پاسخ به شبهات: به روز بودن قوانین شریعت الله و حاکمیت اسلامی یا…؟! (۴)

پاسخ به شبهات: به روز بودن قوانین شریعت الله و حاکمیت اسلامی یا…؟! (۴)

به قلم: کارزان شکاک

۱۵      در مورد کنیز گرفتن و احکام آن و برده گرفتن و احکام آن در اسلام کتب و مقالات جداگانه ای وجود دارد که به تفصیل در این زمینه صحبت کرده اند.  اما اگر  به وضع موجود اکثر کارگران صنعتی و خدماتی و…و کارمندان دولتها و یا وضع اسرای جنگی زن و مرد در جوامع سکولار نظری تحقیقی بیاندازی متوجه خواهی شد که بردگی و کنیز گیری در شدید ترین و بی رحمانه ترین شکل موجودش تحت اسمهای فریبنده و گمراه کننده ای به حیات خود ادامه می دهد.

– لفظ کنیز از بین رفته است و به جایش لفظ کارگران جنسی، مستحدمین ساختمانی  و..به کار می رود.

– لفظ برده از بین رفته است و به جایش لفظ کارگر و یا کارمند ی به کار می رود که از امکانات یک برده هم در عصر اسلام محروم  هستند .

 چون یک برده  متناسب با وضع صاحب کارش از خوراک و پوشاک و مسکن و آموزش و بهداشت برخوردار بود و چنانچه صاحبش اینها را تامین نمی کرد وی آزاد می شد و یا اینکه اگر به این وضع راضی نبود می توانست با کار کردن بهائی را به ارباب داده و آزادیش را بخرد .

یعنی یک زندنی جنگی به جای کشته شدن یا در غل و زنجیر بودن و یا حبس ابد کشید می توانست با بهره مندی از امکانات یاد شده بهائی را به سرپرستش پرداخت نموده و از اسارت نجات یابد .

حالا کدام اسیر جنگی اینچنین است؟ مگر زندان ابوغریب، بگرام ، گوانتانامو و دیگر زندانهای  لیبرالیستهای امریکائی و انگلیس و فرانسوی و… یا زندانهای لیبرالیستهای سکولاریست و مرتد حکام سرزمینهای مسلمان نشین را ندیده ایم؟ مگر زندانها ی سکولاریستهای کمونیست شوروی در سیبری را ندیدیم و یا زندانهای مخوف هیتلر سکولاریست را چه؟  یا  زندان  مخوف دوکان در کردستان عراق و… چه ؟

این دلایل ضعیف احزاب سکولار محلی بر اسلام و احکام اسلامی من را یاد این جمله انداخت که :” در سرزمینی که انسانهای کوچک به سایه های بلند خود می نازند….

بی شک خورشید در حال غروب است!  “

  به همین دلیل شک ندارم که خورشید اینگونه اندیشه های کوچک و پس مانده های گندیده ی جاهلیت و نفهمی در سرزمین من در حال غروب است.

من زمانی که با جریان اخوان المفسدین ( مدعیان دروغین اخوان المسلمین ) و حزب دعوت و اصلاح ایران بودم  همیشه  این جمله ی خسرو گلسرخی را تکرار می کردم که  ” روی سنگ قبر ما تاریخ ننویسید تا آیندگان ندانند بی عرضه ترین انسانهای این دوره ما بودیم. ” 

اما هم اکنون که به منهج صحیح اسلامی آشنا شده و به مجاهدین فرقه ی ناجیه و جریان بیداری اسلامی از کانال «الجماعة» تولید شده توسط یکی از «۳ابزار» برتر پیوسته ام خود را یکی از مترقی ترین و هدفمند ترین انسانها می دانم که در هر صورتی پیروزی و امید با من و خانواده و همراهانم است یا بر دشمن پیروز می شویم یا شهید می شویم که در هر دو صورت پیروزی است .

یک دیدگاه در “پاسخ به شبهات: به روز بودن قوانین شریعت الله و حاکمیت اسلامی یا…؟! (۴)”

  1. البته برده داری در اسلام مذمت شده ولی خوب است بدانیم نه برده داری و آزاد کردن بردگان در غرب شباهتی با دیدگاه انسانی اسلام نداشته.
    آلکسی دوتوکویل وزیر خارجه فرانسه کتابی دارد به نام تحلیل دموکراسی در آمریکا. در این کتاب در مورد عقاید ایالات شمالی و جنوبی راجع به برده داری اطلاعاتی خوبی می دهد. در جنوب تمام سیاهان برده بودند. حتی اگر یک ارباب سفیدپوست فرزندی سیاه پوست به دنیا می اورد باز هم طبق قانون فرزند او برده بود و ارباب کاری برای فرزندش نمی توانست انجام دهد. شمالی ها اعتقاد داشتند یک روز برده ها شورش می کنند و سفیدپوستان را به قتل می رسانند. مخالفت شمالی ها با برده داری به علت تساوی انسان ها نبود بلکه دقیقا به علت نگرانی از مهاجرت سیاهان بود. در شمال با سیاهان بسیار خصمانه رفتار می کردند و وضعیت یک سیاه آزاد در شمال بسیار بدتر از یک برده در جنوب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *