چرا ۹ دی ۱۳۸۸ش در دارالاسلام ایران حماسه و تاریخ ساز شد و محاسبات دشمن را برهم زد؟

چرا ۹ دی در دارالاسلام ایران حماسه و تاریخ ساز شد و محاسبات دشمن را برهم زد؟

به قلم: ملیحه زرین پور


۹ دی ۱۳۸۸ تظاهراتی مردمی برای پاسخ و واکنش به هتک حرمت های عوامل بیگانه و دشمنان قسم خورده این مرز و بوم بود که از سال ها پیش برنامه ریزی شده بود.
 شاید علت اصلی شکل گیری حماسه ۹ دی در ظاهر انتخابات ۸۸ و اعلام تقلب در انتخابات توسط کسانی بود که پیروز انتخابات نبودند اما  واقعیت چیز دیگری بود که در پشت پرده مخفی بود و ساده لوحانی که با این جریان همراه شدند قادر به تمیز آن نبودند.
روایتی از فتنه ۸۸
باید اینگونه روایت کرد که در سال ۸۸ و در پی برگزاری انتخابات خرداد ماه، آشوب‌های خیابانی در تهران و دیگر نقاط کشور شکل گرفت. با وجود حضور بی نظیر مردم در پای صندوق‌های رأی، اعتراضات گسترده به فتنه و آشوب خیابانی منجر شد و این فرصت را از کشور و نظام سلب کرد که در مجامع بین المللی از این حمایت بی چون و چرای مردم از کشور و نظام بهره ببرند و اقتدار کشور اسلامی ایران را بیش از پیش به رخ جهانیان بکشانند؛ این آشوب ها و اغتشاشات ناشی از آن حتی سبب شد  بسیاری از این فرصت استفاده کنند و به نفع اهداف خود بهره ببرند. هر چند بعدها آنچه در پس پرده پنهان بود، نمایان شد و دست دشمن قسم خورده ای رو شد که سالها برای رسیدن به این روزها و آشوب ها و اغتشاشات برنامه ریزی کرده بود.

  تمام مومنین متعهد به همراه تمام شهروندان دارالاسلام که تنها احساس وطن دوستی داشتند همه به صحنه آمدند  تا با برپایی حماسه ۹ دی جلوی چنین اقدامات و حرکت‌های هنجار شکنانه‌ای بایستند و اعلام کنند که مردم ایران اسلامی فارغ از دسته بندی‌های سیاسی و مشکلات و کاستی‌های ریز و درشت  در کشور، در پایبندی به اسلام، انقلاب و ولایت فقیه ( به تعبیر اهل سنت : ولایت مجتهد ) با هیچ کسی تعارف ندارند.

پیش زمینه هایی برای حماسه ۹ دی
می توان گفت حماسه  ۹ دی با توجه به پیش زمینه‌هایی که حوادث پس از انتخابات ۸۸ به وجود آورده بود شکل گرفت؛ عواملی که سبب زیر سؤال بردن بسیاری از اصول و معتقدات مردم مسلمان ایران شده بود که می توان به اصل دین، نظام اسلامی و اصل ولایت فقیه اشاره کرد اما ملت ایران همان هایی که خالق ۲۲ بهمن ۵۷ بودند اجازه ندادند آنهایی که برای امنیت و آرامش این ملت دندان تیز کرده اند به مقاصد شوم خود برسند.

شاید علت اصلی شکل گیری حماسه ۹ دی را بتوان به هتک حرمت ماه محرم و روز عاشورا و جریحه دار شدن احساسات مذهبی مردم نسبت داد آنجا که دشمن تصور نمی کرد سبب غلیان احساسات مومنین متعهد و با بصیرت شود. هتک حرمت این افراد به مقدسات اسلامی گویای این بود که آن‌ها به ارزش‌ها و اعتقادات  جامعه اسلامی از جمله معتقد نبودند و شعار‌هایی دادند که خود گویای این بود که این مسئله از جای دیگری آب می خورد و آنها  با نظام اسلامی  و قوانین شریعت الله و اصل ولایت سر جنگ دارند. نکته دوم در شکل گیری حماسه نه دی، سران فتنه نظر مردم را که از دل صندوق بیرون آمده بود را قبول نکردند و علی رغم همه فرصتهایی که به آنها داده شد، همچنان بر طبل فتنه می کوبیدند. بطوری که فتنه گران در راستای اهداف دشمنان، سعی در برهم زدن امنیت و اعتبار نظام اسلامی برآمدند.  
خشم مردم از هتک حرمتها
این هتک حرمتها، مردم ایران را خشمگین، نگران و چشمشان را گریان کرد و ۹ دی ماه را به حماسه ای بی بدیل در تاریخ انقلاب  مبدل کرد و سبب شد مردم در حمایت از ولایت و مقام رهبری مجتهد و فقیه باری دیگر برای حرکتی عظیم به صحنه بیایند و دست در دست هم علیه تمام آنهایی که شعائر دینی و اعتقادات آنها را به سخره گرفته بودند متحد شوند تا دنیا بار دیگر ببیند ملت ایران تمام قد پای نظام و انقلاب و دارالاسلامشان مانده اند.

