چگونه دشمن شناسی شرعی من را بیدار کرد؟

چگونه دشمن شناسی شرعی من را بیدار کرد؟

به قلم: باوکی هیوا (تراشکار)

سلاوی خوای گه وره تان لی بی

درکتابی تاریخی خواندم که : درسال نهم هجری درماه ربیع الاول / ژوئن  630 مسیحی ، رسول الله  صلی الله علیه وسلم علی بن ای طالب را به جنگ با قبیله ی طی  روانه ساخت وبه وی دستور داد که بت ایشان «فلس» را درهم شکند . علی رضی الله عنه  با شکست آنها وگرفتن غنایم واسرای زیاد ی بتشان را نیز در هم شکست .

اما نکته ای که برایم جالب بود اینکه حاکم این قبیله عدی بن حاتم طائی بود ودین مسیحی داشت  که درهنگام این حمله ابتدا به شام فرار کرد که مسیحیان برآن حکم می راندند . اما رسول الله صلی الله علیه وسلم دستور نداد که عبادتگاههای شرکی مسیحیان تخریب ویا اموال عبادتگاهایشان تسخیر شود.

این موضوع برای من، روشنگر دل وقلبم شد که خداوند متعال از طریق رسولش چقدر زیبا صورت عملی دشمن شناسی وروش بر خورد با آن را به مانشان می دهد .

 مشرکین (سکولاریستها) که امروزه همگی در زیر پرچم سکولاریسم  علیه مسلمین متحد شده اند بدون شک دشمنان شماره یک اسلام وتمام ادیان آسمانی هستند: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذِينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا ۖ (مائده/۸۲). وقطعاً برخورد ما باید با آنها با برخوردمان با دیگر مذاهب آسمانی وبخصوص با فرقه ها ومذاهب اسلامی که نظریاتی مخالف با ما دارند باید متفاوت باشد .

من به پیروزی جماعتی که از کانال دارالاسلام شکل گرفته و همین الان (از چند دهه پیش تا همین الان) جنگ با آمریکا «سر افعی» و متحدین آن را به پیش می برد اطمینان دارم ومی دانم که آینده مال این دارالاسلام و متعلق به این الجماعة و متعلق به این برنامه وسیاستی است که خداوند ۱۴۰۰سال پیش برای بندگانش در مبارزه با دشمنانشان ترسیم کرده وامروزه امثال شما در دنیا پرچمدار آن هستند.

امیدوارم که خداوند مرا همچون یکی از پیروان این راه صحیح جهادی فرقه ی ناجیه و اهل الجماعة و دارالاسلام بمیراند.

دیدگاهتان را بنویسید