در مورد حق این برادران بدهکار می دانم و برای همین امیدوارم نوشتن سطرهایی از سیرت و زندگی نامه درخشان آنها و اخلاق والایشان و صفات نیکشان -که در این زمان کمتر کسی را می توان یافت که متصف بدانها باشد-راهی برای ادای وظیفه ام در قبال آن برادران باشد بخصوص اینکه آمریکا و غلامانش یعنی مخالفین اسلام و جهاد،  همکارانشان که عبارتند از الاغ های حامل کتاب یعنی مدعیان علم، و خادمانشان که عبارتند از سگهای هار یعنی مفتیان صاحب فتاوای بسته بندی شده مارک دار که دین خدا را تحریف می کنند و حقایق دین را کتمان می کنند، همگی شان دست به دست هم در راه تخریب چهره جهاد و مجاهدین در همه جا شدیدا فعالیت می کنند به خصوص در بلاد بین النهرین . این بدان خاطر است که فرعون زمان یعنی  آمریکا و بزرگان قومش امروز دیگر یقین پیدا کرده اند که دولت و قدرت و چیرگی و پیروزی و برتری به اذن خداوند باعزت و حکیم در آینده برای مجاهدین موحد خواهد بود و این مسئله امروز از آفتاب نیز روشنتر شده و کسی این را انکار نمی کند و یا در آن شک نمی کند مگر بیماردلان  و کور چشمانی که قلوبشان با عشق طواغیت و دوستی و سرسپردگی به آنان آمیخته شده است.

آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است

از الله عظیم و مالک عرش عظیم که معبود راستینی جز او نیست و زنده و پاینده  و صاحب شکوه و جلال و عظمت و مهربان و منّان است می خواهم که برادران مجاهدمان را در همه جا نصرت دهد، خداوندا! آنها را بر کسانی که تکبر و گردن کشی کرده اند پیروز کن! خداوندا! آنها علیه کسانی که استکبار و برتری جویی می کنند نصرت ده! خداوندا! آنها را بر کسانی که شرک و کفر می ورزند پیروز کن! خداوندا! صفوفشان را یکپارچه کن! تیرشان را به هدف برسان! رأیشان را درست گردان! زخمی شان را درمان کن و اسیرشان را آزاد نما و ما را برای نصرت دین و در راه والاکردن دینت به کار گیر. خداوندا! ما را استعمال کن نه استبدال. یا الله! خداوندا! ما را به کار گیر و ما را محروم نکن ای حی و قیوم. بارالها! مارا استعمال کن نه استبدال یا ذا الجلال و الاکرام و ما را به برادران مجاهدمان و به شهدا ملحق کن و ما را در فردوس اعلی همراه انبیا و صدیقین و شهدا وصالحین ساکن گردان!

خداوندا! این کار را از من قبول کن و آن را خالصانه برای خودت قرار ده، خدایا من این کار را نزد تو ای مولایم برای کسب اجر ذخیره می کنم از باب دفاع از کسانی که به دفاع من نیاز ندارند و از باب نصرت کسانی که تو خود آنها را نصرت می دهی ای جبّار آسمانها و زمین.

  والحمد لله رب العالمين، والصلاة والسلام على قائد الغر الميامين وعلى آله وصحبه أجمعين، وعلى من اتبعهم بإحسان إلى يوم الدين.

نور الدین بیرم (ابوعبدالرحمن)

دیدگاهتان را بنویسید