این حماسه ماندگار نهم دی‌ماه رسما وارد تقویم شد  و در مناسبت‌های سالانه «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نام نهاده شد. اکنون ۱۲ سال از عمر این میثاق  بزرگ مردمی با ولایت و اعتقاداتشان می گذرد اما هر ساله مردم ایران در جای جای میهن اسلامی این روز ماندگار را با برگزاری تجمعات و سر دادن شعار‌هایی گرامی می دارند تا شاید دشمن از این خیال خام برای براندازی نظام بیرون بیاید.

 هر چند دشمن دست بردار نیست و هر روز در قالب های مختلف وارد عرصه می شود تا بلکه بتواند با جو روانی و فشار و تحریم ملت را از کوره به در کند و بار دیگر آشوب و اغتشاش و ناامنی را خوراک هر روزه مردمی کند که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ثابت کردند مَرد میدان هستند و به این راحتی ها دست از اعتقاداتشان نمی شورند.

رهبر دارالاسلام ایران هم در سخنان خود بارها و بارها به این امر اشاره کرده اند چنانچه در یکی از این سخنرانی ها گفتند :«شما دیدید فتنه‌اى به وجود آمد، کارهائى شد، تلاشهائى شد، آمریکا از فتنه‌گران دفاع کرد، انگلیس دفاع کرد، قدرتهاى غربى دفاع  کردند، منافقین دفاع کردند، سلطنت‌طلبها دفاع کردند؛ نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد که در مقابل همه‌ى این اتحاد و اتفاق نامیمون، مردم عزیز ما، ملت بزرگ ما در روز نهم دى، در روز بیست و دوم بهمن، آنچنان عظمتى از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد. ایران امروز، جوان امروز، تحصیلکرده‌ى امروز، ایرانیان امروز، آنچنان وضعیتى دارند که هر توطئه‌اى را دشمن علیه نظام جمهورى اسلامى زمینه‌چینى کند، به توفیق الهى توطئه را خنثى میکنند. منتها توجه داشته باشید؛ باید تقوا پیشه کنیم. آنچه ما را قوى میکند، تقواست؛ آنچه ما را آسیب‌ناپذیر میکند، تقواست؛ آنچه ما را به ادامه‌ى این راه تا رسیدن به اهداف عالیه امیدوار میکند، تقواست.»


و در جای دیگری می گوید: « فتنه‌ى سال ۸۸ جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند براى فریب دادن مردم. اما ناکام شدند. هدف از ایجاد فتنه، گمراه کردن مردم است. شما ملاحظه کنید؛ مردم ما در مقابله‌ى با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت،  همان طورى که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند  یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلى معنا دارد؛ این نشانه‌ى این است که این مردم بیدارند، هوشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن کسانى که خیال میکنند میتوانند میان نظام و میان مردم جدائى بیندازند، ببینند و بفهمند که این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است.»


بهره سخن
فتنه سال ۸۸ تمام شد اما فتنه دشمن و آنهایی که برای آرامش این مردم دندان تیز کرده اند باقی است و باید در روزی که به نام «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نام نهاده شده است این مهم بار دیگر به جهانیان عرضه شود که ملت ایران تمام قد پای ایمان و اعتقادات و شعائر و هنجارهای دینی خود ایستاده اند و به کسی هم اجازه دخالت نمی دهند

یک دیدگاه در “چرا ۹ دی ۱۳۸۸ش در دارالاسلام ایران حماسه و تاریخ ساز شد و محاسبات دشمن را برهم زد؟”

  1. سکولاریسم از رگ گردن به ایران نزدیک تر است و اگر تلاش و مجاهدت مردم نباشد دور از ذهن نبود استخرهای مختلط در برنامه درسی کودکان دبستانی گنجانده شود همچنان که موفق شدند در مهد کودک ها چنین کنند. آن ها کتاب های آموزش موسیقی و رقص برای مدارس تدارک دیده بودند و تنها با مقاومت رهبری به نتیجه نرسیدند. امروز بازرسان وزارت علوم دختران به بهانه ایمنی از داشتن حجاب کامل در آزمایشگاه منع می کنند و دور نیست زمانی که مانند فرانسه بانوان را از ورود به دانشگاه منع کنند. بارها اتفاق افتاده در ورزشگاه ها ذهن های بیمار برای بانوان از داور و تماشاچی مرد استفاده کنند. بنابراین آزادی های مذهبی که امروز در جامعه شاهد هستیم مرهون اجتماعات تاریخی مانند نهم دی هست چرا که سکولاریست ها در صدد حذف و انهدام کامل اسلام هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *