تکرار قتل عام شیعیان : تفکر نجدیت بار دیگر از کانال گروه دوله در غرب کابل فاجعه آفرید

تکرار قتل عام شیعیان : تفکر نجدیت بار دیگر از کانال گروه دوله در غرب کابل فاجعه آفرید

به قلم: فضل احمد هراتی

الله تعالی در آیات زیادی و از جمله در آیه ۱۷ سوره حج علاوه بر ذکر مومنین کفار را به ۵ دسته تقسیم می کند و می فرماید : إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَالَّذِينَ هَادُوا وَالصَّابِئِينَ وَالنَّصَارَىٰ وَالْمَجُوسَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُوا إِنَّ اللَّهَ يَفْصِلُ بَيْنَهُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۚ (حج/۱۷) البته خدا بین اهل ایمان و یهود و صابئان و نصاری و گبران و مشرکین محققا روز قیامت جدایی می اندازد .

 پس مشرکین که به صورت مستقل قوانینی غیر از قوانین شریعتهای آسمانی را دارند و امروزه به خودشان می گویند سکولاریست تنها یک دسته از کفار هستند نه همه ی آنها، اما نجدیت می گوید : نه، انسانها یا مثل من اهل توحید هستند یا همگی مشرک هستند!! و حکم کفار مشرک را بر آنها تطبیق می دهد.

 به این شکل نجدیت در مورد دسته ی مشرک و مشرکین که یکی از کفار ۵گانه ی اصلی هستند اشتباه می کنند و به راحتی نه تنها کفار اهل کتاب و شبه ها کتاب را مشرک می دانند و مشمول حکم مشرکین می کنند بلکه حتی مسلمین مخالف خود را به نام تصوف و شیعه و …. مشرک می دانند البته مشرکین منتسب به اسلام و باید تکفیر شوند و حکم مشرکین را بر آنها تطبیق می دهند و کسی که این مسلمین بیچاره را تکفیر نکند و هم فکر خودشان هم باشد می گویند بعد از اقامه حجت خودش هم تکفیر می شود!!. این عقیده ی تمام پیروان محمد بن عبدالوهاب و علمای نجد است چه مسلحش و چه غیر مسلحش . فقط کافی است از آنها سوال شود و البته از آنها خواسته شود بر اساس منابع خودشان پاسخ دهند نه بر اساس ریا و تقیه وووو.

فرق گروه دوله یا همان چیزی که در میان مردم به داعش معروف شده با گروههای دیگری که ادعای نجدیت و پیروی از تفکرات محمد بن عبدالوهاب را دارند در این است که گروه دوله در تطبیق این تفکر صادق است و آنرا اجرا می کند اما دیگران تقیه می کنند و منتظر فرصت هستند و ممکن است یا سکوت کنند یا در زبان چیزی بگویند و در آثار و کتبی که دارند و تدریس می کنند چیز دیگری بگویند که همان عقیده ی ثابت نجدیت و محمد بن عبدالوهاب است.

امروز جمعه (۱۴ اسد/مرداد) در منطقه‌ سرکاریز غرب کابل پایتخت دارالاسلام امارت اسلامی افغانستان گروه دوله یک تجمع شیعیان را با بمب مغناطیسی که در یک گاری جاسازی کرده بودند هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی شدن بیشتر ۲۰ تن از این مسلمین شد.

بعد از آنکه گروه دوله مسئولیت این جنایت را پذیرفت ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی هم گفت: امروز در مربوطات حوزه شش شهرکابل در یک کراچی دستی مردم ملکی، انفجار صورت گرفت که ۸ تن هموطنان ما شهید و۱۸ تن زخمی شدند.امارت اسلامی افغانستان این عمل بزدلانه با شدیدترین الفاظ نکوهش می نماید.چنین اعمال کار آن افراد از دشمنان دین وکشور است که امنیت و خرسندی ملت ما را نمی خواهند.

این موقف امارت اسلامی بود اما عده ای نجدی و اکثراً طرفدار جولانی خائن و سایر گروههای خائن شمال سوریه در فضای مجازی و در گروهها و کالهای مختلف آنهم به نام امارت اسلامی و طرفداری از امارت اسلامی هستند که همان عقاید نجدیت را دارند و همان سخنان دوله را در مورد شیعیان تکرار می کنند و سخنان ابومصعب زرقاوی و دیگران را رد مورد شیعه بازنشر می کنند و… امارت اسلامی باید در بخش رسانه هم تکلیف خودش را با این مروجین جنایت و خشونت روشن کند و….

در اینجا نکته ای که برای اهل عقل جالبه و عده ای جاهل در آن افتاده اند این است که دوله ی نجدی دقیقاً همان کارهایی را می کند که ابومصعب زرقاوی نجدی و ابوعمربغدادی نجدی و سایر نجدی ها انجام میدادند.

حالا چطور آنها نزد این عده مثل دارودسته ی جولانی و سایر نجدی های ریاکار مشمول رحمه الله و تقبله الله و تعریف و تمجید هستند اما یکهویی بغدادی خوارج می شود و….؟! چطور وقتی زرقاوی مساجد شیعه ها رو منفجر میکرد و حتی مدارس و بازارهای پرجمعیت و مکانهای عمومی آنها را منفجر می کرد و حتی قبور امامان شیعه در سامرا را منفجر کرد خوارج نشد اما گروه دوله که با همان تفکرات همان جنایات را مرتکب می شود فوراً می شود خوارج و ووو . ؟!!

کمی عقل برای هر اهل سنتی که فریب شعارهای دفاع از توحید و اهل سنت و غیره اینها را خورده لازم است که برای یکبار هم که شده این نجدیت را به زباله دانی تاریخ بریزند .

این جنایات که از زمان محمد بن عبدالوهاب با بهانه کردن دفاع از توحید و مبارزه با مشرکین و رها کردن کفار اصلی اهل کتاب و… بر علیه مسلمین شروع شده تا زمانی که نجدیت به ناحق به مسلمین می گوید مشرک و احکام مشرکین را بر آنها تطبیق می دهد ادامه دارد و با از بین رفتن زرقاوی و یا گروه دوله و صدها گروه دیگر نباید توقع داشت که این جنایات خاتمه می یابند بلکه تنها با از بین رفتن این تفکر با گفتگوی شرعی و مستدل و آگاهی بخشی به پیروان این فرقه است که می توان انتظار داشت جنایات نجدیت در حق مسلمین خاتمه یابد.

دیدگاهتان را بنویسید