علت رواج اینهمه مفاسد اخلاقی و رفتاری در میان کوردهای شافعی و بلوچهای حنفی مذهب

علت رواج اینهمه مفاسد اخلاقی و رفتاری در میان کوردهای شافعی و بلوچهای حنفی مذهب

به قلم: م. ادوایی (امام وخطیب مسجد)

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

دو عنصرپلید جامعه ما را به این درجه از فساد و ذلیلی کشانده اند :

  1. حکام فاسد وظالم سکولار پهلوی و صدام حسین و آتاتورک و نیمچه سکولارهای کورد در قالب احزاب مختلف و رنگارنگ که ملت ما حاکمیت اکثریت اینها را تجربه کرده اند.
  2. علمای سوء وفاسد

بعضي از علماي سوء در اين زمينه گوي سبقت را ربودند و مردم را با تأويلات گمراه كننده از نصوص با كفار و دشمنان دين همنوا و همراه كردند. از جمله خطرناكترين مسئله براي ملتهاي اسلامي هم اين است كه كفر به غير اسلام نداشته باشند و عدم حساسيت نسبت به مظاهر كفري چيزي است كه باعث ورودشان به جرگه كافران ميگردد. 

 زماني كه در كردستان شيخ عزالدين لعنة الله علیه که رهبر معنوی کمونیستهای کومله شده بود (تعجب نمی کنید یک روحانی و امام جمعه رهبر معنوی کمونیستها شود؟!!!) با ناديده گرفتن اين اصل اعلام داشت اگر جبرئيل از آسمان فرود آيد و خودمختاري كردها را با خود به همراه نداشته باشد او را نمي‌خواهم، زمينه براي حاكميت فرهنگ كفر فراهم شد، مخصوصاً آنگاه كه با سكوت ملبسين به لباس اسلامي نيز همراه گشت، چون همواره سكوت در مقابل باطل باعث ظهور آن و مستور گشتن حق ميگردد.

 از طرف ديگر مفتي زاده با تأويلات خويش بستر فرهنگي را براي این احزاب سکولار و مرتد متحقق نمود او كفر همه كافران عالم را تأويل نمود و از نبودن كافر در اكثر ادوار تاريخ سخن به ميان آورد و حتي براي قاتلان و جلادان سنگدل و گمراهي كه مسلمانان مظلوم همراهش را كشته بودند دلسوزي نمود و خطا و جنايت آنها را نيز عبادت ناميد و از باب ترحم و دلسوزي برايشان اشك ريخت.

در اینجا واضح متوجه می شویم که احزاب سکولار با عَلَم کردن مسائل قومیتی و نژادی و اقتصادی و با حمایت مستقیم مبلغین و خطبای به اصطلاح اسلامی توانستند در میان ملت مسلمان ما جای پائی باز کنند و تا کنون به خیانتها و مزدوری های خود ادامه دهند.

بعضی از بلوچها هم اکنون از همان کانال ۱- احزاب سکولار و مرتد ۲- مولوی های سکولار زده و سوء قصد دارند جا پای این احزاب سکولار و مرتد کورد در ۸۰ سال گذشته بگذارند و قدم در این مسیر پر از فساد و فحشا و بی اخلاقی بگذارند که بلوچهای حنفی مذهب پاکستان نیز چندین دهه است آنرا تجربه می کنند؛ اگر مولوی ها و دلسوزان شریعت گرای بلوچستان بیدار نشوند و موضع شرعی مذهب خودشان را در برابر احزاب مختلف سکولار و این مولوی های رسانه ای مشخص نکنند باید منتظر نا امنی و فساد روز افزون توسط این فریب خوردگان بومی باشند.

البته متاسفانه داریم می بینیم که مولوی های رسانه ای حنفی مذهب چون عبدالحمید خطیب مسجد مکی زاهدان و اقمار او آشکارا برای سکولاریسم و دفاع از سکولاریستها (به قول خودش در همین نماز جمعه ۱۴بهمن ۱۴۰۱ش زاهدان: بی دین ها و لائیکها) تبلیغ می کند و این زنگ خطر بزرگی برای قوم حنفی مذهب بلوچ است.

عقلای شریعت گرای بلوچ نباید اجازه دهند این طیف از مولوی ها در این بازی کثیفی که راه انداخته اند بلوچهای سنتی و مقلد مولوی ها را خرج کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *