ماهیت جبهه ی مقاومت در افغانستان بعد از تسلط امارت اسلامی بر کشور

ماهیت جبهه ی مقاومت در افغانستان بعد از تسلط امارت اسلامی بر کشور

به قلم: محمد اسامه

در شریعت سه نوع مقاومت وجود دارد:

  1. مقاومت مومنین در برابر کفار و دارالکفرها
  2. مقاومت اهل بغی از مسلمین در برابر دارالاسلام
  3. مقاومت کفار در برابر اسلام و دارالاسلام

حالا به مدت ۲۰ سال آمریکا و ناتو افغانستان را اشغال کردند؛ عده ای در برابر این کفار با جهاد و خون خود مقاومت کردند و دسته ای نیز در کنار این اشغالگران شریک تجاوز و جنایات و مفاسد آنها بودند. زمانی که جبهه ی مقاومت به رهبری امارت اسلامی این کفار اشغالگر را فراری داد آندسته از مزدوران و منفورین میان مردم که از عفو عمومی استفاده نکرده بودند در برابر حکومت اسلامی جبهه ی مقاومت نشان دادند در حالی که ۲۰ سال در اختیار آمریکا و ناتو بودند.

عده ای از نوع پوشش خبری امارت اسلامی و موضع گیری آنها در برابر این جبهه ی خائنین این چنین نشان می دهند که انگار از شکست آمریکا و ناتو از افغانستان نگران شده اند و چهار نفر فراری و مزدور و مرتد در تمام این بیست سال غلام و جاسوس آمریکا و ناتو بوده اند را جبهه مقاومت ملی می نامد. این گونه موضع گیریها شایسته ی یک مسلمان نیست که خودش را بخشی از جبهه ی مقاومت در برابر آمریکا و ناتو می داند.

شما دقت کنید که مسلمین در صدر اسلام از پیروزی نصرانی های کافر به عنوان دشمنان شماره ۳ خود بر مجوس کافر به عنوان دشمنان شماره یک خود خوشحال بودند « وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ» (روم/۴)  چه رسد به پیرزوی یک مسلمان بر کافری سکولار (مشرک) که دشمن شماره یک مومنین و دارالاسلام است.

شما نگاه کنید که کفار سکولار غرب  با کوچکترین پیروزی اوکراین بر روسیه شادی و پایکوبی می کنند حالا ما مسلمین در یکی از سرزمینهای اشغال شده ی خود بزرگترین پیروزی تاریخ سه دهه ی گذشته ی خود را در نابرابر ترین جنگ تاریخ بشریت علیه تمام کفر جهانی به رهبری آمریکای جهانخوار  بدست آورده ایم عده ای به جای خوشحالی همسو با اهداف کفار و اذناب منحوس و درمانده ی آنها سعی در مخدوش کردن جهاد و چهره ی این حکومت بدیل اضطراری اسلامی دارند.

اینها مگر استقبال مردم از جبهه ی مقاومت امارت اسلامی در برابر کفار اشغالگر و مزدوران محلی آنها را ندیدند که با پشتوانه ی مردمی فقط در ۱۱ روز تمام مراکز ولایتهای افغانستان به دست امارت اسلامی افتاد؟

اینها مگر از بین رفتن مفسدین و قلدران محلی که هر یک مستقل از اداره ی کابل مثل جزایری در داخل کشور حکومتی تشکیل داده بودند و آنهمه جنایت و فساد به بار اورده بودند خبر ندارند یا امنیت بی سابقه ی مردم افغانستان را نمی بینند؟

وجود این خائنین فراری و مزدوران آمریکا دلیلی برای به رسمیت شناختن آنها و مشروع بودن مقاومت آنها در برابر دارالاسلام نیست و گرنه باید به تمام خائنین به ملت . دارالاسلام ایران و انقلابیون یمن و سومالی و غیره که در اختیار آمریکا و سایر دشمنان ملت قرار گرفته اند مشروعیت بخشید.

در این صورت حمایت از جبهه ی بغاوت فرقه ی نجدی دوله یا حمایت از جبهه ی مرتدین احمد مسعود و دوستُم هرگز شایسته ی کسی نیست که برای اتحاد میان مسلمین و تمرکز بر آمریکا و صهیونیستها به عنوان دشمنان اصلی تلاش می کند و خودش بخشی از جبهه ی مقاومت بر علیه آمریکا و مزدورانش است و خود را حامی مظلومان و مسلمین دنیا می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *