پاسخ به شبهات: به روز بودن قوانین شریعت الله و حاکمیت اسلامی یا…؟! (۱)

پاسخ به شبهات: به روز بودن قوانین شریعت الله و حاکمیت اسلامی یا…؟! (۱)

به قلم: کارزان شکاک

یکی از آشنایان خارج نشین ما که در ایران کارمند تامین اجتماعی بود و بعد از اختلاس و دزدیدن اموال مردم تحت پوشش یکی از احزاب سکولار کوردی به آلمان پناهنده شده و  فعلا در یک ساندویچی مشغول به کار است مطالبی را در یکی از گروههای عمومی برایم فرستاده بود که ضمن ارائه ی بخشی از مطالب این شخص (چون بسیار پراکنده صحبت کرده بود و تقریبا دو برگه ی تمام میشد)، جوابیه ی خودم را نیز ارائه می دهم که معمولا پاسخ به بعضی از شبهات سکولاریستهاست .

این شخص می گوید: ” من خودم را یک مسلمان می دانم اما حاکمیت خداوند یا حاکمیت کاهنان و ملایان تحت پوشش اسلام برای غارت و تاراج و جاهل کردن مردم؟ قرن ها عقب ماندگی و جنایت و حماقت تحت اسم اسلام و حاکمیت دینی بس نیست؟ واقعا جای تاسف است در قرن ۲۱ و دوران علم و فرهنگ و آزاد اندیشی هنوز عده ای جاهل فریب عده ای ملای سلفی (طرفدار پرتاب شدن به صدها سال قبل) را خورده اند. ان هم از ملتی که بدترین ضربه ها را از همین مزورین مذهبی خورده است. تا دیر نشده از این راه برگردید و نه خودتان و نه ملتتان را بازیچه دست عده ای کلاه بردار نکنید. راهی که فقط به حمام خونی منتهی می شود که خودتان را در آن غرق خواهید کرد…”

من هم در پاسخ گفته ام:

السلام علی من اتبع الهدی

دوباره با اجازه ی برادران و خواهرانم دوست دارم در چند نکته جواب شما را بدهم :

تمام نوشته ی شما مبین این است که شما یک سکولاریست هستید و از سکولاریسم  و لیبرالیسمی که بر ان بنا شده است حمایت می کنید. این مهم نیست، مهم این است که می خواهید با تحمیل عقیده ی خودت بر دیگران قالب فکری خودت را هم بهتر از دیگران بدانی و هم اینکه نمی خواهی مسلمین تو را جدای از خودشان بدانند.  

این یک واقعیت است که سکولاریستها احکام شریعت را متعلق به ۱۴۰۰سال قبل دانسته و معتقدند که به درد الان نمی خورد و باید از احکام و قوانین جامعه و نهادهای مختلف اجرائی حکومتداری حذف شده و به جایش احکام ساخته ی دست خودشان جایگزین شود.  در برابر مسلمین بر این باورند که این احکام الله برای تمام عصرها و کل تاریخ بشریت تا روز قیامت است.

یک سارق مسلح  قوانین خودش را دارد  و یک جنگجوی آزادیخواه هم قوانین خودش را. هر دو جنگجو و قصد کشتن دارند اما قوانینشان با هم فرق می کند.  شما چرا نمی خواهید این را بپذیرید؟ چرا اجازه می دهید که به فهم و شعور خودتان توهین کنید؟ رک وراست حرفهایتان را بزنید این افکار شما مال قرنهای گذشته است و چیز جدیدی ندارد. پس با خیال راحت اندیشه هایت را رو کن و دست از تقیه و خودسانسوری بردار. 

اما در مورد گفته هایت :

۱        اگر نظریات را نگاه کنید معمولا سکولاریستها اهل توهین کردن و فحاشی بوده اند چون دلیل و مدرکی ندارند . اما  آنچه که من مطمئنم این است که شما مقالاتی را که معرفی کرده ام را نخوانده ای  به همین دلیل است دلیل علت عدم جنگ مذهبی مجاهدین ما را نمی دانی . من دوباره همان مقالات را به شما پیشنهاد می کنم و اگر نظری داشتی در زیر همان مقاله آنرا ارائه بدهید و قطعا جوابت را خواهی گرفت . ان شاءالله

۲        تمام تلاش ما در این است که مردم را از جاهلیت موجود و تنها راه رستگاری بشریت که همان عقیده ی پاک اسلامی است آگاهشان کنیم و این سکولاریستهای متحد جهانی و سکولاریستهای مرتد محلی هستند که از این بیداری و آگاهی اسلامی مردم می ترسند و با اسلحه و زندان و تبلیغاتهای دروغین در صدد مبارزه با رشد آگاهیهای مردمند .

مردم ما مسلمان هستند و تلاش ما هم بر آن است که از یک طرف انها را با عقیده ی صحیح اسلامی آشنا کنیم و از دیگر سو ماهیت واقعی و پشت پرده ی لیبرالیسم و دموکراسی مورد نظر کاپیتالیستهای غربی و جامعه ی دموکراتیک کمونیستهای شرقی را به آنها بشناسانیم . زیر بنای هر دوی اینها بر اساس سکولاریسم و احکام ساخته ی دست بشر و کنار زدن احکام الله بنا شده است . این چیزی است که مردم ما باید بفهمند . آنها باید بین حکم الله و حکم سکولاریستهای مرتد یکی را انتخاب کنند . انقلابات کنونی جهان عرب علیه سکولاریستهای مرتد و قیام مردمی کوردستان عراق و ایمان آوردن اروپائیان به اسلام و احکام شریعت و…. نمایانگر ورشکستگی سکو لاریسم به صورت عام ولیبرالیسم در جهان و رشد بیداری اسلامی  انسانهای طالب حق و حقیقت است .

ادامه دارد …. ان شاء الله

یک دیدگاه در “پاسخ به شبهات: به روز بودن قوانین شریعت الله و حاکمیت اسلامی یا…؟! (۱)”

  1. سکولاریست ها در حالی اصالت ۱۴۰۰ ساله اسلام را ارتجاع می نامند که خود با افتخار از کلمه رنسانس استفاده می کنند که به معنی دگرزایش هست یعنی بازگشت به دوران یونان باستان! بنابراین اگر لازم بدانند خودشان بسیار باستانگرا خواهند بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *