قاضی شاخه القاعده نجدی ایمن الظواهری در یمن توسط پهبادهای بدون سرنشین آمریکا به قتل رسید

قاضی شاخه القاعده نجدی ایمن الظواهری در یمن توسط پهبادهای بدون سرنشین آمریکا به قتل رسید

القاعده ایمن الظواهری بر اساس تفکرات نجدیت شکل گرفته است ، بر خلاف القاعده دکتر عبدالله عزام و اسامه بن لادن که بر اساس تفکرات اخوانی سید قطب شکل گرفته بود.

القاعده اسامه بن لادن و دکتر عبدالله عزام آمریکا را سر افعی می دانست و بر این دشمن مشترک و متحدین آن تمرکز کرده بود به همین دلیل تمام عملیات‌های آن بر آمریکا و متحدینش متمرکز شده بود.

القاعده نجدی ایمن الظواهری مثل تمام نجدی ها جنگ داخلی با سایر مسلمین را جرقه زد و نه تنها یک عملیات خارج از سرزمین‌های مسلمان نشین بر علیه آمریکا و متحدینش انجام نداد بلکه با مصلحت تراشی های جاهلی در یمن و آفریقا و شمال سوریه عملا در جبهه آمریکا و ناتو قرار گرفت، اما آمریکا ضمن استفاده ابزاری از اینها ، هر چند وقت یکبار رهبران کلیدی القاعده نجدی را ترور و حذف می کند.

القاعده نجدی ایمن الظواهری در یمن نه تنها به بهانه مخالفت با شافعی های اشعری و زیدی ها در جبهه آل سعود و آمریکا قرار گرفته بلکه جنگ بی امانی را نیز بر فرقه نجدی دوله شروع کرده است.

تازه ترین گزارش ها حاکی از آن است که قاضی انصار الشریعة شاخه القاعده نجدی ایمن الظواهری، شیخ حمد بن حمود سلّمه الله توسط پهبادهای بدون سرنشین آمریکا هدف قرار گرفته و به شهادت رسیده اند.نحسبه کذالک و الله حسیبه.

نجدیت تفکری است که از زمان پیدایش آن همیشه به عنوان یک معضل و آفت برای اهل دعوت و جهاد عمل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *